Kobiecy blog
Na szlaku
Blog dla kobiet
Kobiecy blog

Kobieta kreatywna - Blog dla kobiet

nowy_slajd.jpg
kobieta-czolowka.jpg
previous arrow
next arrow

kulturalnie logo

Featured

Bój się i działaj! Recenzja książki Moniki Pryśko

Bój się i działaj! Recenzja książki Moniki Pryśko

Ile razy w życiu brakowało Ci odwagi, by spełnić marzenia i osiągnąć zamierzony cel?

Bałaś się postawić krok i blokowałaś się przed sięganiem po to, co ma dla ciebie istotne znaczenie.


Bój się i działaj! Monika Pryśko


Książka Moniki Pryśko to coś więcej niż babski poradnik. To wskazówka dla kobiet, które zdecydowały się powiedzieć DOŚĆ czekaniu. Dla kobiet, które nie chcą już dłużej siedzieć bezczynnie w oczekiwaniu na ,,prezent” od losu, tylko nastawiły się na działanie.
Myślę, że każda z nas może wyliczyć przykłady ze swojego życia, kiedy brakowało odwagi do zrobienia decydującego kroku. Nasz organizm paraliżowała niepewność, strach lub wstyd przed porażką.
Autorka książki pokazuje, że sposobów na osiągniecie celu jest mnóstwo. Wystarczy tylko wziąć życie za ,,rogi” i spróbować. Wówczas przekonamy się czy warto było.
Czytając książkę ,,Bój się i działaj” nie zostaniesz zmuszona do postępowania według ściśle określonych schematów czy reguł. Monika Pryśko przytoczyła specjalnie dla Ciebie przykłady z życia kobiet, którym w wyniku różnych życiowych sytuacji udało się osiągnąć cel. Ty też doskonale dasz sobie radę!


***

Houston, mamy problem!
My, kobiety, mamy problem ze strachem. O tyle poważny, że hamuje nas nie tylko przed realizacją szalonych marzeń, ale i przed rzuceniem etatu, postawieniem granicy nadopiekuńczej mamie, przeprowadzką do innego miasta czy też randką po nieudanym związku. Strach jest jak grawitacja, która trzyma nas w miejscu (…) Strach to coś, co towarzyszy każdej z nas. To coś normalnego, nie stygmatyzującego. Coś, nad czym można pracować, co można zmienić i okiełznać. Tak, by w końcu wsiąść do tego statku kosmicznego i powiedzieć: Boję się, ale lecę”.


Wiem, że trudno jest sprawić, by paraliżujący człowieka strach usunąć z życia. ,,Bać się” jest zupełnie normalnym stanem, ale tylko przepracowanie tego stanu sprawi, że poczujesz się wolna i nie zdominowana przez niego.


(…) ,,Bój się i działaj. Czyli podejmij wyzwanie i sięgnij po to, co dla Ciebie ważne. Uda się? Super! Nie uda? Trudno. Ale dałaś sobie szansę” (…)


(…) ,,Myśl o sobie dobrze, miej plan.
Szanuj siebie i swój czas”.


Moniki Pryśko ,,Bój się i działaj

Uniwersalność książki pozwala przeanalizować życie i sposób postępowania każdej z nas – bez wyjątku. Jednej przyjdzie to łatwiej, druga będzie potrzebować więcej czasu. Nikt nie powiedział, że pójdzie łatwo, ale macie pewność, że da się to zrobić i że warto. Przestawienie się na DZIAŁANIE i dążenie do celu diametralnie zmieni Wasze życie. Autorka pisząc tą książkę doskonale wiedziała, że nasza różnorodność z jednej strony będzie wyzwaniem w przedstawianiu problemu a z drugiej strony sprawi, że w tej publikacji żadna kobieta nie poczuje się pominięta.


Przeczytaj także:Codziennie jest piątek – nordycki klucz do szczęścia


,,Bój się i działaj” czyta się bardzo przyjemnie. Wytłuszczenia i zdjęcia to obowiązkowa pauza na refleksję podczas czytania. Po przeczytaniu tej książki wiem, że sprawdzi się ona doskonale jako prezent dla bliskiej osoby. Być może i Ty masz w swoim otoczeniu kogoś, kto w tym momencie czuje się zagubiony, przyduszony codziennością. ,,Bój się i działaj” to pozycja dla każdego i każdej z nas.

Moniki Pryśko ,,Bój się i działaj

Dziękuję za egzemplarz recenzencki Wydawnictwu Pascal.

Ania :)

50000 Pozostało znaków