Kobiecy blog
Na szlaku
Blog dla kobiet
Kobiecy blog

Kobieta kreatywna - Blog dla kobiet

nowy_slajd.jpg
kobieta-czolowka.jpg
previous arrow
next arrow

babski poradnik logo

Featured

Dlaczego warto spotkać się z dietetykiem?

dieta 1

Wiele osób zastanawia się po co chodzić do dietetyka, skoro internet zasypany jest przeróżnymi nowinkami dotyczącymi zasad prawidłowego żywienia. Lionfotness to zespół profesjonalnych dietetyków, instruktorów fitness oraz trenerów personalnych. Warto skorzystać z rad profesjonalistów.

Wiele jest porad dotyczących tego jak schudnąć „bez wyrzeczeń” czy też jaką dietę stosować w niedokrwistości… Pozostaje tylko wprowadzić zasady w życie i po sprawie. No właśnie, tylko dlaczego tak trudno te porady zastosować w praktyce? Wizyta u dobrego dietetyka będzie w tym wypadku bardzo pomocna.
1. Racjonalne ustalenie celu
Decydując się na dietę często ustalasz irracjonalny cel do osiągnięcia. Masz 45 lat i 30kg nadwagi, a za 2 miesiące chciałbyś przypominać szczupłego dwudziestolatka. Nawet jeśli znajomy osiągnął taki cel w krótkim czasie, nie oznacza to, że tobie również się uda. Do tego zbyt drastyczna dieta może przynieść więcej szkody niż pożytku. Pomoc specjalisty jest w tym wypadku niezwykle ważna. Precyzując cel do osiągniecia z dietetykiem będziesz posiłkować się pomiarem składu ciała, wiekiem, tempem metabolizmu i wieloma innymi czynnikami. Wspólnie ustalony cel, będzie realny do osiągnięcia, a osiągnięty rezultat z pewnością będzie satysfakcjonujący.
2. Odpowiednia dieta
W internecie można znaleźć mnóstwo przeróżnych diet, dzięki którym zgubisz zbędne kilogramy, poprawisz pracę przewodu pokarmowego, obniżysz ciśnienie czy cholesterol. Zapotrzebowanie na składniki odżywcze i energię jest jednak inne dla każdej osoby. Zbilansowanie wszystkich składników odżywczych w jadłospisie nie jest proste. Dlatego aby twoja dieta była dopasowana do potrzeb twojego organizmu, spełniała swoje zadanie, a jednocześnie uwzględniała twoje preferencje kulinarne zgłoś się do dietetyka. Będziesz mieć gwarancję, że zadbałeś o dietę, a co za tym idzie swoje zdrowie i sylwetkę najlepiej jak tylko było to możliwe.

dieta 2
3. Motywacja i wsparcie
Myślisz, że sam świetnie sobie poradzisz, tym bardziej jak masz rozpisaną dietę, która spełnia twoje oczekiwania. W dodatku wiesz czego musisz się wystrzegać, by osiągnąć swój wymarzony cel. Bardzo możliwe, że tak będzie. Wiele osób jednak nie radzi sobie z przestrzeganiem zaleceń. Jeden batonik, szklanka oranżady, czy kawałek tortu i zarządzasz koniec diety. W takiej sytuacji regularne wizyty u dietetyka pomagają w wytrwaniu w postanowieniach. Kiedy przyjdzie ci ochota na pączka czy czekoladkę i wiesz, że będziesz musiał zanotować nawet drobne odstępstwa, od razu z nich zrezygnujesz.
4. Kontrola postępów
Kontrola postępów w odchudzaniu? Prosta sprawa. Stajesz na wagę, mierzysz wzrost, obliczasz wskaźnik BMI i już wszystko wiesz. Nic bardziej mylnego. W ten sposób nie ocenisz ilości tkanki tłuszczowej, wody czy mięśni w organizmie. To bardzo ważne parametry, które należy kontrolować zarówno podczas procesu odchudzania jak i podczas stosowania diet specjalistycznych. Dobre gabinety dietetyczne dysponują sprzętem, który w precyzyjny sposób określa te parametry, dzięki czemu dietoterapia jest skuteczniejsza.
5. Usystematyzowanie wiedzy
Wydaje ci się, że wszystko już wiesz na temat diety, która jest dla ciebie wskazana. W końcu regularnie czytasz czasopisma i portale o tematyce zdrowego żywienia. Niestety wiele informacji w internecie jest sprzecznych z rzeczywistością. Dietetyk jako osoba wykształcona w zakresie wiedzy żywieniowej zweryfikuje te informacje. Doradzi, które zasady zdrowego żywienia będą dla ciebie najbardziej istotne, by wprowadzać je w życie.
Jeśli uznasz, że bezpośredni kontakt z dietetykiem jest Tobie niezbędny, a jego porady pomogą Ci osiągnąć wymarzony cel, skorzystaj z nowej oferty Lionfitness.
Serdecznie zapraszamy na konsultacje dietetyczne w Forcie Piontek w Warszawie!

ZAPRASZAMY NA WIZYTY I DO KONTAKTU Z NAMI:
534 507 407
KONTAKT@LIONFITNESS.PL

Eliza
Od dłuższego czasu jestem nieustannie zmęczona. Nie wiem, ale moze rzeczywiście moja dieta wymaga urozmaicenia? Aniu! Bardzo przydatny artykuł
0

50000 Pozostało znaków