Kobiecy blog
Na szlaku
Blog dla kobiet
Kobiecy blog

Kobieta kreatywna - Blog dla kobiet

nowy_slajd.jpg
kobieta-czolowka.jpg
previous arrow
next arrow

kobieta miesiaca logo

Z wizytą w małym białym domu

Wywiad z dekoratorką Iloną Marczyńską

Jasne wnętrze, minimalizm, elegancja i przede wszystkim wygoda. Całość okraszona wpadającymi przez okna promieniami słońca. Dodatki i ponadprzeciętne tekstylia dodają mieszkaniu przytulności i lekkości. Wszystko skomponowane bardzo estetycznie, tak, by podkreślony został wyszukany i naturalny klimat.


Wywiad z Iloną Marczyńską


Proste rozwiązania i zero przypadkowości

Podkładki, świeże kwiaty, bajeczne wazony są idealnie dobrane. Innym charakterystycznym dodatkiem, który można zauważyć w małym białym domu, są ważki. Ilona wprost uwielbia te małe stworzonka.

Mały biały dom – elegancja bez zbędnego przepychu

Rozświetlone wnętrze domu, jasne ściany, elementy z drewna idealnie zdradzają delikatną oraz wrażliwą naturę właścicielki. Ilona wspólnie z mężem i dziećmi wykreowała kojącą i zaskakującą przestrzeń. Ich dom łączy ponadczasową estetykę i praktyczne akcenty.

Harmonijny dom pełen detali ,,z duszą”

Jaki jest patent na stworzenie domu z sercem? Właśnie o tym, przede wszystkim rozmawiałam z Iloną. Właścicielka małego białego domu zna receptę na tworzenie komfortowego, pięknego, przytulnego i przede wszystkim rodzinnego miejsca.

Jesienne ozdoby do domu


Jak urządzić przytulny dom?


1. Jakie trendy wnętrzarskie lubisz?
Nie podążam za trendami. Urządzam nasz dom tak, by był miejscem do odpoczynku i relaksu.

2. Twój sposób na urządzenie pięknego, ale przede wszystkim przytulnego miejsca.
Kwiaty, świece, koce, odpowiednie światło, kolory i faktury. To wszystko sprawia, że wnętrze jest bardziej przytulne.

3. Z jaką częstotliwością zmieniasz wystrój domu?
Zmiany wystroju to moja specjalność. Często coś przestawiam, zamieniam, maluję. Czasem tylko po to, żeby poprawić sobie nastrój.

4. Spośród znajdujących się w domu dekoracji, wiele jest wykonanych przez Ciebie własnoręcznie. Skąd czerpiesz inspiracje?
Odskocznią od spraw codziennych jest tworzenie własnego DIY. Najczęściej robię wianki, kompozycje sezonowe i dekoracje świąteczne. Sprawia mi to ogromną satysfakcję.


Detale w domu


Świeże kwiaty w domu


5. Czy w Twoim domu widoczna jest sezonowość, związana, chociażby z porami roku?
Oczywiście, że tak. Nie wyobrażam sobie wiosny bez świeżych kwiatów w wazonie, jesieni bez dyni i wrzosów na parapecie, a zimy bez zapachu igliwia i goździków w pomarańczy. Sezonowość ratuje przed nudą. To wszystko sprawia, że dom zmienia się i za każdym razem, z innym akcentem w roli głównej jest wyjątkowy.

6. Mówią, że dodatek ma ogromne znaczenie. Jak to wygląda w sztuce wnętrzarskiej?
Dodatki, to kwestia indywidualna. Ja nie wyobrażam sobie wnętrza bez dodatków. To one pozwalają na łączenie stylów i zabawę aranżowaniem.

7. Co według Ciebie jest najistotniejsze w aranżacji domu?
W domu powinniśmy czuć się dobrze i wyjątkowo. Trendy bardzo szybko mijają, a nasza przestrzeń to nasz komfort i spełnione nasze, a nie innych oczekiwania.

8. Twoje ulubione miejsce w domu
Nie mam ulubionego miejsca w domu. Rano kawa najlepiej smakuje mi przy stole. Wtedy wyglądam za okno i planuję cały dzień. Wieczory to czas, kiedy wygłupiamy się z dziećmi na kanapie.


Salon to idealne miejsce do relaksu


9. Otoczenie małego białego domu również zasługuje na uwagę. Ogród tętni życiem. Jakie rośliny lubisz najbardziej?
Kiedy tylko zaczyna się wiosna, każdą wolną chwilę spędzam w ogrodzie. Ciągle coś przesadzam i dosadzam. Uwielbiam patrzeć, jak wszystko zmienia się na przestrzeni miesięcy. Nasz ogród jest bardzo różnorodny. Króluje w nim lawenda, róże, trzmielina i bluszcze.

Zachęcam Was do zaglądnięcia na instagramowy profil wnętrzarski Ilony @mojmalybialydom  Rozkoszujcie się prawdziwie dekoratorską perłą.

Kobieta kreatywna

Ewelina
Przepiękne wnętrze a jeszcze piękniejsza opowieść. Wszystko tak lekko i subtelnie 
0
Anonimowy
Tak. To wnętrze jest skomponowane bardzo subtelnie. Nic nie przytłacza. Jest idealne do odpoczynku. 
0

50000 Pozostało znaków