Kochaj! Wyróżniony

Kochaj! www.kobietakreatywna.pl

,,Tam gdzie jest miłość, jest też życie” Mahatma Gandhi


,,Czy szukasz miłości?
Czy wciąż wściekasz się, że nie nadchodzi?
Czujesz żal, że inni ją mają, a ty nie?
A czy wiesz, że ona może przyjść dopiero wtedy, kiedy nauczysz się żyć z tym, co masz?
Wiesz dlaczego?
Bo jeśli czujesz żal, smutek i samotność, to znaczy, że nosisz w sobie brak. Brak miłości do samego siebie, brak poczucia bezpieczeństwa, brak poczucia akceptacji i bycia potrzebnym” (Beata Pawlikowska ,,Myśl pozytywnie”)

www.kobietakreatywna.pl

Bez miłości nie ma nic. I wcale nie mam tu na myśli tylko i wyłącznie uczucia do drugiej osoby. Przede wszystkim musisz zaakceptować i pokochać siebie, to jaka jesteś naprawdę. Miłość jest najważniejsza. Akceptacja samej siebie bardzo istotna. Tylko w momencie, gdy osiągniesz pełną harmonię życia sama ze sobą – osiągniesz wewnętrzny spokój i szczęście.

Często wydaje nam się, że bycie szczęśliwym jest ponad nasze siły. Ostatni rok był dla mnie i moich bliskich bardzo ciężki. Mnóstwo problemów, zmartwień. W pewnym momencie czułam się tak przytłoczona, że zaczynałam wątpić w to, że w końcu wyjdzie słońce. Gdy jedną ,,dziurę” udało się nam załatać – pojawiała się kolejna. Z każdej strony ,,coś” uderzało i atakowało poszczególne aspekty naszego życia. Było sporo zawirowań, ale jedna sytuacja całkowicie zmieniła nasz sposób patrzenia na życie. Bardzo nieoczekiwanie i zbyt wcześnie straciliśmy bliską osobę. Pewnie czytając to pomyślisz ,,śmierć zawsze przychodzi nieoczekiwanie”. Owszem. Mimo tej ,,teorii”, ona dotknęła nas na tyle, że postanowiliśmy inaczej przeżywać każdy dzień. Dbanie o dobra materialne jest bardzo ważne, ale nie może w żaden sposób sprawić, że zaniedbamy siebie i swoich bliskich.

www.kobietakreatywna.pl


www.kobietakreatywna.pl
Teraz więcej czasu spędzamy ze sobą, ustalamy sobie dokładny plan dnia, uwzględniając w nim czas na przyjemność z bycia razem. Zaczęliśmy chodzić po górach – od zawsze to lubiliśmy, ale potrafiliśmy znaleźć sobie miliony wymówek by w końcu nie doszło do wyjazdu. Teraz? Na hasło góry obmyślamy plan co i jak i jedziemy. Kurcze chyba złapaliśmy niezłego bakcyla i bardzo się z tego powodu cieszę.

Poniżej kilka cytatów z książki mojej ulubionej autorki Beaty Pawlikowskiej. Mam nadzieję, że choć jeden z nich okaże się dla Was wyjątkowy.

www.kobietakreatywna.pl

,,Lubię patrzeć na dobrą stronę świata nie po to, żeby udawać, że problemy nie istnieją, ale po to, żeby czerpać z niej siłę do radzenia sobie z kłopotami”

,,Jest nowy dzień. Cokolwiek było – niech zostanie w przeszłości. Podnieś główkę, zaufaj sobie i pomyśl, że dzisiaj może być najpiękniejsze na świecie”

,,Poświęć sobie tyle czasu, ile to konieczne, żeby siebie oswoić i zaprzyjaźnić się ze sobą. Wtedy zmieni się też świat dookoła”

,,Dorosłym w życiu przeszkadza nie to, co jest, ale to, co o tym myślą. Dziecko umie się cieszyć tym co ma bez oceniania, porównywania i zamartwiania się na zapas. To prosta umiejętność”

,,Bo nic, to także coś”

Ania :)

Więcej w tej kategorii: « Offline Wigilijna łza »

REKLAMA

Fotograf Jasło

Dodaj komentarz