Kobiecy blog
Na szlaku
Blog dla kobiet
Kobiecy blog

Kobieta kreatywna - Blog dla kobiet

nowy_slajd.jpg
kobieta-czolowka.jpg
previous arrow
next arrow

babski poradnik logo

Jak znaleźć zadowolenie z życia mając 30, 40 lat?

Poznaj moje sposoby na znalezienie w życiu zadowolenia. Spraw, by nadchodzący rok okazał się jednym z najbardziej satysfakcjonujących w historii.

1. Zapisuj wspomnienia

Pomysł na zapisywanie, a więc i kolekcjonowanie wspomnień potrafi dokonać prawdziwych rewolucji w życiu człowieka. Dzielę się nim z Tobą, bo na własnej skórze odczuwam, jak wielką i pozytywną zmianę w życiu potrafi dokonać. Korzyści z prowadzenia dziennika są ogromne.
Kiedy zbieram się do snu, lubię przysiąść w zaciszu domu, wziąć do ręki dziennik wspomnień i zatrzymać się z myślami. Zapisuję przynajmniej jedną myśl z dnia. Czasem jest to radosna myśl, gdy mój dzień jest pozytywny, innym razem refleksyjna, melancholijna. Mój osobisty dziennik zatrzymuje najważniejsze momenty z dni, które na pierwszy rzut oka wydają się rutynowe, a przy tym łatwe do zapomnienia.

2. Skoncentruj się na jednym obszarze swojego życia na raz

Częścią poczucia pewności siebie i sukcesu jest wyznaczanie osiągalnych celów. Kiedy wydaje się, że coś jest nie tak, kuszące jest myślenie, że całe twoje życie wymaga remontu. Ale najczęściej skupienie się tylko na jednym obszarze jest zdrowsze i bardziej praktyczne niż na milionach rzeczy na raz. Zamiast więc rzucać pracę i przeprowadzać się na koniec świata, weź głęboki oddech i zadaj sobie pytanie, co cię teraz najbardziej niepokoi i skup się na tym. Ten jeden negatywny obszar może być źródłem wielu innych negatywności lub niepokoju w twoim życiu. Na przykład twój napięty harmonogram może uniemożliwiać spokojny sen, co z kolei może sprawić, że będziesz zrzędliwy i aspołeczny, co z kolei może nadwyrężyć twoje przyjaźnie. Zacznij od źródła problemu i obserwuj, jak inne obszary układają się na swoim miejscu.3. Ucz się nowych rzeczy

Uczucie stagnacji potęguje niezadowolenie. Jeśli masz kontrolę nad większością obszarów swojego życia, być może problemem jest brak ruchu i rozwoju. Aby zażegnać niepokój, podejmij się nowego zadania, projektu lub umiejętności. Dla mnie był to powrót do śpiewania. Ten pozornie mały projekt dał mi poczucie celu. Kiedy nagrałam piosenkę w prezencie dla męża, poczułem ogromny sukces. Niedawno zapisałam się na pilates. Te zajęcia dały mi impuls, którego potrzebowałam, aby dokładniej delektować się życiem. Niezależnie od projektu, niezależnie od tego, czy jest duży, czy mały, nastaw się na niego i poczuj rozwój.


Jak cieszyć się życiem i czerpać z niego garściami? 


4. Dbaj o siebie

Twoja fizyczność i psychika są ze sobą ściśle powiązane. Kiedy jesteśmy nieszczęśliwi, często pierwszymi rzeczami, które poświęcamy, są sen, ćwiczenia i zdrowe odżywianie. A brak tych rzeczy z kolei sprawia, że czujemy się ospali i pozbawieni motywacji. Zatrzymaj to błędne koło, zapewniając sobie opiekę, której potrzebujesz. Może się wydawać, że nie da się wcisnąć treningu lub pójść spać godzinę wcześniej niż zwykle, ale na dłuższą metę sprawi, że będziesz bardziej produktywny i wydajny. Im lepiej czujesz się fizycznie, tym lepiej czujesz się psychicznie.

5. Dziel się dobrem

Wolontariat może promować zadowolenie na kilka sposobów. Przede wszystkim rozwiniesz pewną perspektywę. Spędzenie godziny w domu opieki lub schronisku dla zwierząt może sprawić, że będziesz bardziej wdzięczny za swoje życie i bardziej prawdopodobne jest, że będziesz postrzegać swoje problemy jako minimalne lub przynajmniej możliwe do opanowania. Wolontariat podnosi również na duchu poprzez szerzenie wsparcia i radości. Umilenie czyjegoś dnia sprawi, że będzie to również Twoje.

6. Pamiętaj o przerwach

Media społecznościowe to gorączkowe platformy, dlatego przerwa od korzystania z nich może być niesamowicie uwalniająca. Choć media społecznościowe są zabawne, pouczające i ważne, ciągła stymulacja może sprawić, że poczujesz się wyczerpany. Co więcej, obserwowanie, jak inni odnoszą sukcesy wokół ciebie, może być demoralizujące, nawet jeśli jednocześnie jesteś szczęśliwy z ich powodu. Ciągłe porównywanie swojego życia z życiem innych umniejsza ważność własnych celów i osiągnięć. Za pomocą jednego lub dwóch kliknięć możesz pozbyć się tego wszystkiego, nawet jeśli tylko na kilka dni. W tym spokojnym czasie będziesz mógł bardziej skupić się na poprzeczce, którą sobie wyznaczyłeś, a nie na poprzeczce ułożonej przez świat.


Przeczytaj także: Kierunek offline. Jak znaleźć cyfrową równowagę i zrozumieć e-dzieciństwo swojego dziecka?7. Rozmawiaj z przyjaciółmi i rodziną

Kiedy czujesz się trochę źle, możesz się zamknąć i trzymać na uboczu. Nawet jeśli wszystko jest w porządku, możesz wpaść w rutynę pozostawania w domu i bycia aspołecznym. Ale jest coś uzdrawiającego w prawdziwej, osobistej, twarzą w twarz interakcji międzyludzkiej. Zmuś się do wypicia kawy. Pozwól sobie na relaks i rozmowę. Ci, którzy znają cię najlepiej, często mają większy wgląd w to, przez co możesz przechodzić, niż ty sam. A nawet jeśli nie mają idealnej porady, wyjaśnienie swoich obaw może wystarczyć, aby znaleźć jasność i zmniejszyć obciążenie.8. Znajdź czas dla siebie

Jeśli lubisz medytację, prawdopodobnie już wiesz, jak ważna jest samotność. Kiedy codzienne życie staje się szalone, zwolnienie tempa może zdziałać cuda. Weź kąpiel z bąbelkami, uprawiaj jogę, idź na spacer lub usiądź w parku. Podczas dowolnej aktywności z ,,czasu dla siebie" poświęć chwilę na refleksję. Pomyśl o tym, co było jeden, dwa, a nawet 10 lat temu i znajdź elementy swojego życia, które zmieniłeś na lepsze. Zauważenie tych kroków powinno dać ci nadzieję, że pewnego dnia spojrzysz wstecz na ten moment i docenisz, jak daleko zaszedłeś.

Kobieta kreatywna

Zdjęcia powstały przy współpracy z Pokazy zwierząt i przyrodnicze warsztaty edukacyjne

Fotografie wykonał Dominik - https://okiemnatury.pl/

Angela
Jakie rewelacyjne zdjęcia. Ta sowa to piękność. Idealnie do ciebie pasuje. A tekst? Cóż, dziękuję za niego
0
Anonimowe
Śliczna sowa, normalnie można się zakochać 😍🥰
1

50000 Pozostało znaków