Kobiecy blog
Na szlaku
Blog dla kobiet
Kobiecy blog

Kobieta kreatywna - Blog dla kobiet

nowy_slajd.jpg
kobieta-czolowka.jpg
previous arrow
next arrow

Recenzje

Featured

Wewnętrznie Piękna. Recenzja książki

Paulina Romanowska. ,,Wewnętrznie Piękna


 ,,Wewnętrznie Piękna" to książka, z którą poznasz siebie z zupełnie innej strony. Dostrzeżesz szcześliwą, spełnioną i świadomą kobietę, jaką jesteś.  

Zaakceptowanie siebie, odkrycie w sobie piękna i późniejsza jego pielęgnacja w sobie, nie należą do łatwych zadań. Od małego dziewczynki słyszą, że powinny być dobre dla innych, a kwestia dobroci w stosunku do siebie, schodzi na drugi, albo nawet trzeci plan.
Proces akceptacji, nauka miłości do siebie powinno się wyssać z mlekiem matki i od najmłodszych lat je pielęgnować.

Książka Pauliny Romanowskiej zadedykowana jest kobietom, ,,które pragną odkryć w sobie swoje Wewnętrzne Piękno”. To osobista podróż do wnętrza, które jest zagubione, rozchwiane i potrzebuje na nowo, małymi kroczkami odzyskać harmonię i spokój. To nie jest psychologiczny bełkot, usztywniony nadmiarem fachowych ozdobników. Książka napisana jest w bardzo przystępnej formie, dzięki temu Czytelnik bez problemu i na bieżąco analizuje krok po kroku swoje wnętrze.

Paulina Romanowska stworzyła poradnik z mnóstwem ćwiczeń, które są idealnym wsparciem na drodze do samoakceptacji. Czytanie przebiega w bardzo spokojnym rytmie. Tego nie da się przeczytać ,,na szybko”. To trzeba przepracować, powtarzać w swoim sercu nieustannie, aż poczuje się samą sobie, że trafiło tam, gdzie powinno.

Wraz z każdą stroną, czułam się jak na spokojnym rejsie statkiem. Analizując i pracując z każdym słowem, rozpoczynałam podróż w zapomniane i zakurzone zakamarki mojego wnętrza.
Książka uczy odkrywania na nowo swojego potencjału i konkretnej pielęgnacji naszej życiowej roślinki. Podlewana trafionymi spostrzeżeniami, słowami stopniowo umacniała i sprawiała, że dotykała takich miejsc, które przez wiele lat były moją bolączką. Wiedziałam, że gdzieś tam sobie są, ale bałam się je obnażyć i przepracować.

,,Wewnętrznie Piękna” zawiera sześć lekcji, które pokazują jak przejść przez proces akceptacji, uświadomienia, pracy nad sobą i pokochania siebie.


,,Odnajdź swoją drogę do wewnętrznego spokoju, spełnienia, bezgranicznej akceptacji i miłości do siebie. Wybacz sobie błędy, uwierz w swoją wartość i spójrz na swoje życie z nowej, lepszej perspektywy. Książka "Wewnętrznie Piękna" krok po kroku pomoże Ci stać się swoją własną przyjaciółką i największą inspiracją do tego, byś mogła zmieniać swoją rzeczywistość na taką, jakiej zawsze pragnęłaś”


,,Wzmacnianie pozytywnej relacji z samą sobą z wielu powodów ma decydujące znaczenie dla szczęścia w naszym życiu. Poznawanie siebie, okazywanie sobie troski, wybaczanie sobie błędów, szanowanie swoich uczuć i potrzeb czy budowanie zaufania do siebie wpływa nie tylko na pogłębienie więzi z samą sobą, lecz także z innymi ważnymi dla nas ludźmi. Wszystko zaczyna się od naszego myślenia, podejścia i działań. Gdy zaczynamy świadomie decydować o sobie, pielęgnować swój wewnętrzny spokój i okazywać sobie zdrową miłość, otwieramy się na jeszcze szczęśliwsze i budujące relacje, ponieważ dając dobro samym sobie, dajemy go więcej także osobom dookoła nas. Cała ta bezcenna energia wraca do nas ze zdwojoną siłą, wzbogacając wszystkie inne aspekty naszej codzienności. Zaczynamy podejmować lepsze dla siebie decyzje w każdej dziedzinie życia: miłości, przyjaźni, pracy, pasji, finansach i wielu innych. Pozwalając samym sobie, wzrastać powodujemy, że wszystko, co nas dotyczy, także pięknieje i rośnie”


Co ta książka zmieni w Twoim życiu?

- Zwiększysz poczucie własnej wartości, pewność siebie i wiarę w swoje możliwości
- Otworzysz się na swój potencjał i wewnętrzne dary wchodząc na drogę samodoskonalenia
- Nauczysz się wybaczać sobie błędy i wzmacniać zaufanie do siebie
- Odkryjesz i zmienisz negatywne przekonania, które mogły pozostać w Tobie z dzieciństwa lub przeszłości
- Zaczniesz praktykować uważność i pozytywne myślenie
- Nauczysz się wyznaczać zdrowe granice sobie i innym ludziom, co wpłynie Twój wewnętrzny spokój
- Poznasz techniki okazywania sobie miłości w codziennym życiu
- Wzmocnisz akceptację każdej części siebie i zaczniesz praktykować samowspółczucie
- Wprowadzisz harmonię do swojego serca i życia, ucząc się być swoją przyjaciółką i wsparciem.
- Nauczysz się pielęgnować swoją autentyczność, dzięki czemu zaczniesz tworzyć prawdziwie udane i wartościowe relacje
- Poznasz różnice między energią żeńską a męską, i zrównoważysz je w swojej codzienności.
- Dowiesz się, kim jest Twoje wewnętrzne dziecko i zatroszczysz się o jego potrzeby, co wpłynie na poziom harmonii i spełnienia w Twoim życiu.
- Zaczniesz określać i osiągać cele zgodne z Twoimi wartościami i pragnieniami…
- I wiele więcej!   (źródło:" wewnetrzniepiekna.pl)


Recenzja książki ,,Wewnętrznie Piękna


Recenzja książki ,,Wewnętrznie Piękna

Z reguły większość Pań dba tylko i wyłącznie o swoje zewnętrzne piękno, które prędzej czy później i tak poddaje się sile czasu. Zapominamy o naszym wewnętrznym pięknie i nie umiemy go docenić. Przecież na piękno nie powinno się patrzeć tylko i wyłącznie przez pryzmat rewelacyjnego makijażu. Należy uczyć się dostrzegać w sobie i innych tego piękna, którego na pierwszy rzut oka nie widać.

Paulina Romanowska sprawiła, że z każdym dniem zaczynam coraz pełniej dostrzegać swoje wewnętrzne piękno, a jego pielęgnacja sprawia mi ogromną radość. Odczuwam zachwyt i mam poczucie wewnętrznej harmonii.

,,Wewnętrzne Piękno” pomogło odnaleźć mi pakiet wspaniałych cech, o których zapomniałam. 

Serdecznie dziękuję autorce za możliwość zrecenzowania książki.

Ania :)

50000 Pozostało znaków