Kobiecy blog
Na szlaku
Blog dla kobiet
Kobiecy blog

Kobieta kreatywna - Blog dla kobiet

nowy_slajd.jpg
kobieta-czolowka.jpg
previous arrow
next arrow

babski poradnik logo

Featured

Idealny poranek

Idealny poranek

Moje sposoby na lepsze ,,dzień dobry”

Jaki poranek – taki cały dzień. Coś w tym jest, prawda? :) Poranki w swej naturze mijają w błyskawicznym tempie. Niby budzik nastawiasz na 7.00, przymykasz oczy na ,,5 minut”, a po ich otwarciu jest już 7.50. Mieliście takie sytuacje?

Warto nastawić budzik o przykładowe dwa kwadranse wcześniej. Po usłyszeniu dzwonka budzika, wstań od razu. Dłuższe wylegiwanie się w łóżku, nie dostarczy dodatkowej energii, a jedynie sprawi, że zostanie ci mniej czasu na poranne czynności.
Unikniesz zamieszania i gonitwy jeśli wieczorem przygotujesz grunt. Uporządkuj naczynia po kolacji, przygotuj ciuchy na następny dzień, ogarnij mieszkanie, by rano, zanim się jeszcze dobrze nie obudzisz, nie wpaść w pozostałości poprzedniego wieczoru.

6 sposobów na udany poranek

6 sposobów na udany poranek

Posłuchaj muzyki
Muzyka łagodzi obyczaje. Co Ty na to, by po przebudzeniu, podczas wykonywania porannych czynności posłuchać delikatnej muzyki, która pozytywnie wpłynie na twoje samopoczucie?

Każdy poranek to nowy początek
Nowy dzień, nowe możliwości, nowe wyzwania. Spróbuj nie traktować każdego porannego wstawania z łóżka, jako przykrego obowiązku. Nie wiesz, co się wydarzy dzisiaj? A może właśnie w ten, a nie inny dzień, Twoje życie się odmieni? Może uda ci się zrealizować coś, z czym borykałeś się od dłuższego czasu?
Ktoś kiedyś powiedział, że nie liczy się wczoraj, nie istotne jest jutro. Najważniejsze jest DZISIAJ – to, że żyjesz, oddychasz. Z takim pozytywnym nastawieniem poranne wstawanie będzie dla ciebie czystą przyjemnością.

Wyśpij się
Gdy wypoczniesz w nocy, jest większa szansa na to, że poranny leń cię nie dopadnie. Dobry, spokojny sen, to połowa sukcesu. Podczas snu twoje ciało i umysł odpoczywają, regenerują się. Dzięki temu rano możesz przenosić góry :)

Unikaj porannej bieganiny
Nastaw budzik na 30 minut wcześniej niż zwykle. Wygospodarujesz w ten sposób więcej czasu dla siebie. Poranne czynności będziesz mogła wykonać spokojniej i bez pośpiechu.

Zjedz pożywne śniadanie
Mam nadzieję, że nie wychodzisz z domu bez śniadania. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia i to właśnie dzięki niemu masz siłę do działania. Śniadanie zjedz spokojnie, delektuj się każdym kęsem.

Kilka skłonów, poranny jogging = zastrzyk energii
Poranna gimnastyka potrafi postawić człowieka na nogi lepiej niż espresso. Zacznij od kilku delikatnych skłonów, które pobudzą układ krążenia i i rozruszają stawy. Gdy najdzie Cię ochota, możesz wskoczyć w getry i zafundować sobie poranny jogging. O porannym bieganiu pisałam TUTAJ  Gimnastyka spowoduje wydzielanie do mózgu noradrenalin, odpowiedzialnych za uczucie zadowolenia. Gwarantuje ci, że poranny trening cię nie zmęczy- to jedynie efekt uboczny i zastrzyk sporej dawki energii. :)

Jakie są wasze sposoby na idealny poranek?

Ania :)

Kawoholiczka
U mnie poranek bez kawy jest nie do przez3
0

50000 Pozostało znaków