Kobiecy blog
Na szlaku
Blog dla kobiet
Kobiecy blog

Kobieta kreatywna - Blog dla kobiet

nowy_slajd.jpg
kobieta-czolowka.jpg
previous arrow
next arrow

Inspiracje

Featured

Jak zorganizować idealny piknik?

Jedzenie na świeżym powietrzu sprawia, że od razu mam lepszy apetyt.

Gdzie zrobić piknik?

Posiłki konsumowane niespiesznie na łonie natury, smakują wyjątkowo. Kocham pikniki za bliskość z naturą i możliwość swobodnego usadowienia biesiadujących.
Kosz piknikowy wypełniony własnoręcznie przygotowanymi przekąskami to coś w sam raz na majowe biesiady rodzinne.


Jak przygotować idealny piknik?


1. Miejsce na piknik
Często miejscówkę wybieramy spontanicznie. Zwykłe z pozoru miejsca, które nas oczarowały, zamieniamy w piknikowy raj. Z reguły wybieramy miejsca nasłonecznione, ale z drzewami w pobliżu, które ukoją nasze ciała upragnione cienia. Gdy zdecydujemy się na piknik w sąsiedztwie wody, warto zaopatrzyć się w odstraszacze komarów i innych owadów.

2. Kocyk

3. Kosz piknikowy
Głęboki kosz wiklinowy to must have piknikowego wyjścia. Wykorzystując pojemniki wielorazowego użytku, zapakujesz przysmaki i z powodzeniem ulokujesz w koszyku.

4. Ścierka kuchenna

5. Chusteczki

6. Sztućce i naczynia

7. Przekąski

8. Napoje

9. Umilacze (piłka, rakietki do badmintona, planszówki, gitara)

Piknikowe menu powinno być łatwe w przygotowaniu oraz dokładnie zapakowane. Słoiczki z konfiturą, świeże owoce i warzywa, kanapki, sery, sałatki to idealne rozwiązanie na piknikowe jedzenie. Aby zaoszczędzić czas, dania na piknik warto przygotować wcześniej w domu.


Biwak na łące


Pomysłów na pikniki jest wiele i tak naprawdę każdy może zająć się jego organizacją. By zorganizować piknik na świeżym powietrzu, nie trzeba jechać na koniec świata. Możesz to zrobić w ogrodzie, na balkonie, czy spontanicznie znalezionej polanie.

Biwak na świeżym powietrzu


Pomysły na rodzinny piknik

Piknik na łonie natury działa na mnie odstresowująco. Rozkoszując się chwilą w gronie najbliższych, mam wrażenie, że czas wolniej płynie. Sekundy, minuty jakby zamierały i przyjemnie przeciągały się w czasie, dając nam możliwość dłużej spędzonego czasu.


Przeczytaj także: Jak przechowywać zimowe ubrania?


Piknik jest okazją do wspólnej zabawy z bliskimi. Sielska atmosfera kosz pełen pyszności, dźwięki gitary i najważniejszy element, czyli my.


Śniadanie na trawie


Majowy piknik
Pikniki zaczynają górować nad powszechnie znanym grillowaniem. Słodkie leniuchowanie na łące ma coraz większe grono zwolenników. Urozmaicone spacerem, drobną aktywnością sprawia, że napełniamy się pozytywną energią.


Lubisz pikniki? Gdzie najczęściej spędzasz wolne weekendy? Podziel się swoimi spostrzeżeniami w komentarzu i zainspiruj innych.


Kobieta kreatywna

Ela
Uwielbiam pikniki. Polecam każdemu kto tego nigdy nie robił.
1
Anonimowe
Uwielbiam pikniki. Taki relaks jest bardzo bardzo potrzebny
1

50000 Pozostało znaków