Kobiecy blog
Na szlaku
Blog dla kobiet
Kobiecy blog

Kobieta kreatywna - Blog dla kobiet

nowy_slajd.jpg
kobieta-czolowka.jpg
previous arrow
next arrow

Recenzje

„Skandalistki. Kobiety, które zadziwiały i szokowały”– fenomenalny reportaż Małgorzaty Czapczyńskiej

„Skandalistki. Kobiety, które zadziwiały i szokowały”– fenomenalny reportaż Małgorzaty Czapczyńskiej.


Kobiety – inspirują, szokują, rozkochują i intrygują. Od wieków są obiektem westchnień poetów, artystów, polityków...

,, O kobietach mówi się, że są jak otwarte księgi pisane we wszystkich językach świata. Potrafią słuchać i wszystko zrozumieć, choć same często pozostają niezrozumiałe. Bywają oskarżane o niestałość, a jednocześnie podziwia się je za trwanie w trosce i poświęceniu. Posądzane o wahania nastrojów, bez wahania potrafią poświęcić wszystko w imię miłości. Są tak bardzo do siebie podobne, a jednocześnie wszystkie bardzo wyjątkowe. Mają szczerość w oczach i sercu, ale też ciemne strony oraz głęboko skrywane tajemnice”.

,,Skandalistki. Kobiety, które zadziwiały i szokowały” to prawdziwe historie niesamowitych kobiet z namacalnym wpływem na bieg historii. Eseje o kobietach, które napisała Małgorzata Czapczyńska to kompendium historii kobiet różnych środowisk.
Niewolnice miłości, kobiety, które zadziwiały i szokowały, wyjęte spod prawa, kobiety ikony są bohaterkami reportażu pisarki.

Małgorzata Czapczyńska, autorka książek ,,Moje wyspy” i „Chcesz cukierka? Idź do Gierka”, opowiada o niezwykłych kobietach, które rezygnowały ze wszystkiego w imię miłości, łamały konwenanse i zadziwiały świat swoją odwagą. Wyjętych spod prawa skandalistkach i wizjonerkach, które zmieniły bieg historii.

„Skandalistki. Kobiety, które zadziwiały i szokowały”
Są wśród nich królowa pustyni, przed którą drżeli szejkowie, i biedna dziewczyna z krakowskiego Kazimierza, twórczyni kosmetycznego imperium. Dziennikarka, która udawała obłąkaną, by opisać koszmar szpitala psychiatrycznego, i ,,najbrzydsza kobieta na świecie”, zarabiająca wyglądem na utrzymanie dzieci. Najsłynniejsza morderczyni II Rzeczypospolitej i polskie pisarki, o których tajnym, burzliwym życiu miłosnym nie uczy się w szkole.

Książka przedstawia kobiety świata, które miały w sobie mnóstwo odwagi, by podążać za głosem serca i mówić STOP panującym zasadom, jakie były dla nich krzywdzące. Zdeterminowane, nieodwracające się za siebie, walczyły w imię swoich zasad. Choć życie rzucało im kłody pod nogi, to one stawiały na swoim, wierząc w siłę i słuszność postulatów. Oprócz przejmujących, przyprawiających mnie o dreszcze i łzy historiach, możecie podziwiać fotografie z tamtych lat. Są jak kapsuła czasu, dobitniej podkreślając upływ lat.

Skandale, zakazy, owiane tajemnicą opowieści, wszystko w imię miłości. „Skandalistki. Kobiety, które zadziwiały i szokowały” to książka, którą powinna przeczytać każda kobieta.

Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu Pascal.

„Skandalistki. Kobiety, które zadziwiały i szokowały”

Kobieta kreatywna

50000 Pozostało znaków