Kobiecy blog
Na szlaku
Blog dla kobiet
Kobiecy blog

Kobieta kreatywna - Blog dla kobiet

nowy_slajd.jpg
kobieta-czolowka.jpg
previous arrow
next arrow

Recenzje

Featured

Prosta organizacja. Recenzja książki

Prosta organizacja. Recenzja książki


Marzysz o pozbyciu się z szafy nadmiaru ubrań i ogarnięciu domowego chaosu? Uwolnij się od nadmiaru rzeczy i uporządkuj swój dom.
Agnieszka Krakós-Gorący dzięki prostym rozwiązaniom pomoże Ci sprawnie przejść i przeżyć proces odgruzowywania szafy oraz domu. Kompendium wiedzy, jakim niewątpliwie jest książka ,,Prosta organizacja” powinna trafić w ręce każdego. Autorka bloga prostaorganizacja.pl w swojej książce zawarła praktyczne wskazówki na opanowanie domowego bajzlu.

Praktyczna instrukcja w przystępnej formie

Zorganizowany dom, w którym każda rzecz ma swoje ściśle określone miejsce, to marzenie wielu z nas, zwłaszcza że w większości życia jesteśmy w ciągłym biegu.

Wracając do domu w pośpiechu, w przypadkowe miejsca zrzucamy z siebie płaszcz, nie wspomnę nawet o kluczach, które dość często lądują w miejscach, w których trudno będzie nam je znaleźć.
,,Prosta organizacja” jest bardzo konkretna i to odróżnia ją od innych rynkowych ogarniaczy.

,,Dla mózgu bałagan oznacza niedokończone sprawy, co może być bardzo stresujące dla niektórych osób. Może również wywoływać lub potęgować niepokój odczuwany w związku z innymi czynnikami. Dzięki sprzątaniu i pozbywaniu się nadmiaru rzeczy ludzie mają poczucie odzyskania kontroli nad swoim otoczeniem. W ten sposób tworzą bardziej przewidywalną przestrzeń, w której łatwiej można się zrelaksować i skoncentrować na priorytetach.”

Agnieszka zwraca uwagę na to, iż porządkowanie otaczającej nas przestrzeni jest procesem, który każdy powinien dostosować do swoich oczekiwań, potrzeb, marzeń i wizji.

,,Często mówimy, że jesteśmy poniekąd zakładnikami naszych rzeczy, bo ich posiadanie wymaga dbania, konserwacji oraz mądrego pozbywania się. Równocześnie należą one do nas i mamy prawo zdecydować, czy chcemy e zatrzymać, czy się z nimi rozstać”.
Zorganizowany i funkcjonalny dom, niezależnie od ilości metrów kwadratowych, dostarczy spokoju i wewnętrznego szczęścia. Proces selekcji i podjęcia decyzji co do zatrzymania bądź nie, zmagazynowanych rzeczy, jest bardzo ważny. W tej książce nikt nie będzie nakłaniać cię do wyrzucenia wszystkiego. Wraz z każdą przeczytaną stroną, nauczysz się segregować, oddawać, przerabiać bądź sprzedawać niepotrzebne przedmioty.


Koncepcja prostej organizacji wg Agnieszki Krakós-Gorący


Koncepcja prostej organizacji wg Agnieszki Krakós-Gorący


Profesjonalne podejście do bałaganu to motyw przewodni książki. Wraz z autorką przechodzimy przez konkretne etapy, pomieszczenie po pomieszczeniu. Wszystko po to, by w życiu zadomowił się funkcjonalny system ogarniania.

,,To książka o stawianiu sobie pytań na temat prawdziwych potrzeb i o niełatwej konfrontacji z nadmiarem rzeczy, które przytłaczają i odwracają uwagę od tego, co naprawdę jest dla nas ważne.”

Zanim poznasz tajniki na odgracenie przestrzeni wokół siebie, przejdziesz przez proces uświadamiania. Dowiesz się jaki wpływ na Twoje życie ma zjawisko nadmiernej konsumpcji i bombardowane nadmiarem reklam treści.
Otaczający nas świat, w większym lub mniejszym stopniu ma wpływ na podejmowane decyzje, które często z powodu tego, iż są nieprzemyślane, chwieją zdroworozsądkowym myśleniem.

Zbyt wiele bodźców zewnętrznych potrafi nieźle namieszać w głowie. Zwiększa się przez to poziom stresu, a nasz umysł zaczyna się gotować.
Ciągłe zmęczenie, rozdrażnienie i roztargnienie to wypadkowe zagraconej przestrzeni. To właśnie rozgardiasz podcina nam skrzydła i wysysa energię. Sporo konkretów na ten temat poruszyła autorka.

W książce znajdziecie treści warsztatowe, czyli tzw. ćwiczenia. Dzięki wewnętrznym przemyśleniom, odpowiedziom na pytania, uzyskacie dokładny obraz domu i sprecyzujecie marzenia.

Sentymentalni też dadzą radę!
Jestem typem zbieraczki i kolekcjonuję przeróżne przedmioty, które mają dla mnie wartość sentymentalną.
Pisze pamiętnik, wywołuję zdjęcia, zbieram magnesy, więc sami widzicie, że trochę tego jest. Dzięki Agnieszce wiem, że nawet taki chomiczek jak ja, może ogarnąć swą przestrzeń.


Prosta organizacja


,,Prosta organizacja” została zaprojektowana w bardzo prosty sposób. Agnieszka Krakós-Gorący zawarła w niej konkretne, a zarazem proste rozwiązania. Wszystko, bez wyjątku da się dostosować do swoich potrzeb i oczywiście do możliwości finansowych.
Jeżeli chcesz ogarnąć chaos i wraz z nadejściem wiosny wpuścić świeżość do swojego domu, to książka ,,Prosta organizacja” jest dla Ciebie.
Czytasz, analizujesz, działasz i masz odświeżoną przestrzeń.

Dziękuję Wydawnictwu PASCAL za egzemplarz recenzencki. 

Ania :)

50000 Pozostało znaków