Kobiecy blog
Na szlaku
Blog dla kobiet
Kobiecy blog

Kobieta kreatywna - Blog dla kobiet

nowy_slajd.jpg
kobieta-czolowka.jpg
previous arrow
next arrow

kobieta aktywna logo

Pilates. Jak ćwiczyć, by uzyskać najlepszy efekt?

Moja przygoda z pilatesem trwa dość krótko, ale już zauważam jego pozytywne oddziaływanie na mój organizm.

Impuls do jego praktykowania, zaszczepiła we mnie Fundacja Nabu, która we współpracy z Fundacją Batory, organizuje fenomenalne zajęcia sportowe dla kobiet.


,,Nasza fundacja nie tylko dba o rozwijanie pasji i umiejętności, ale stawia na aktywność i zdrowie - mówią założyciele i pracownicy fundacji. Zajęcia sportowe dla kobiet, to doskonała okazja do relaksu, rozciągnięcia ciała i wzmocnienia mięśni, a także do spędzenia czasu z niesamowitymi ludźmi” - podkreślają


Co to jest pilates?

Pilates to trening wzmacniający mięśnie całego ciała. Jego pomysłodawcą jest Joseph Pilates – niemiecki sportowiec. Po I wojnie światowej poświęcił się rehabilitacji żołnierzy wracających z frontu. Opracowane przez niego zestawy ćwiczeń zaczęły przynosić zaskakujące efekty.
Pilates ma w sobie elementy jogi, a nawet i baletu. Wszystko przy akompaniamencie muzyki, z naciskiem na świadomy oddech.

Korzyści z treningu pilates

Pilates zyskuje na popularności, co sprawia, że coraz więcej osób sięga po taką formę aktywności fizycznej. Budowa mocnej struktury ciała w pilatesie oznacza skupienie się na najgłębszych partiach mięśni. Wykonywane niespiesznie i świadomie ruchy, wpływają na siłę naszych mięśni.

Pilates opiera się na świadomości swojego ciała, płynności ruchów, głębokim i świadomym oddechu, koncentracji oraz kontroli. Wpływa on na wzmocnienie głębokich partii mięśni. Dzięki precyzyjnym wykonywaniu poszczególnych ruchów poprawiamy swoją postawę i uelastyczniamy ciało.Mindfulnesowa dyscyplina

W pilatesie ogromne znaczenie ma wydłużanie naszego kręgosłupa i koncentracja w procesie ruchu. Korzyści płynące z pilatesu zauważamy nie tylko w naszym ciele, ale i głowie. Uważnie kierujemy swoje myśli i w pełnym skupieniu wykonujemy ćwiczenia.

Skuteczne ćwiczenia pilatesowe

Świadomy oddech dotlenia nasze ciało i lepiej aktywuje mięśnie. Ćwiczenia pilatesowe wspaniale działają na nasz kręgosłup, nie odciążając go przy tym.
Regularne praktykowanie pilatesu przynosi zaskakujące efekty, dzięki aktywizacji wszystkich mięśni naszego ciała. Niewątpliwie zaletą pilatesu jest nauka kontroli własnego ciała i umysłu. System ten daje długotrwałe efekty. Głównym przesłaniem w tej aktywności jest jakość wykonywanych ćwiczeń, a nie ich ilość.

Pilates dla początkujących

Aby rozpocząć swoją przygodę z pilatesem, potrzebujemy niewiele. Wystarczy kawałek wolnej przestrzeni, mata i wygodny strój. Ćwiczenia możesz wykonywać również na świeżym powietrzu. Pilates jest treningiem dobrego samopoczucia, gdyż oprócz rzeźbienia ciała, odpręża je i doskonale relaksuje.


,,Po 10 treningach poczujesz różnicę, po 20 zobaczysz różnicę, a po 30 zaczniesz budować całkiem nowe ciało”- Joseph Pilates


Dlaczego pilates jest odpowiedni dla ciebie?

1. Poprawia postawę

2. Wzmacnia głębokie partie mięśni

3. Pozytywnie wpływa na stawy

4. Pomaga pozbyć się złej postawy

5. Jest odpowiednim treningiem dla każdego

6. Poprawia naszą koncentrację

7. Jest doskonałą rozgrzewką

8. Uelastycznia nasze ciało


Przeczytaj także: Moc jesiennych przyjemności


9. Zmniejsza stres

10. Stymuluje układ trawienny

11. Dodaje energii, angażując całe ciało

12. Wydłuża ciało

13. Poprawia oddech

14. Wpływa na nasze krążenie

15. Uspokaja i wprowadza w dobry nastrój.,,Cały kraj, cały świat powinien wykonywać moje ćwiczenia. Wtedy ludzie będą szczęśliwi” - Joseph Pilates


Pilates to trening dobrego samopoczucia. Wprowadza w świetny nastrój i poprawia wygląd naszej sylwetki.
Serdecznie polecam.

Kobieta kreatywna

Anonimowe
Zainspirowałaś mnie do kontynuacji mojej przygody z pilatesem❤️
1

50000 Pozostało znaków