Kobiecy blog
Na szlaku
Blog dla kobiet
Kobiecy blog

Kobieta kreatywna - Blog dla kobiet

nowy_slajd.jpg
kobieta-czolowka.jpg
previous arrow
next arrow

kobiecy punkt widzenia logo

Featured

Smak małych i prostych chwil nakręca życie

Smak małych i prostych chwil nakręca życie

Pokochaj i rozkoszuj się chwilą

Wszechogarniający konsumpcjonizm, materializm i pęd życia przytłacza to, co mamy na wyciągnięcie ręki, a więc proste chwile. Tracimy miliony sekund w naszym życiu na bieg za czymś, co tak naprawdę na dłuższą metę wcale nie daje szczęścia, a jedynie przytłacza i zatruwa nam życie. W modzie klasyka zawsze się obroni i tak samo jest w życiu – prostota wygra.

Zastanówcie się, jak dużo czasu tracimy na rozpamiętywanie, analizowanie, zamartwianie się. Na wiele rzeczy zwyczajnie nie mamy wpływu, więc może warto podejść do tego ciut na luzie? Do pełni szczęścia naprawdę nie trzeba zbyt wiele.

Pokochaj i rozkoszuj się chwilą

Poranne słońce, które budzi cię rano, to ogromny powód do radości, bo wiesz, że żyjesz i przed tobą nowy dzień. Zresztą czy może być piękniejszy prezent od życia? Nowy dzień, nowa historia, twoje nowe rozdanie.

Uśmiech przypadkowo spotkanej osoby, to znak, że dobro jest na wyciągnięcie ręki. Niezapowiedziana wizyta przyjaciółki, za która tak bardzo tęsknisz, to sygnał, że jesteś wyjątkowa. Fakt, że podczas spaceru bardziej niż zwykle czułaś jak pięknie pachnie lato, również pozytywnie wpłynie na twój nastrój, wystarczy się nad tym pochylić.

Smakowanie życia i małych chwil jest moim motorem do działania. Kiedy nie chce mi się rano wstawać, albo budzę się z chandrą, staram się przestawić na pozytywne myślenie i szukam impulsów, które poprawią mi nastrój. Czasem wystarczy łyk kawy w ulubionym kubku. Innym razem sprawdzi się posłuchanie muzyki.

Myślę, że kosztowanie życia małymi kęsami jest receptą na upragnione szczęście, bo chyba nie ma na świecie takiej osoby, która w krótszej czy dłuższej perspektywie chciałaby być nieszczęśliwa.

Dziej się radością ze światem!

Dziel się radością

Gdy widzisz smutną osobę – uśmiechnij się. To nic nie kosztuje, a może akurat w tym momencie ktoś właśnie takiego gestu potrzebuje. Nie znasz historii człowieka, którego mijasz. Nie wiesz jaki scenariusz napisało mu życie i poprzez tak drobny gest, jakim jest twój przyjazny wyraz twarzy, możesz sprawić, że jego dzień będzie choć troszkę lepszy.

Nie udawaj!

Zastanów się, ile razy próbowałaś komuś zaimponować ale nie sobą w tym prawdziwym wydaniu, lecz ubraną w maskę kukiełką? Bojąc się, że nie zostaniesz zaakceptowana udawałaś tylko po to, by zyskać kogoś aprobatę. Na dłuższą metę i tak wyszło szydło z wora, bo albo ktoś cię rozgryzł, albo najzwyczajniej w świecie ty nie wytrzymałaś presji ciągłego chodzenia w masce. Tak naprawdę różnimy się od siebie i te różnice są niepowtarzalne, a uczenie się akceptacji drugiego człowieka niezwykle ważne. Zamiast udawać, odsłoń swą twarz, bo jest naprawdę wyjątkowa. Jedni z pewnością tego nie zaakceptują, ale znajdą się tacy, których ujmiesz prawdziwością.

Nie odkładaj marzeń na jutro

Zrób bilans i zastanów się ile razy odkładałaś realizację swojego marzenia ,,na potem”? Ciągłe czekanie na właściwy moment tylko wydłuża jego realizacje i spuszcza sporo komplikacji. Oczywiście nie wszystko uda się zrealizować natychmiast. Wiele spraw wymaga poświęceń, oszczędności i czasu. Jeśli dzisiaj zaczniesz czynić małe kroczki w kierunku realizacji swoich marzeń, to szybciej je zrealizujesz. Nie znam osoby, która spełniła swoje marzenie jedynie rozmyślając i nic z tym nie robiąc. Być może na chwilę obecną wydaje ci się, że to przepaść nie do przeskoczenia, ale spróbuj zbudować drabinę z małych czynności i zobaczysz, że wkrótce krok za krokiem ruszysz ku przygodzie.

Nie musisz działać w pojedynkę!

Jak to mówią w grupie siła i ja się pod tym podpisuję. Najczęściej z tego dobrodziejstwa korzystam przy wszelkiego rodzaju wyjazdach. Z pozoru drogi wypad, rozkładamy na czynniki pierwsze i jak zbierze się spora ekipa, to naprawdę można pozwiedzać świat za grosze. Trochę kombinacji, kalkulacji, analiz i wychodzi z tego niezła petarda.

Nasze życie składa się z drobnych chwil. Tylko umiejętność cieszenia się z takich mniejszych, a nie tylko dużych sukcesów sprawi, że poczujesz się spełniona. W wielu kwestiach trzeba nauczyć się odpuszczać, chociażby w imię zdrowia i spokoju ducha. W innych nasza upartość i konsekwencja doprowadzi do osiągnięcia zamierzonego celu. Pewien balans musi być zachowany po to, by w konsekwencji dać nam satysfakcję i uczucie spełnienia.

Ania :)

50000 Pozostało znaków