Kobiecy blog
Na szlaku
Blog dla kobiet
Kobiecy blog

Kobieta kreatywna - Blog dla kobiet

nowy_slajd.jpg
kobieta-czolowka.jpg
previous arrow
next arrow

Recenzje

Świadoma bogini – recenzja książki

Świadoma bogini – recenzja książki


Jak zdobyć wszystko i być szczęśliwą?

Co to znaczy mieć wszystko? Czy możliwe jest spełnianie się w każdej dziedzinie bez rezygnowania z czegokolwiek?

Lea Magdalena Pyć-Leszczuk w swojej książce ,,Świadoma bogini” zawarła niesamowity przekaz. Zaznacza i argumentuje, że każda kobieta ,,może osiągnąć, co zechce, pod warunkiem, że umiejętnie po to sięgnie”.

Ta książka, to inspiracja dla kobiet. To drogowskaz do spełnienia i autentycznej relacji z samą sobą. Autorka pokazuje, że możliwe jest posiadanie tego, o czym marzymy i co sami wykreujemy.
,,Jestem realistką i mocno stąpającą po ziemi kobietą biznesu, która cały czas chce więcej i więcej, i skutecznie po to sięgam. Świadomość okazała się kluczem do wszystkich drzwi, które chcę otworzyć. To właśnie nazywa się magia, bo cokolwiek sobie wymyślę i czego zapragnę, jeśli tylko sumiennie działam, zamieniam w realne. Wynika to z mojej determinacji i otwartości na rozwiązania wykraczające poza standardowe ramy – pisze autorka książki ,,Świadoma bogini”.

Książka jest skarbnicą doświadczeń i wniosków. Została podzielona na dwie części. Wszystko w przemyślany sposób rozplanowane, po to, by z łatwością ,,poruszać się” i analizować poszczególne rozdziały kompendium.

Bardzo się cieszę, że trafił w moje ręce nieprzereklamowany suchar, a książka obfita w wiedzę, doświadczenie i konkretne ćwiczenia, które pomagają w procesie samorealizacji.
Lea nie wymyśla nieprawdziwych historii, by upodobać się czytelnikom. Każdy element, który poruszyła w książce, podpiera konkretnymi przykładami ze swojego życia. Opowiada ,,jak można świadomie realizować pragnienia i osiągnąć szczęście bez rezygnowania ze swojej kobiecości. To od nie wszystko się zaczęło i wokół niej się kręci”.

W poradniku poruszono obszary relacji, rodziny, dzieci, pieniędzy oraz kariery. Obie części książki doskonale ze sobą współdziałają, jedna jest uzupełnieniem drugie.
Wszystko zostało dopełnione wypowiedziami specjalistów i szeregiem praktycznych wskazówek oraz ćwiczeń. Wszystko po to, by zacząć natychmiast działać.

,,Rolą kobiety nie jest walka, tylko harmonijne podążanie do własnego szczęścia, sprzyjanie swojemu mężczyźnie i dzieciom oraz spełnianie się w pasjach – dla jednej jest to dbanie o ognisko domowe, a dla innej spełnienie w sferze biznesowej. Najważniejsze jest to, że nie musimy wybierać, bo Udowodnię tobie, Wspaniała Kobieto, że ty też możesz to osiągnąć. Udowodnię ci, że naprawdę masz wpływ na swoje decyzje i nikt inny, tylko właśnie ty sama możesz wykreować swój sukces. Satysfakcja, jaką poczujesz na macie będzie nieporównywalna z niczym, bo właśnie tworzenie własnego najlepszego życia to jedyny cel, z którym przyszłaś na świat” - podkreśla autorka.


swiadoma bogini 2


Posiadanie, szczęście, rodzina, kariera mogą się wzajemnie dopełniać. To jest całkowicie możliwe i autorka w doskonały sposób to uwidacznia. Przyznam się, że do tej pory uważałam to za jakiś absurd, ale analiza tematu, zmieniła moje podejście do sprawy.
,,Świadoma bogini” jest książką, której nie czyta się na wyścigi. Nad pewnymi sprawami trzeba się pochylić i zastanowić. Droga do odzyskania spokoju i harmonii wymaga wysiłku, ale jest to możliwe, a dowód stanowi autorka książki.

Myślę, że dzięki tej książce wiele kobiet rozkwitnie i zrobi konkretny krok do przodu, dostrzegając w sobie dobro i potencjał. Podczas pracy z książką ,,Świadoma bogini” praktycznie cały czas zaznaczałam i notowałam zdania, fragmenty tekstu, które poruszyły, a wręcz zatrzęsły moim sercem.

Wraz z każdą przeczytaną stroną rosła we mnie świadomość i większa miłość do siebie. Otworzyłam mnóstwo pozamykanych drzwi i przepracowałam wiele emocji, raz po raz dotykając swojej kobiecości.

Mój ulubiony cytat: ,,Uzdrawiając siebie teraz, zmieniamy jakość życia kolejnych pokoleń”.

Dziękuję autorce za egzemplarz recenzencki.

Kobieta kreatywna 

50000 Pozostało znaków