Kobiecy blog
Na szlaku
Blog dla kobiet
Kobiecy blog

Kobieta kreatywna - Blog dla kobiet

nowy_slajd.jpg
kobieta-czolowka.jpg
previous arrow
next arrow

babski poradnik logo

Moc jesiennych przyjemności

23 września – równonoc jesienna

 

Nakropiona poranną rosą pajęczyna, otulająca połoniny mgła i dreszcz chłodu przeszywający ciało. Taka właśnie jest jesień. Nostalgiczna, walcząca o przetrwanie z chłodem, ale i buzująca obfitością. Zabiera nas w podróż do schyłku roku. Jesień pozwala i uczy obcować z ewoluującą przyrodą, co jest naprawdę pięknym doświadczeniem.

Złota pora roku niezmiernie mnie zachwyca. Pamiętam sceny z dzieciństwa, gdy jesienią jeździłam z dziadkami do lasu. Robiliśmy to kilka razy w tygodniu. Wspominam, gdy podczas leśnych spacerów, przy akompaniamencie szeleszczących pod stopami liści, babci pytała mnie tabliczki mnożenia i wierszyków.

Nostalgiczny czas

Pędzące i uciekające lato wprowadza nas w czas jesienno-zimowej zadumy. Chłodniejsza pogoda to początek spędzania czasu z kubkiem gorącej czekolady, w wełnianym swetrze i pod grubym kocem.
,,Oddycha się tu melancholią bardzo szczególną, melancholią krańców świata.”

Kończące się lato flirtuje z jesienią. Romans, który za każdym razem jest inny, ubogacają dzieła sztuki od matki natury. Jesień jest zbuntowana, ale i kobieca. Charakterna, nawiązująca do wspomnień i wędrówki życia. Ścigająca się z zimą, a dominująca nad latem. Wkracza rok rocznie do naszych domów wraz z nadejściem września.
Sprawia, że przełączamy się na wolniejszy bieg, celebrując w uległym rytmie chwile.

,,Szelest suchej trawy,
świst wiatru,
delikatne krople deszczu na włosach
i policzkach... Spokój myśli(...)” - (,,Nić życia” Kamila Mraz)


,,Pod warstwą grubych swetrów
zatapiam się w słowach książki.
Głęboko schowana w miękkiej wełnie,
czuję się bezpiecznie odizolowana
od wszystkiego,
co mogłoby rozpuścić
moją kojącą przestrzeń” - (,,Jesień” Kamila Mraz)

Jesień jest bardzo ważnym składnikiem odrodzenia, który osadza w czasoprzestrzeni elementy potrzebne w życiu. To czas, kiedy powinniśmy dać sobie odrobinę przyjemności i rozpieszczać swoje ciało i ducha.

,,Jesień przychodzi wtedy, gdy już nie możemy być latem.” (Victor Hugo)


23 września – równonoc jesienna


Dzień i noc stają się równe, koniec lata, a początek czasu, w których dni stają się coraz krótsze. Domykający się cykl natury wielu nazywa nowym rokiem. Silny związek człowieka z naturą jeszcze dobitniej daje o sobie znać jesienią.

Jesienna praktyka wdzięczności

Wraz z nadejściem jesieni warto pochylić się nad etapami, zadaniami, które w kończącym się sezonie, udało nam się zrealizować. Wdzięczność jest bodźcem, który przyciąga obfitość, dlatego praktykowanie wdzięczności jest bardzo ważnym aspektem w naszej egzystencji.


Przeczytaj także: ,,Co na karmi. O rzeczach, które pozwalają nam przetrwać” - recenzja


Jesień to czas pożegnań ze starą wersją siebie, starymi schematami. Domknięcie spraw jest doskonałym momentem, który robi miejsce na nowe. Żegnając długie, pełne słońca dni stykamy się z tym, co nieuniknione: chłodem, ciemnością, ale i częstszym blaskiem świec w domach.

Jesienna praktyka wdzięczności


Jesienią:
- nie zapominaj o spacerze
- wysypiaj się
- urozmaicona dieta to podstawa
- nawadniaj swój organizm
- dostrzegaj szczęście i radość
- otwórz oczy i serce na miłość


Kobieta kreatywna

 

https://torebkisklep24.pl/
Świetny wpis, pełen inspiracji!!!
0

50000 Pozostało znaków