Kobiecy blog
Na szlaku
Blog dla kobiet
Kobiecy blog

Kobieta kreatywna - Blog dla kobiet

nowy_slajd.jpg
kobieta-czolowka.jpg
previous arrow
next arrow

kobiecy punkt widzenia logo

Featured

10 minut uważności

10 minut uważności

Jaki masz plan na życie? Czy potrafisz żyć tu i teraz?

Życie jest jak rollercoaster. Każdego dnia zdarzają się mniej lub bardziej spektakularne momenty, które bombardują nasze wnętrze wachlarzem przeżyć.
Wieczna gonitwa za idealnym, a nawet wyidealizowanym życiem sprawia, że naszej uwadze umykają obrazy, treści, na których warto zawiesić wzrok i skupić naszą uważność.

Samoświadomość i uważność to wartości, na które dobrze jest zwrócić uwagę, gdyż mogą dokonać w naszym życiu spektakularnych przemian.

Jak praktykować uważność?

Praktykowanie uważności wymaga od nas pewnego oderwania od ziemi, a co za tym idzie, spojrzenia na siebie i swoje życie z zupełnie innego kąta. To uwolnienie blokady na dostrzeganie ,,czegoś więcej”, w maleńkich elementach i czynnościach.

W praktykowaniu uważności bardzo pomocnym narzędziem okazał się dla mnie dziennik ,,10 minut uważności”. Ułożony schematycznie i przemyślanie notes sprawił, że zaczęłam trenować swoją uważność tak, jak należy.

Joanna Fijak, autorka dziennika, zainspirowana dziennikiem The Five Minute Journal, stworzyła cudowne narzędzie. Ten dziennik to taki pewniak w drodze do poszukiwania i odkrywania lepszej wersji siebie.
Dziennik pomaga w codziennym poukładaniu życia, a praca z nim jest doskonałym podsumowaniem.

- Codzienne wpisywanie wdzięczności przynosi więcej pozytywnych emocji, większy poziom zadowolenia, optymizmy i radości z życia oraz mniejsze uczucie samotności i wyizolowania – mówi autorka dziennika.

,,10 minut uważności” to narzędzie do samorozwoju, a praktykowanie uważności zajmujące niecały kwadrans to ogromny krok do odnalezienia siebie. Dziennik jest jak najlepsza przyjaciółka, która niczego nie wymaga, nie ocenia, po prostu jest i uważnie słucha.
W dzienniku poza wypisywaniem codziennych wdzięczności znajdują się pytanie, które powinny codziennie być zadawane samemu sobie. W sprawie zakupu dziennika skontaktuj się z autorką TUTAJ.

10 minut uważności

Po co nam ta uważność?

Skoncentrowanie uwagi na czymś, co na pierwszy rzut oka jest zwyczajne, poszerzy horyzont głębszego, ponadschematycznego widzenia. Uzupełnianie dziennika, to nauka praktyki, jaka uczy dbania o siebie na różnych płaszczyznach.
Codzienne praktykowanie uważności to chwila wytchnienia i bodziec do świadomego zaopiekowania się sobą każdego dnia.

Wracając do zawartych w nim pytaniach, chcę zwrócić uwagę na to, że właśnie one pomagają zauważyć nasze prawdziwe potrzeby. Odpowiadając na każde z nich, zauważysz, na co tak naprawdę masz wpływ. Wraz z kolejnymi dniami praktyki uważnosci nauczysz się patrzeć szerzej. Rozluźnisz swój umysł z bibelotów i pierdół, a nauka świadomego życia będzie niezwykle prosta. To niesamowite, ile dobra niesie za sobą systematyczna praca z dziennikiem ,,10 minut uważności”.
Zaczynasz świadomą obserwację, uczysz się koncentracji i wyostrzasz zmysły. To aspekty, które są kluczem do odprężonego, uważnego i spokojnego życia.


Przeczytaj także: Co daje praktyka wdzięczności?


Praca z dziennikiem jest dla mnie relaksem po całym dniu, przeważnie wieczorem, gdy mam czas tylko dla siebie, odprężam się i praktykuję uważność. To inwestycja we mnie, na jeszcze lepsze jutro. Codzienne uzupełnianie dziennika przynosi mi same korzyści. Zrelaksowana kończę dzień, a rano mam więcej energii.

10 minut uważności

Praktyka uważności jest odpowiednia dla każdego, kto pragnie trenować swój umysł i uczyć się być dla siebie dobrym.
Pamiętaj, że to ty masz największy wpływ na to, w jakim stanie będzie wyglądało twoje ciało i umysł. Umiejętna troska o ducha wprowadza w stan świadomości i uczy kierowania uwagi na doświadczenia, odczucia danej chwili.
To taki magiczny filtr, który nasz kształtuje. ,,10 minut uważności” pomaga wprowadzić nasz umysł w stan skupienia i osiągnięcia równowagi.

10 minut uważności


10 minut uważności

Znana jest ci praktyka uważności? Masz na to jakieś swoje sprawdzone sposoby? Chętnie poznam twoje zdanie na ten temat.

Kobieta kreatywna

50000 Pozostało znaków