logo

PlayPause
Arrow
Arrow
Slider

inspiracje logo

Pudełko z wspomnieniami Wyróżniony

pudelko 1

Stare fotografie, pierwsze pluszaki moich dzieci, zdjęcia z usg, odbicia stópek dzieciaczków...


Trochę przydługa historia trzech pudełek...
Niby takie niepozorne pojemniczki, a kryją w sobie rzeczy, które wywołują ogromne wzruszenie. Od zawsze uwielbiałam chomikować przedmioty, które miały dla mnie wyjątkowe znaczenie. Tak oto powstały trzy pudełka z wspomnieniami. Co w nich przechowuję? Hmm trochę tego jest :)

Zdjęcia od dzieciństwa do teraz...
W pudełku jest kilka zdjęć, które mają szczególne znaczenie. Oczywiście oprócz tych sztuk, mam też albumy ze zdjęciami. Oj sporo się ich nazbierało, ale o tym to rozpiszę się innym razem :)
W pudełku jest kilka szczególnych zdjęć, do których wracam z sentymentem i ogromnym wzruszeniem. Są zdjęcia moich rodziców, dziadków, małej mnie:), mojego męża i kilka fotografii moich dzieci... Kocham te moje zdjęcia. Wszystkie razem i każde z osobna. Zdjęcia mają szczególną moc. Sprawiają, że wspomnienia ożywają i nie jedna łza zakręci się w oku.

pudelko 2Cud narodzin
Opaska z rączki mojego syna, pępuszek córeczki, karta ukończenia szkoły rodzenia, naklejka z łóżka szpitalnego, zdjęcia z USG... Wszystko, co przypomina mi o ciąży, cudzie narodzin i tych dwóch wspaniałych MIŁOŚCIACH, które mojemu życiu nadają sens.

Dyplomy, medale
Każdy konkurs, zawody sportowe, dyplomy itd. itp. w skrócie działalność medialno-artystyczno-sportowa moich dzieci :) Lubię kolekcjonować wszystko, co dokumentuje ich poczynania.

Laurki, rysunki
Jest tego cała masa. Od najmłodszych lat moich dzieci - gdy rysowane przez nich postaci nie wyglądały zbyt realistycznie; do teraz – gdy są dopracowane w każdym szczególe.

Pamiątki
Praktycznie z każdego wspólnego wyjazdu przywozimy jakieś pamiątki. Są to kubki, figurki, pocztówki, monety, zdjęcia itd.

Ciężko mi skatalogować te wszystkie przedmioty i choć w pudłach panuje ,,artystyczny” nieład to nie zrezygnowałabym z nich w żadnym wypadku.

Lubię te nasze pudełka. Może nie są idealne, designerskie. Najważniejsze jest to, że są NASZE. Tworzymy je każdego dnia. Po co mi te pudła? One zatrzymują czas. Fajnie jest po latach dotknąć opaseczki szpitalnej dziecka, jego pierwszej czapeczki. Dobrze jest wrócić myślami do tych najwspanialszych momentów z naszego życia.

A Wy przechowujecie pamiątki? Macie w swoich domach takie magiczne pudła?

Ania :)

Więcej w tej kategorii: « Jesienne rytuały

Komentarze   

# Krystyna Pils 2017-11-05 19:08
Niby zwykłe pudełko, a ożywia nasze wspomnienia. Też mam takie :) Kiedyś mam zamiar podarować je córce. może w dniu jej 18tych urodzin
Cytować
# Krisii 2017-11-05 20:57
Nigdy nie wpadłam na pomysł by zbierać takie pamiątki. Super pomysł
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

InstagramWpółpraca

Acha studio biżuterii

Facebook

Copyright © 2015-2017 KOBIETA KREATYWNA BLOG ANNA DZIURA
DMC Firewall is a Joomla Security extension!