Kobiecy blog
Na szlaku
Blog dla kobiet
Kobiecy blog

Kobieta kreatywna - Blog dla kobiet

nowy_slajd.jpg
kobieta-czolowka.jpg
previous arrow
next arrow

kulturalnie logo

First Last Kiss

First Last Kiss

Lekka książka z romantycznym motywem

Czy istnieje przyjaźń damsko-męska? Bianca Iosivoni przedstawia czytelnikowi obraz więzi między dwojgiem ludzi, u których w głowie rodzi się pytanie ,,być razem, czy nie być”.

RYZYKOWNA GRA- przyjaźń, czy coś więcej?

W książce poznajemy perypetie szalonej pary przyjaciół Elle Winthrop i Luke McAdams.
First Last Look to książka, którą bardzo przyjemnie się czyta, zwłaszcza teraz, gdy wieczory są coraz dłuższe. Przez całą powieść poznajemy rozterki dwójki młodych przyjaciół, których ewidentnie do siebie ciągnie.
Luke i Elle są ze sobą na tyle zżyci, że mogą na sobie polegać zawsze, do tego stopnia, że ich znajomi zaczynają snuć plany i zakłady, kiedy to tych dwoje wyląduje w łóżku. Ani Luke, ani Elle nawet nie dopuszczają do siebie myśli, że mogłoby ich łączyć coś więcej niż przyjaźń. Obawa, że cenna dla nich relacja zniszczy się, jest bardzo silna. Przykrywa nawet najmniejszy cień szansy na miłosny związek.

first 2

Luke to specyficzny chłopak. Pokuszę się nawet o stwierdzenie, że to ,,wyzwolony kasanowa”. Przelotne przygody, romanse na jedną noc są dla Luke czymś zupełnie normalnym, ale jego stosunek do Elle jest zupełnie inny. Relacja, która jest pomiędzy tym dwojgiem jest wyjątkowa.

Środowisko ludzi młodych, nie myślących zbyt poważnie o dorosłym życiu, pozwalających sobie na niezobowiązujące relacje i związki to obraz, który widzimy, czytając tę książkę.
Autorka przez dłuższą chwilę trzyma nas w niepewności. Długo wyczekiwany przez czytelnika zwrot akcji następuje po przyjęciu zaręczynowym siostry Elle.

Autorka ujęła to bardzo naturalnie, ale nie oryginalnie (Hmm gdzieś to już było). Mimo tego, książkę czyta się przyjemnie. Miejscami zbyt długie opisy mogą przeszkadzać, ale po chwili wszystko wraca do normy i nakreśla właściwy rytm.
Książka przeznaczona jest dla czytelnika młodego – typowe New Adult.

Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu Jaguar.

Ania :)

50000 Pozostało znaków