Kobiecy blog
Na szlaku
Blog dla kobiet
Kobiecy blog

Kobieta kreatywna - Blog dla kobiet

nowy_slajd.jpg
kobieta-czolowka.jpg
previous arrow
next arrow

Inspiracje

Jak stworzyć mapę marzeń?

Jak samodzielnie stworzyć mapę marzeń?

Wakacje pełną parą, a ja postanowiłam stworzyć dla was marzeniowy wpis, w którym mam nadzieję uda mi się namówić was do stworzenia mapy marzeń.

Czy marzenia się spełniają? Moja odpowiedź brzmi nie. Marzenia się nie spełniają. Marzenia należy spełniać. W spełnianiu tych marzeń pomocnym narzędziem będzie mapa marzeń.

Uwierz w siebie! Możesz spełnić swoje marzenia. Upór, dobry plan i wiara w nasze możliwości, dodadzą ci skrzydeł i pomogą działać.

Mapa marzeń to graficzna wizualizacja naszych pragnień i potrzeb oraz planów i pomysłów na kolejne dni, miesiące, a nawet lata. Używając zdjęć, haseł, gazet obrazujemy to, co siedzi w naszej głowie, to o czym marzymy. To taka umowa z podświadomością, która daje mnóstwo frajdy i jest niezłym pomocnikiem oraz katalogiem pragnień.

Marzenia są po to, by je spełniać

Jak zrobić swoją mapę marzeń?

Ustal priorytety, cele, marzenia!
Vision board to twój asystent w określaniu potrzeb i celów. Za pomocą graficznego projektu określasz to, co chciałabyś osiągnąć w wiadomym dla ciebie okresie. Może być to miesiąc, rok, a nawet całe życie. Sposób wykonania mapy marzeń tak naprawdę zależy od Ciebie. W necie znajdziesz sporo inspiracji, które mogą ci się przydać.
Podejmując się stworzenia własnej mapy marzeń, warto każdy aspekt rozłożyć na czynniki pierwsze. Jeżeli coś będzie tylko delikatnie nakreślone, to dużo ciężej będzie nam za tym podążać i to realizować. Doprecyzowanie pomoże w skupieniu swojej energii na osiągnięciu konkretnego celu.


Przeczytaj także: Smak małych i prostych chwil nakręca życie


 

Zanim podjęłam się stworzenia mojej mapy marzeń, skrupulatnie notowałam wszystkie swoje przemyślenia, pomysły. Później przyszedł czas na selekcje. Wykorzystałam do tego wycinki z gazet, zdjęcia, widokówki.

Najprzyjemniejszym z zadań okazało się grupowanie i wklejanie, czyli proces tworzenia mapy marzeń. Na przyklejanie obrazków wygospodarowałam sobie jedno popołudnie. Chciałam ją stworzyć od razu, gdy miałam do tego chęć, czas i zapał. Zresztą dobrze wiecie jak to jest, gdy odkładamy coś na później. Okazuje się, że nie zawsze udaje nam się daną czynność doprowadzić do końca.

Być może na pierwszy rzut oka, samo przygotowywanie mapy marzeń możesz uznać za dziecinadę. Zwróć jednak uwagę na to, że aktywizowanie myślenia w celach i marzeniach pomaga otworzyć nasz umysł na lepsze zauważanie szans i łapanie okazji. To nie jest czarodziejska mikstura, która od razu sprawi, że wszystko nam się uda i dostaniemy na tacy to, o czym marzyliśmy.
Mapa marzeń to narzędzie pozwalające wyodrębnić poszczególne marzenia i ukierunkować nas na konkretne cele. Zaczynamy doświadczać to, na czym skupiamy swoją uwagę.

Moja mapa marzeń


Tworzenie mapy marzeń


Mapa marzeń

Mapę marzeń możesz wykonać w dowolnym momencie swojego życia. Tworząc ją, uświadamiasz sobie co jest dla ciebie ważne i do czego chcesz dążyć.

Co ty na to, by zilustrować swoje marzenia? Spróbujesz?

Ania :)

50000 Pozostało znaków