Blog dla kobiet
Kobiecy blog
previous arrow
next arrow
Slider

w obiektywie logo

Rower dobry na wszystko! Wyróżniony

Rower dobry na wszystko!


Jazda na rowerze to idealna forma aktywności fizycznej. To przede wszystkim przyjemność i recepta na zdrowie dla dbających o kondycję fizyczną i figurę.
Jazda na rowerze to jeden z najczęściej wybieranych sportów. Ten dwukołowy przyjaciel człowieka pomaga nam dbać o wygląd i poprawić samopoczucie. Zapewniona podczas jazdy gruntowna wentylacja dla organizmu, poprawia funkcjonowanie układu oddechowego i krążenia. Podniesiona nasza sprawność fizyczna skutkuje zadowoleniem z życia.

Poprawiamy kondycję…

Najpopularniejszy pojazd na świecie, używany przez miliony ludzi wpływa na nasze zdrowie i pomaga w odchudzaniu. Wybierając się na rower, zwłaszcza po dłuższej przerwie (zima) musimy się odpowiednio do tego przygotować kondycyjnie. Istnieje jedna bardzo stara i sprawdzona zasada. Lepsza i korzystniejsza dla naszego organizmu będzie jazda sześć razy w tygodniu po 10 minut, niż raz na tydzień po 60 minut. Dlaczego? Nie nadwyrężymy w ten sposób naszego organizmu. Rozpoczynając od wolnego tempa i w miarę upływu czasu zwiększając je poprawimy naszą kondycje i nie obciążymy znacząco organizmu. Stosując tę zasadę zauważymy, iż regularna jazda zwiększy nasze możliwości i pozwoli bez problemów pokonywać większe dystanse i prędkości. Jazda na rowerze jest sportem wytrzymałościowym. Znaczące nadwyrężenie mięśni podczas treningu może skutkować na drugi dzień zakwasami mięśni. Dolegliwość tą można w pewien sposób zmniejszyć. Ciepła kąpiel, sauna, pływanie są idealne dla nadwyrężonego, przemęczonego organizmu.

Wycieczka rowerowa


Wycieczka rowerowa

Z dala od zgiełku. Czyli gdzie tym rowerem jechać? 

Trasa rowerowa ma istotne znaczenie. Najatrakcyjniejsza, najzdrowsza dla nas będzie wyprawa z dala od zgiełku miasta, jak najdalej od pylących i smrodzących samochodów. Polne, leśne ścieżki będą dla początkującego, jak i zawodowego cyklisty idealne. Nic tak nie uspokaja po ciężkim dniu, tygodniu jak obcowanie z przyrodą. Oddychanie świeżym powietrzem, odpowiednio dobrane tempo jazdy to najlepsza terapia dla człowieka. 

Prowiant rowerzysty… Nie zapominaj o odpowiednim wyżywieniu! Podczas dłuższej wyprawy rowerowej nie możemy zapomnieć o pożywieniu. Świeże owoce, warzywa, woda mineralna pozwolą nam uzupełnić kalorie podczas wyjazdu. Uwaga! Nie należy zbytnio się objadać! Jazda z obciążonym żołądkiem nie należy do przyjemnych. Jazda rowerowa w dystansie 10 km/h pozwala spalić nam 168 kcal.

Wycieczka rowerowa


Kobieta kreatywna na rowerze

Jazda na rowerze pomoże ci w walce z cellulitem, spalaniem kalorii, a przebywanie na świeżym powietrzu poprawi wygląd cery. Na dwóch kółkach możemy jechać po zakupy, na piknik. Statystycznie na rowery wsiada coraz więcej ludzi. Może i ty dołączysz do nas?

Odpoczynek na łonie natury


Piękne dodatki


Na rowerze


Wsiadaj na rower!


Krajobrazy

REKLAMA

Fotograf Rzeszów, Fotografia ślubna Rzeszów

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Wpółpraca

Acha studio biżuterii

Facebook

Copyright © 2015-2018 KOBIETA KREATYWNA BLOG ANNA DZIURA