Kobiecy blog
Na szlaku
Blog dla kobiet
Kobiecy blog

Kobieta kreatywna - Blog dla kobiet

nowy_slajd.jpg
kobieta-czolowka.jpg
previous arrow
next arrow

kobiecy punkt widzenia logo

Dlaczego warto grać w gry planszowe z dziećmi?

Dlaczego warto grać w gry planszowe z dziećmi?

Gry planszowe na dobre zadomowiły się w naszym domu.

Uwielbiamy wspólne wieczory przy szachach, puzzlach i innych planszowych cudeńkach. Zwłaszcza jesienią, gdy wieczory są długie, to spędzamy je przy tego typu rozrywce. To rewelacyjny czas dla całej naszej rodziny.

Planszówki pełnią bardzo ważną rolę w kształtowaniu dzieci. Uczą, pomagają doskonalić zdolności poznawcze u dzieci. Grając np. w szachy dziecko zdobywa umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach, obmyślać strategię, przewidywać ruchy innego gracza.

Zalety planszówek:
- kształcą
- integrują
- uwalniają od negatywnych emocji
- motywują

Gry planszowe wpływają na rozwój dziecka, a umiejętności, których nabywa ono w formie zabawy, w przyszłości będą potęgować. W dobie internetu gry planszowe zaczęły schodzić na dalszy plan, dlatego razem z rodzinką staramy się jak najczęściej praktykować taką formę relaksu. Bycie z drugą osobą w realu nie zastąpi żadna gra komputerowa, dlatego planszówki są naszym numerem jeden.
PlanszówkiCzęsto zastanawiamy się co kupić dziecku np. na prezent. Różne myśli kłębią się w naszych głowach, podczas gdy planszówki to idealna opcja. Zastanów się, co wolisz? Dziecko wpatrzone w monitor komputera, słuchające często mało interesujących treści, czy dziecko w towarzystwie rówieśników uczące się współpracy i budujące relacje z kolegami? Nie wiem jak ty, ale ja zdecydowanie wybieram tą drugą opcję.

Dlaczego postanowiłam o tym napisać? Coraz częściej zauważam, że model współczesnej rodziny zmierza w jakimś dziwnym kierunku. Wszyscy biegną nie wiadomo dokąd, wszechogarniająca rywalizacja zaczyna wygrywać ze zwyczajnym byciem razem. Dzieci coraz rzadziej wychodzą na spacery, bo wybierają wertowanie internetu. Oczywiście nie mówię, że internet jest zły, zresztą sama osobiście korzystam z niego. Staram się jednak znaleźć jakiś balans pomiędzy światem wirtualnym a realnym. Chcę by moja rodzina spędzała jak najwięcej czasu razem. Wspólne czytanie książek, długie rozmowy i gry w planszówki to nasze wyjątkowe chwile, które celebrujemy najczęściej jak się da.
Chwila spędzona w gronie najbliższych daje całej naszej czwórce pozytywnego kopa. Lubię ten nasz rodzinny czas.

Warto grać w planszówki

Też lubicie planszówki? Może macie jakieś swoje typy wśród gier planszowych? Czekam na wasze propozycje w komentarzach.

Ania :)

50000 Pozostało znaków