Kobiecy blog
Na szlaku
Blog dla kobiet
Kobiecy blog

Kobieta kreatywna - Blog dla kobiet

nowy_slajd.jpg
kobieta-czolowka.jpg
previous arrow
next arrow

Inspiracje

Featured

Przygotuj swój dom na wiosnę

Przygotuj swój dom na wiosnę

Gdy za oknem znika zimowy puch, a słychać śpiew ptaków i powietrze pachnie jakoś tak inaczej – znak, że jest wiosna.

Oczywiście tegoroczna wiosna trochę zaspała i śnieżny puch gdzieniegdzie leży, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by odmienić chociażby wnętrze swojego domu. Przedstawię wam kilka moich propozycji na odświeżenie mieszkania po zimie i nadanie mu nowego, wiosennego charakteru. Jestem pewna, że kilka niedrogich a efektownych dekoracji wpłynie pozytywnie na ciebie i twoich domowników. 

Więcej światła

Gdy za oknem żegnamy zimową szarugę i pojawia się więcej słonecznych dni, które automatycznie są dłuższe od razu poprawia nam się humor. Mamy więcej energii do działania i pomysłów, które z impetem chcemy wdrażać w życie. Super! Oto właśnie chodzi. Wykorzystaj ten zastrzyk dobrej energii, twórczego myślenia. Warto wpuścić więcej światła do swojego domu. Ściągnij ciężkie, zimowe zasłony, a zawieś zwiewne firanki, może z delikatnym motywem wiosennym? Czemu nie! Przecież wiosna to pora roku, w której wszystko rozkwita, niech więc i twój dom rozkwitnie na nowo. Wiosenne inspiracjeGdy zadbasz o swoje otoczenie, miejsce pracy i sprawisz, że trafi do niego więcej wiosennego światła, zobaczysz i zauważysz różnicę. Poczujesz, że napływa do ciebie pozytywna energia, będziesz szczęśliwsza. Uwierz mi – to naprawdę działa.Mam koleżankę, która bardzo często zmienia wystrój w swoim mieszkaniu. I nie chodzi tu o jakieś generalne remonty. Ona drobnymi detalami sprawia, że wnętrze jest jakby inne, świeższe i ma nową energię. Początkowo zastanawiałam się, po co ona robi co jakiś czas takie rewolucje. Dopóki nie spróbowałam na sobie, jej pomysł wydawał mi się absurdalny i miałam wrażenie, że nie potrzebnie zajmę sobie i czas i głowę takimi pierdołami. Jednak całe to ,,zamieszanie” nie dawało mi spokoju i postanowiłam spróbować :) Różnica była widoczna od razu. Zauważyłam, że takie drobne zmiany, jak chociażby powieszenie zasłon w innym kolorze, sprawiały, że czułam się w pomieszczeniu dobrze, bezpiecznie i wyjątkowo. Wiosna daje nam mnóstwo możliwości do kombinowania z fakturami, barwami, elementami, symbolami. Warto spróbować i zechcieć odmienić wnętrze. Proponuję! Zmień ciemne, zimowe zasłony na coś bardziej przepuszczającego światło. Poszukaj zasłon z wiosennymi dodatkami. Jestem pewna, że różnicę poczujesz od razu :)

Częściej wietrz mieszkanie

Gdy na dworze jest coraz cieplej, częściej otwieramy okna. Dzięki temu do domu wpada więcej świeżego powietrza. Wywietrzone dobrze mieszkanie sprawi, że ty będziesz lepiej funkcjonować. Pamiętaj! Wietrz mieszkanie gdy wstaniesz i przed położeniem się spać. To takie minimum. Rano powiew świeżości z zewnątrz dostarczy pozytywnej energii, a wieczorem w dobrze wywietrzonym mieszkaniu będzie ci się po prostu lepiej spać. Oczywiście, gdy tylko pozwala na to pogoda, okna mogą być otwierane częściej. To nawet lepiej! 

Świeże kwiaty

Wiosną przyroda budzi się do życia. Kwitną wiosenne kwiaty. Kwiaty to najwspanialsza z możliwych dekoracji, jaką nam dała matka natura. Flakon świeżo zerwanych tulipanów, goździków od razu ożywi twój salon. Zapachnie wiosną :) O tej porze roku świeże kwiaty są w dość dobrych cenach, więc częściej można sobie pozwolić na tego typu wydatek. A może posadzisz w ogrodzie swoje, jeśli masz taką możliwość? I będziesz się nimi cieszyć na dłużej?Wiosenne kwiaty w salonie

Wiosenne narzuty 

Zimą, chyba każdy lubi usiąść wieczorem w fotelu, opatulić się kocem, wziąć w rękę ulubioną książkę i milusio spędzać dłuuuugi wieczór. A wiosną? Co powiesz na popołudniową kawę i dobrą książkę na swojej starej, ale odmienionej kanapie? Oczywiście nie każę ci biec do tapicera lub do sklepu meblarskiego. Nie! Wystarczy nowa narzuta. A może masz taką w swojej szafie? Hmm? Może na dnie pudła leży dawno zapomniana narzuta w jakieś wiosenne barwy? Wystarczy ją odświeżyć i gotowe – masz nową kanapę w salonie :) Zobaczysz, że kawa od razu lepiej ci posmakuje. Poza tym wizualnie twój salon również będzie inny i w nowym stylu :)

Podane przeze mnie propozycje są naprawdę banalnie proste do wykonania. Nie potrzeba dużych pieniędzy by odmienić swoje otoczenie. Wystarczy dobry pomysł i konkretny plan działania. Myślę, że warto spróbować. Dajcie znać co robicie, by wiosna zawitała również do was?

Ania :)

Ania Kowalska
Aniu! Wielkie dzięki za ten artykuł. Chyba wpuszcze do swojego pokoju trochę światła...
0

50000 Pozostało znaków