Kobiecy blog
Na szlaku
Blog dla kobiet
Kobiecy blog

Kobieta kreatywna - Blog dla kobiet

nowy_slajd.jpg
kobieta-czolowka.jpg
previous arrow
next arrow

babski poradnik logo

Featured

Jak odkopałam swój talent?

Odkryj swój talent i naucz się wykorzystywać swój potencjał?

Odkryj swój talent i naucz się wykorzystywać swój potencjał?

Zdolności, łatwość w nawiązywaniu kontaktów, umiejętności organizatorskie czy inne ,,nadprzyrodzone moce”, sprawiają, że wiesz, iż to jest twoja mocna strona – twój talent. Rozwijane dodają ci skrzydeł i przynoszą efekty w działaniu. Talenty chodzą parami.

Być może odnosisz wrażenie, że twoje dary pokryły się kurzem i definitywnie brakuje ci impulsu, by je odkopać, dlatego w tym tekście podam Ci moje sprawdzone metody, dzięki którym ,,odkurzyłam” swój talent.

Czy znasz swoje talenty? Udaje ci się, je w pełni wykorzystywać?


Talenty GALLUPA


Badacze z amerykańskiego Instytutu Gallupa opracowali test, który pomaga w odkryciu i uświadomieniu sobie, jakie mamy talenty. Talent często wiązany jest ze szczególnymi zdolnościami artystycznymi. Okazuje się, że talenty ulokowane są w różnych dziedzinach życia i wychodzą poza artystyczne ramy. Zwróć uwagę na listę 34 talentów Gallupa. Ja nieźle się zdziwiłam, że niektóre umiejętności, wypunktowane tam, okazały się talentami.

34 TALENTY GALLUPA

1. Grupa talentów wykonawczych
- osiąganie
- organizator
- bezstronność
- pryncypialność
- rozwaga
- dyscyplina
- ukierunkowanie
- odpowiedzialność
- naprawianie

2. Grupa talentów wpływu:
- aktywator
- dowodzenie
- komunikatywność
- rywalizacja
- maksymalista
- wiara w siebie
- poważanie
- czar3. Grupa talentów relacyjnych
- elastyczność
- integrator
- rozwijanie innych
- współzależność
- empatia
- zgodność
- indywidualizacja
- optymista
- bliskość

4. Grupa talentów strategicznego myślenia
- analityk
- kontekst
- wizjoner
- odkrywczość
- zbieranie
- intelekt
- uczenie się
- strateg


Przeczytaj także: Byle do wiosny. Jak przetrwać przednówek?


Talenty są zakorzenione w tobie od zawsze i pewnie zdążyłaś się już do nich przyzwyczaić, co sprawiło, że ciężko ci je dostrzec. Twoje wrodzone predyspozycje przekształć w działanie, co z kolei zaowocuje w odpowiednim czasie i miejscu. Odgrzebując swój talent, możesz sprawić sobie, ale i komuś przyjemność, poprzez jego kreatywne wykorzystanie. Ja mam to szczęście, że kilka moich talentów udało się rozwinąć i wykorzystać w pracy. Dzięki czemu czerpię z niej ogromną satysfakcję.
Niestety, jak wynika z badań, ponad 60% ludzi nie lubi swojej pracy, robi, to, do czego zmusiło ich życie. Rozwijanie talentów w życiu osobistym i zawodowym możliwe będzie tylko i wyłącznie po ich poznaniu i zaopiekowaniu się. Wówczas doświadczysz pozytywnego kopa i chęci do działania.


Teraz mały przykład z serii ,,z życia wzięte”


Muzyka od zawsze była obecna w moim życiu. Szkoła muzyczna, konkursy piosenek, chóry, schole, wieczorki poetyckie, akademie itd. Tak naprawdę nie było dnia, w którym brakowałoby dźwięków. Cały czas, z ogromną radością oddawałam się swojej pasji czy to śpiewając, czy to grając na instrumentach. W sumie to w pewnym stopniu i przy dźwiękach muzyki poznałam mojego męża, ale to opowieść na osobny tekst.
Z czasem jednak śpiewanie odeszło na daleki tor i pokryło się grubą warstwą kurzu. Poza okolicznościowym sto lat, kolędami w bożonarodzeniowym czasie, muzyka zastygła. Jej reaktywacja i gruntowne odkurzanie zbiegło się w czasie z przygotowaniami do 40. urodzin mojego męża.

Szukając kreatywnego i wyjątkowego prezentu dla niego, robiłam burze mózgów, by znaleźć coś wyjątkowego na tę okazję. Tym oto sposobem, postanowiłam odświeżyć moje struny głosowe i nagrać dla niego piosenkę. Zawsze mówi, że zakochał się w moich oczach i głosie, więc umiejętnie postanowiłam to wykorzystać. Taki powrót do przeszłości to niesamowita przygoda i radość. Cudownie było poczuć dreszcz emocji, nutkę ekscytacji i samozadowolenia. Chęć stworzenia czegoś wyjątkowego, ponadczasowego, od serca dla serca jest warta każdego wysiłku.

Być może zastanawiasz się, jakie talenty w tobie drzemią i szukasz sposobu na spełnienia zawodowe, rodzinne i w zgodzie z sobą.
Pamiętaj, że dobrze odkryty i wyszlifowany talent to świetna inwestycja w siebie.

Kobieta kreatywna

Bernadeta
Nie wydaje się wam że rezygnujemy z marzeń i rozwijania talentów bo poprostu mamy cykora i zwyczajnie uważamy że nam to nie przyniesie zysku? Smutne to że zamiast żyć z pasją to ciągniemy od wypłaty do wypłaty...
0
Ela
Oby tak dalej. Czekam na następne nagrania :)
0

50000 Pozostało znaków