Kobiecy blog
Na szlaku
Blog dla kobiet
Kobiecy blog

Kobieta kreatywna - Blog dla kobiet

nowy_slajd.jpg
kobieta-czolowka.jpg
previous arrow
next arrow

babski poradnik logo

Jak przechowywać zimowe ubrania?

Wiosna za oknem. Najwyższy czas zrobić porządek z zapełnioną zimowymi ubraniami szafą.

Jak to zrobić? Gdzie i w jaki sposób przechowywać ubrania?

Tegoroczną zimę zdecydowanie należy zaliczyć do tych długich, rozwleczonych i opornych na odejście. Na szczęście przyszła wiosenna aura i zaczyna dawać sygnał, że czas na wiosenne porządki w szafie. Właściwe przechowywanie zimowych ubrań sprawi, że posłużą nam na dłużej. Dzięki temu, bez uszczerbku, będzie można nosić je w następnym sezonie.


Jak przechowywać zimowe ubrania, buty i akcesoria?


Jesienno-zimowa garderoba zamienia się na wiosenno-letnią, my mamy w związku z tym sporo porządkowej pracy. Zrób dokładny przegląd każdej rzeczy – bez wyjątku. Wiosna to idealny czas, by zrobić porządek w szafie i rozstać się z poniszczonymi i znoszonymi ubraniami. Ukryte, upchanej w głębinach szafy ubrania mogą być już nieaktualne, niedopasowane do ciebie.
Nie wyrzucaj ubrań, którym można dać drugie życie. Może akurat sweter, który już ci się nie podoba i zdecydowanie nie chcesz, by zajmował miejsce w twojej szafie, dla kogoś innego okaże się tym idealnym i wymarzonym.


Co zrobić, zanim schowasz zimowe ubrania?


Nigdy nie pakuj ubrań, które są brudne i zaniedbane. Starannie przeglądnij, wypierz i złóż każde zimowe ubranie. Jeśli masz problem z wypraniem płaszcza czy kurtki, zanieś go do profesjonalnej pralni. Warto odpowiednio przygotować zimową odzież do posezonowego leżakowania. Uwierz mi, że zimą unikniesz przykrych i brzydko pachnących niespodzianek, a zyskasz sporo wolnego czasu.


Przeczytaj także: Prosta organizacja. Recenzja książki


W czym przechowywać zimowe ubrania?


W czym przechowywać zimowe ubrania?


1. Pokrowce na ubrania
Idealne rozwiązanie na przechowywanie zimowych kurtek to wykonane z oddychających (czyt. naturalnych) materiałów pokrowce. Oczywiście pozasuwaj zamki, opróżnij kieszenie w kurtce lub płaszczu, a dopiero później umieść w pokrowcu. Na koniec zostaje ulokować odzież w szafie.

2. Worki próżniowe
Jest to doskonałe rozwiązanie, które umożliwia przechowywanie odzieży o sporych rozmiarach, nie zajmując przy tym dużo miejsca. Z zapakowanego po brzegi worka odessij odkurzaczem powietrze.

3. Wiklinowe kosze i kartonowe pudła
Kosze i pudła wypełnione zimową odzieżą, możesz śmiało schować na oknie szafy. Uwielbiam przechowywać w pudłach akcesoria zimowe. Starannie poukładane czapki, szaliki i rękawiczki będą jak nowe w kolejnym sezonie.


Jak przechowywać buty zimowe?


Dokładnie oczyść, zaimpregnuj, a jeśli but wymaga usługi szewca – zanieś je tam. Warto zadbać o to, by buty zachowały swój pierwotny kształt. W tym celu możesz wsadzić do nich gazety, a do kozaków np. plastikowe butelki. Oczywiście, jeśli posiadasz prawidła, to masz gwarancję, że twoje zimowe obuwie będzie dobrze zabezpieczone.


Przeczytaj także: Magia górskiej przestrzeni w fotografii - Marcin Bawiec


Zimowe ubrania, akcesoria i buty odpowiednio zadbane i przechowywane, będą służyć ci wiele lat. Jeśli chcesz mieć dodatkową pewność, że z zimowymi ubraniami nic się nie stanie, to w szafie zamieść materiałowy woreczek z lawendą. Skutecznie odstraszy mole i inne szkodniki.
Przechowywanie sezonowych ubrań to coroczny dylemat. Bardzo ważne jest gruntownie przemyślane i rozplanowane rozmieszczenie poszczególnych elementów.
Mam nadzieję, że ten tekst pomoże uporać ci się z segregacją zimowych ubrań.

Kobieta kreatywna

Kasia K.
Jak ja nie lubię sezonowego ogarniania ciuchów. Zdecydowanie za twoją radą muszę zaopatrzyć się w kartony. Jeden jak wyobrażę sobie segregację tych wszystkich zimowych rzeczy to ufff aż mnie głowa boli... 
0
Kobieta kreatywna

Cytuj :
Jak ja nie lubię sezonowego ogarniania ciuchów. Zdecydowanie za twoją radą muszę zaopatrzyć się w kartony. Jeden jak wyobrażę sobie segregację tych wszystkich zimowych rzeczy to ufff aż mnie głowa boli... 

Kasiu, to rzeczywiście nie są przyjemne sprawy. Najgorzej zacząć. Później, wraz z każdym zapakowanym pudłem jest lepiej :) Wiosennie pozdrawiam 

0

50000 Pozostało znaków