Kobiecy blog
Na szlaku
Blog dla kobiet
Kobiecy blog

Kobieta kreatywna - Blog dla kobiet

nowy_slajd.jpg
kobieta-czolowka.jpg
previous arrow
next arrow

Inspiracje

Featured

O pielęgnacji biżuterii słów kilka...

bizu 1

Kobiety kochają błyskotki i każdy o tym wie.

By nasza biżuteria długo zachowywała swój doskonały wygląd, musi być odpowiednio pielęgnowana i przechowywana. Regularne, delikatne czyszczenie biżuterii sprawi, że na długo pozostanie ona piękna.
Poniżej kilka sprawdzonych sposobów na to, by moje cudeńka miały się dobrze.

Przede wszystkim biżuteria nie powinna być narażona na zarysowania oraz kontakt z detergentami. Warto ściągać ją podczas wykonywania prac domowych. Wszelkiego rodzaju wybielacze, proszki mogą pozostawić rysy i doprowadzić do przebarwień. Srebrną powierzchnię może uszkodzić i zarysować np. czyszczenie jej twardymi szczoteczkami.
Aby moje srebro długo zachowywało swój wygląd, czyszczę je z użyciem specjalnie przeznaczonej do tego chusteczki. Myję również w ciepłej wodzie z użyciem delikatnego mydełka. Wiem, że proszki i wszelkiego rodzaju wybielacze pozostawią na nim rysy.

bizu 3

 

Biżuteria musi być odpowiednio przechowywana. Każda z moich srebrnych bransoletek przechowywana jest w specjalnych pudełeczkach oraz oddzielnych torebkach. Wszystko po to, by nie narazić jej na zarysowania i ewentualne przebarwienia.
Z upływem czasu kamienie naturalne, srebro mogą jaśnieć lub czernieć. Są to naturalne procesy, które zachodzą podczas użytkowania biżuterii. Ważne, by biżuterię przechowywać z dala od źródeł ciepła, jak np. kaloryfer oraz miejsc wilgotnych – takich jak łazienka.

Choć na początku lista ,,obowiązków” względem biżuterii wydaje się być zbyt długa, to z upływem czasu na stałe wpisze się w nasz rytm życia, a w konsekwencji będziemy mogły długo cieszyć się jej pięknem. Będzie cudowną ozdobą naszego stroju, co dodatkowo sprawi nam przyjemność.bizu 2


bizu 4

A może wy macie inne sprawdzone sposoby na pielęgnację biżuterii? Czekam na Wasze opinie i propozycje.

Ania :)

Agnieszka F.
Przede wszystkim nie trzymam moich bransoletek hurtem - jedna koło drugiej. Kiedyś gdy miałam je w jednym worku to odbarwiały sie i po prostu stawały się brzydkie
0
Zołi
A korzystacie z gotowych płynów do czyszczenia biżuterii?
0
PannaGadająca
Bardzo bym chciała, żeby komplet biżuterii kupionej już teraz na mój ślub za 1,5 roku cały czas był w takim stanie, jak teraz. Zaglądam do niego co jakiś miesiąc, żeby zobaczyć, jak się miewa. Oby czyszczenie nie było konieczne!:-)www.letswedding.pl
0
Ewa
Ja tam biżuterię traktuję zawsze popiołem i pastą do zębów:-)
0

50000 Pozostało znaków