Kobiecy blog
Na szlaku
Blog dla kobiet
Kobiecy blog

Kobieta kreatywna - Blog dla kobiet

nowy_slajd.jpg
kobieta-czolowka.jpg
previous arrow
next arrow

kulturalnie logo

Featured

,,Nowakowie. Uchylone drzwi” Barbary Sęk

,,Nowakowie. Uchylone drzwi” Barbary Sęk

Niezwykle dynamiczna książka mówiąca o losach klanu z Krakowa, która wciąga czytelnika od pierwszych stron.

,,Emocjonująca historia o odpowiedzialności, o porzucanych i porzucających, zdradzanych i zdradzających. Każdemu z nich przyjdzie stanąć do walki o majątek, wspólne relacje, uczucia i wartości, którymi kierowali się dotychczas” - czytamy na okładce książki, co samo w sobie już pokazuje, że w tej książce po prostu dużo się dzieje.

,,Nowakowie” to historia, w której miłość wystawiona jest na próbę. Z pozoru kochająca się rodzina, romans pana domu, choroba – niezły galimatias. Rozwód i budowanie na nowo relacji zaprezentowane w książce, nie jest łatwe zwłaszcza, że każdy z domowników w pewnym stopniu przyczynił się do niego.
To typowa saga rodzinna, zawierająca elementy psychologicznych wskazówek, które autorka bardzo dyskretnie przemyca.
Płomienny romans Krzysztofa i Moniki, niespodziewana ciąża i bezwzględne stanowisko Małgorzaty: Rozwód! Już tutaj zauważamy, że w książce znajdzie się mnóstwo rodzinnych wątków, a perypetie bohaterów będą trzymać w napięciu.
Ujął mnie sposób, w jaki autorka wykreowała każdego z bohaterów, a wspomnienia, emocje, powroty do przeszłości, które obserwujemy, dodatkowo ubogaciły tą książkę. Myślę, że stwierdzenie, że ta książka jest pewnego rodzaju ,,kursem na zdradę” jako wielowymiarowy wątek z mnóstwem źródeł, nie będzie na wyrost.

Po przeczytaniu tej książki mam niezły bałagan w głowie i mam nadzieję, że w kolejnych tomach znajdę odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Każda z postaci ma w sobie coś, co z jednej strony mi się podoba, a drugiej irytuje. Bardzo lubię takie mieszanki w literaturze. Poznamy bohatera, który najzwyczajniej w świecie poszedł na łatwiznę oraz takich, którzy wychowani w dostatku myślą tylko o majątku, a rodzina, jako wartość schodzi na drugi plan.
Obraz rodziny, jaki zaprezentowała nam autorka według mnie jest jak najbardziej na czasie. Porozumienie, kompromis zaczynają schodzić na drugi plan, ustępując miejsca karierze lub ,,wymianie na lepszy model”.

,,Nowakowie. Uchylone drzwi” Barbary Sęk to książka, dla której powinno znaleźć się miejsce w domowej bibliotece.
Dziękuję za egzemplarz recenzencki Wydawnictwu Jaguar.

Ania :)

50000 Pozostało znaków