Kobiecy blog
Na szlaku
Blog dla kobiet
Kobiecy blog

Kobieta kreatywna - Blog dla kobiet

nowy_slajd.jpg
kobieta-czolowka.jpg
previous arrow
next arrow

Recenzje

Featured

Girl power. Nie odkładaj marzeń na jutro!

Girl power. Nie odkładaj marzeń na jutro!


Karolina Pisarek większości z nas kojarzy się z popularnym programem ,,Top Model”. Osobiście nie znałam dokładnie życia i poczynań tej modelki, a czytana przeze mnie książka, pozwoliła trochę ją poznać.
Na pierwszy strzał pomyślałam, że przede mną lektura kolejnego ,,cukierkowego bubla”, napisanego przez Gwiazdę. Zanim usiadłam do lektury, miałam bardzo mieszane uczucia. Mówią, by nie oceniać książki po okładce. Hmm, gdybym w tym przypadku tak zrobiła, to ocena byłaby pozytywna, gdyż okładka jest naprawdę ciekawa.

***
Marzenia naprawdę się spełniają.
Jeszcze kilka lat temu byłam zwykłą nastolatką z małego miasteczka, która marzyła o karierze w świecie mody. W wieku siedemnastu lat postanowiłam zawalczyć o siebie i zgłosiłam się do programu ,,Top Model”. Nie wygrałam, zajęłam drugie miejsce, jednak nie był to koniec mojej przygody z modelingiem, lecz dopiero początek.
Droga do spełnienia marzeń nie była prosta, ale dzięki wsparciu silnych kobiet, ciężkiej pracy i determinacji osiągnęłam to, czego tak bardzo pragnęłam.
Chciałam Ci pokazać, że zawsze trzeba walczyć o swoje marzenia. Nie będzie łatwo, może spotkasz się z hejtem, niezrozumieniem, zazdrością, ale ostatecznie dowiesz się, że było warto.

Ja odnalazłam swoją życiową ścieżkę, teraz czas na Ciebie.

Karolina Pisarek – polska topmodelka młodego pokolenia. W zaledwie kilka lat brawurowo podbiła świat mody, wygrywając międzynarodowe kampanie i przejmując wybiegi najbardziej prestiżowych domów mody.

Książka ,,Girl power. Nie odkładaj marzeń na jutro” skierowana jest do młodego czytelnika, który szuka swojej życiowej drogi. Napisana prostym, co niektórzy mogliby stwierdzić, że banalnym językiem. Mnie osobiście nie przeszkodziło to w całościowej ocenie książki.

Podczas czytania zapoznajemy się z nastoletnim życiem Karoliny Pisarek. Wspomina swoje gimnazjum i przykrości, z jakimi przyszło się jej zmierzyć. Kłamstwo i pomówienia stały się źródłem problemów Pisarek. Dla wielu nastoletnich dziewczyn podobna sytuacja doprowadza do depresji. Karolina opisuje, co sprawiło, że dała upust negatywnym emocjom.

Girl power. Nie odkładaj marzeń na jutro

W książce modelka zachęca, by nie bać się, prosić bliskich, rodzinę o pomoc i wsparcie w sytuacjach kryzysowych.
Młodzi w wyniku niepowodzenia często załamują się i zamykają w sobie. Karolina jest przykładem na to, że warto mimo wszystkich złych sytuacji nie utracić resztki swojego optymizmu i z uporem, wbrew wszystkiemu wierzyć w siebie i iść do przodu z podniesioną głową.


Porażki, które motywują


Młody człowiek, napotykając na swojej drodze przeszkody, często poddaje się. Dorośli z kolei rzadziej rozmawiają o swoich porażkach.
Karolina Pisarek opowiada, że na sukces trzeba zapracować, a porażki powinny nas motywować do dalszego działania. Opisywane, z życia wzięte sytuacje, których uczestnikiem była Karolina pozwalają na utożsamianie się z autorką książki. To duży atut. Młody człowiek, czytając, może w tej książce odnaleźć cząstkę siebie.
Bardzo dobrym pomysłem jest poradnicze podsumowanie każdego rozdziału. Właśnie taka forma dobitnie przemawia do odbiorcy. ,,Girl power. Nie odkładaj marzeń na jutro” to książka, w której każdy znajdzie coś dla siebie.
W obecnych czasach dbanie o psychiczny komfort stało się jeszcze bardziej pożądane.

Porażki, sukcesy, radość, smutek to mieszanka wybuchowa, dlatego warto znaleźć w tym wszystkim odpowiednie wyważenie.


Przeczytaj także: Inspiracje na marzec


Ania :)

50000 Pozostało znaków