Kobiecy blog
Na szlaku
Blog dla kobiet
Kobiecy blog

Kobieta kreatywna - Blog dla kobiet

nowy_slajd.jpg
kobieta-czolowka.jpg
previous arrow
next arrow

w obiektywie logo

Featured

Rower dobry na wszystko!

Rower dobry na wszystko!

Jazda na rowerze to idealna forma aktywności fizycznej. To przede wszystkim przyjemność i recepta na zdrowie dla dbających o kondycję fizyczną i figurę.
Jazda na rowerze to jeden z najczęściej wybieranych sportów. Ten dwukołowy przyjaciel człowieka pomaga nam dbać o wygląd i poprawić samopoczucie. Zapewniona podczas jazdy gruntowna wentylacja dla organizmu, poprawia funkcjonowanie układu oddechowego i krążenia. Podniesiona nasza sprawność fizyczna skutkuje zadowoleniem z życia.

Poprawiamy kondycję…

Najpopularniejszy pojazd na świecie, używany przez miliony ludzi wpływa na nasze zdrowie i pomaga w odchudzaniu. Wybierając się na rower, zwłaszcza po dłuższej przerwie (zima) musimy się odpowiednio do tego przygotować kondycyjnie. Istnieje jedna bardzo stara i sprawdzona zasada. Lepsza i korzystniejsza dla naszego organizmu będzie jazda sześć razy w tygodniu po 10 minut, niż raz na tydzień po 60 minut. Dlaczego? Nie nadwyrężymy w ten sposób naszego organizmu. Rozpoczynając od wolnego tempa i w miarę upływu czasu zwiększając je poprawimy naszą kondycje i nie obciążymy znacząco organizmu. Stosując tę zasadę zauważymy, iż regularna jazda zwiększy nasze możliwości i pozwoli bez problemów pokonywać większe dystanse i prędkości. Jazda na rowerze jest sportem wytrzymałościowym. Znaczące nadwyrężenie mięśni podczas treningu może skutkować na drugi dzień zakwasami mięśni. Dolegliwość tą można w pewien sposób zmniejszyć. Ciepła kąpiel, sauna, pływanie są idealne dla nadwyrężonego, przemęczonego organizmu.

Wycieczka rowerowa


Wycieczka rowerowa

Z dala od zgiełku. Czyli gdzie tym rowerem jechać? 

Trasa rowerowa ma istotne znaczenie. Najatrakcyjniejsza, najzdrowsza dla nas będzie wyprawa z dala od zgiełku miasta, jak najdalej od pylących i smrodzących samochodów. Polne, leśne ścieżki będą dla początkującego, jak i zawodowego cyklisty idealne. Nic tak nie uspokaja po ciężkim dniu, tygodniu jak obcowanie z przyrodą. Oddychanie świeżym powietrzem, odpowiednio dobrane tempo jazdy to najlepsza terapia dla człowieka. 

Prowiant rowerzysty… Nie zapominaj o odpowiednim wyżywieniu! Podczas dłuższej wyprawy rowerowej nie możemy zapomnieć o pożywieniu. Świeże owoce, warzywa, woda mineralna pozwolą nam uzupełnić kalorie podczas wyjazdu. Uwaga! Nie należy zbytnio się objadać! Jazda z obciążonym żołądkiem nie należy do przyjemnych. Jazda rowerowa w dystansie 10 km/h pozwala spalić nam 168 kcal.

Wycieczka rowerowa


Kobieta kreatywna na rowerze

Jazda na rowerze pomoże ci w walce z cellulitem, spalaniem kalorii, a przebywanie na świeżym powietrzu poprawi wygląd cery. Na dwóch kółkach możemy jechać po zakupy, na piknik. Statystycznie na rowery wsiada coraz więcej ludzi. Może i ty dołączysz do nas?

Odpoczynek na łonie natury


Piękne dodatki


Na rowerze


Wsiadaj na rower!


Krajobrazy

50000 Pozostało znaków