Kobiecy blog
Na szlaku
Blog dla kobiet
Kobiecy blog

Kobieta kreatywna - Blog dla kobiet

nowy_slajd.jpg
kobieta-czolowka.jpg
previous arrow
next arrow

Inspiracje

Las w słoiku – jak go zrobić?

Las w słoiku – jak go zrobić?

Miniaturowy zagajnik, zamknięty w szklanym naczyniu podbija serca miłośników zieleni.

Osobiście mam dość miast z wszechobecnym betonem. Wszędzie, gdzie się tylko nie rozejrzę słuchać dźwięki piły i odnoszę wrażenie, że nastała moda na wycinanie drzew. Jest to temat bardzo istotny i koniecznie muszę o swoich przemyśleniach napisać w osobnym wpisie. Martwi mnie to, że z każdym dniem w miastach jest coraz mniej zieleni, a wszystko w imię cholernej nowoczesności. Za niedługo, za oddychanie świeżym powietrzem, w zaciszu pięknych drzew będziemy musieć płacić mnóstwo pieniędzy. Jakie to smutne... ale o tym napiszę innym razem.

Dzisiaj natomiast chciałabym zachęcić was do samodzielnego zaprojektowania i zrobienia lasu w słoju lub innym szklanym cacku.

Jak zrobić las w szkle?Mchy paprocie, miniaturowe kwitnące roślinki, aż proszą się o stworzenie pięknych zielonych kompozycji. Taki leśny zagajnik w szkle wcale nie jest skomplikowany i zajmuje dosłownie chwilkę. Efektem natomiast możesz się cieszyć jak długo tylko zechcesz. Fragment zieleni w domu, idealnie odmieni wnętrze i wniesie do niego nutkę świeżości i cząstkę lasu.

Do samodzielnego stworzenia lasu w szkle będziemy potrzebować miniaturowe rośliny i elementy dekoracyjne takie jak szyszki, kamienie, żwir i przede wszystkim szklane naczynie. Ważne, by przy wyborze roślin kierować się ich wspólnymi cechami, by lubiły rozwijać się w podobnych warunkach. Ja zdecydowałam się na bluszcz, trzykrotkę i niewielki krzew, którego nazwy niestety nie znam, ale urzekł mnie ubarwieniem liści.

Baśniowa, zielona kraina w szkle

Na spód naczynia wysypałam warstwę żwirku, następnie ziemię, do której włożyłam zakorzenione roślinki. To jaki ma być finalny efekt zależy tylko i wyłącznie od was. Podczas układania kompozycji warto przypomnieć sobie ulubione zielone miejsce. Wówczas próba odtworzenia naturalnego lasu będzie o wiele prostsza. Wiadomo przecież, że natura jest najwspanialszą kompozycją i źródłem inspiracji.

Oczywiście gotowe lasy w szkle można zakupić chociażby w kwiaciarni. To dość kosztowna inwestycja. Moim zdaniem można ją równie efektywnie przygotować samemu, a w dodatku za mniejsze pieniądze.

Na koniec małe podsumowanie:

Co potrzebujemy:
- szklane naczynie np. słój
- drobny żwirek, piasek dekoracyjny
- ziemia nadająca się do uprawy roślin np. uniwersalna
- mech, UWAGA! Jest pod ochroną, dlatego zaopatrzcie się w niego w kwiaciarni, a w lesie niech sobie spokojnie rośnie
- miniaturowe roślinki: bluszcz, małe ozdobne drzewka, trzykrotka itp.

Własnoręcznie wykonany las w szkle

Las w szkle wniesie do waszego mieszkania maleńki skrawek natury, piękna, zieleni. Myślę, że ilekroć na niego zerkniecie, z łatwością będziecie mogli przypomnieć sobie cudowne chwile na łonie natury. To doskonała dekoracja. Miniaturowy las w szkle jest również rewelacyjnym pomysłem na prezent.

Co myślicie o własnym kawałku lasu w mieszkaniu? Zachęcam do dzielenia się spostrzeżeniami i pomysłami w komentarzach pod postem.

Ania :)

50000 Pozostało znaków