Kobiecy blog
Na szlaku
Blog dla kobiet
Kobiecy blog

Kobieta kreatywna - Blog dla kobiet

nowy_slajd.jpg
kobieta-czolowka.jpg
previous arrow
next arrow

Recenzje

Featured

Turcja. W mojej krainie minaretów, aromatycznej herbaty i mruczących kotów

Turcja. W mojej krainie minaretów, aromatycznej herbaty i mruczących kotów


Turcja, kraj, w którym tradycja przeplata się z nowoczesnością. Kalejdoskop barw, pięknych plaży i fenomenalnego jedzenia. Autorka bloga Styl Kultur Agnieszka Maury w swojej najnowszej książce ,,Turcja. W mojej krainie minaretów, aromatycznej herbaty i mruczących kotów” oprowadza nas po tureckiej codzienności.

***

Ta książka to subiektywny obraz Turcji, uzupełniony wspomnieniami autorki, licznymi anegdotami i ciekawostkami o współczesnej tureckiej codzienności. Dowiemy się z niej, gdzie w Stambule znaleźć najlepszy hummus, dlaczego słowo kader rozpala wyobraźnię Turków oraz dlaczego w podróż do regionu Kapadocji warto zabrać narty. Nie brak tu także dobrych rad – na przykład takich, które pomogą ustrzec się przed,złym spojrzeniem”, źle zaparzoną kawą czy sztuczkami pucybutów.

Opisany przez Agnieszkę Maury kraj jest bardzo różnorodny. Autorka w sposób bardzo rzetelny oprowadza Czytelnika po krainie, która zaskakuje i ciekawi. Turcja, jaką możemy poznać dzięki książce ,,Turcja. W mojej krainie minaretów, aromatycznej herbaty i mruczących kotów” jest piękna, różnorodna, z bogatą kulturą.

Turcja. W mojej krainie minaretów, aromatycznej herbaty i mruczących kotów

Aromatyczna, esencjonalna opowieść o kraju, który dla wielu z nas jest obiektem westchnień i marzeń, wzbogacona została wspomnieniami autorki, a pojawiające się w tekście anegdoty i nowinki z zakątków Turcji wzbogacają całość.

Książkę dopieszczają świetne fotografie autorstwa Marcina Bąkiewicza. To dla Czytelnika namiastka śródziemnomorskiego klimatu.
Zapach kawy, egzotyczne przyprawy, piękne zabytki i zwykła turecka codzienność, to wszystko mamy na wyciągnięcie ręki. Wystarczy zaopatrzyć się w książkę Agnieszki Maury.


Przeczytaj także:Norwegia oczami Łowców Zórz. Opowieści z dalekiej Północy


Za egzemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu Pascal.

Ania : )

50000 Pozostało znaków