Kobiecy blog
Na szlaku
Blog dla kobiet
Kobiecy blog

Kobieta kreatywna - Blog dla kobiet

nowy_slajd.jpg
kobieta-czolowka.jpg
previous arrow
next arrow

babski poradnik logo

Featured

Dzbanek filtrujący od Wessper

Dzbanek filtrujący od Wessper

Czysta woda zdrowia ci doda!

60 procent ciała człowieka stanowi woda. To główny składnik, potrzebny do prawidłowego funkcjonowania i pozwalający na zachowanie równowagi wśród wszystkich naszych komórek. Regularne picie wody jest bardzo ważne. Wiele osób ma jednak problem z wyborem wody. Źródlana, mineralna, gazowana, lekko gazowana, woda z kranu... Po którą sięgać? Która jest dla nas najlepsza?

Potrzeba regularnego picia wody jest bardzo ważna. Jednak zgodzicie się ze mną, że codzienne kupowanie butelek z wodą, nie jest zbyt ekonomiczne i ekologiczne. Losy naszej planety leżą w naszych rękach i powinniśmy ograniczyć kupowanie plastikowych butelek, jednocześnie nie rezygnując przy tym z regularnego picia wody. Jak to zrobić?

Na rynku dostępne są dzbanki filtrujące, które w doskonały sposób przefiltrują wodę z kranu i sprawią, że będzie ona idealna do spożycia. Proces rozkładu plastikowych butelek to nawet 200 lat. Każda zakupiona przez nas butelka to powiększająca się góra plastiku. Można temu zaradzić w bardzo prosty sposób. Jednorazowy wydatek, jakim jest zakup dzbanka filtrującego lub butelki filtrującej to strzał w dziesiątkę.

Dlaczego warto filtrować wodę?

Dzbanki filtrujące z każdym dniem zyskują na popularności. Nasza świadomość ekologiczna jest coraz większa i tak naprawdę znaczna część ludzi stara się dorzucić od siebie małą cegiełkę, by uchronić naszą planetę przed namnażającymi się w kosmicznym tempie śmieciami.

Jaki dzbanek wybrać?
Zanim zakupisz dzbanek filtrujący ważne, by zwrócić uwagę na jego pojemność, a także dostępność filtrów, które po pewnym czasie użytkowania należy wymienić. Występujące na rynku dzbanki są różnej pojemności. Podczas wyboru weź pod uwagę liczbę domowników i tryb życia jaki prowadzisz. To niezwykle istotne. Dobrze wybrany dzbanek ma przecież za zadanie służyć Tobie i Twoim bliskim. Bardzo ważne jest również to, by zwrócić uwagę na to, czy interesujący nas dzbanek ma wbudowany wskaźnik zużycia filtra. Pamiętaj o tym.

,,Woda jest matrycą życia” - Szent Gyorgi

AQUA CLASSIC od Wessper

Ja zdecydowałam się na AQUA CLASSIC od Wessper. Jest to dzbanek o pojemności 3,5 litra. W zupełności wystarcza dla całej mojej rodziny. Jest wykonany z wysokiej jakości materiałów, które nie zawierają szkodliwego BPA. Posiada odpowiedni certyfikat, dzięki czemu mam pewność, że może on mieć kontakt z żywnością. Bardzo podoba mi się w nim funkcja, która wskazuje nam poziom zużycia wkładu filtracyjnego na postawie ilości użytkowników. Przypomina też o jego terminowej wymianie. Dzięki temu mam pewność, że woda, jaką pije moja rodzina jest prawidłowo przefiltrowana i najwyższej jakości.

Bardzo się cieszę, że wybrałam właśnie dzbanek od Wessper. Ciągłe czyszczenie czajnika z nagromadzonego w nim kamienia było już uciążliwe i zajmowało mi sporo czasu, a wolę go przeznaczyć na przyjemniejsze rzeczy. Poza tym, zawsze miałam wrażenie, że spożywana woda ma metaliczny posmak. Wysokiej jakości filtry, jakie stosuje się do dzbanka filtrującego AQUA CLASSIC, wykonują dokładną filtrację, a ja mam gwarancję krystalicznie czystej i zdrowej wody. 1 wkład filtracyjny wystarcza na 150 litrów wody.

Tutaj  sprawdzisz, czy Twój filtr trzeba już wymienić

4 warstwy filtracji
a) siatka filtrująca – zatrzymuje większe zanieczyszczenia: rdzę, piasek, osad
b) Węgiel aktywny podczas procesu absorpcji i redukcji katalitycznej usuwa pestycydy, herbicydy, chlor, radon, mangan, detergenty
c)żywica jonowymienna – usuwa nadmiar jonów magnezu i wapnia oraz poprawia smak wody
d) Gaza – zatrzymuje zanieczyszczenia wewnątrz filtra

AQUA CLASSIC od Wessper


AQUA CLASSIC od Wessper

 

Uważam, że zarówno ja, jak i Ty, mamy wpływ na otaczający nas świat. Jeśli mamy możliwość, czy wybrać butelkę plastikową, czy przefiltrować kranówkę i wlać do butelki wielokrotnego użytku, to powinniśmy zdecydowanie wybrać tę drugą opcję. Te, na pierwszy rzut oka małe kroczki, które można wykonać każdego dnia, przyczyniają się później do dużych rzeczy.

Dlaczego powinniśmy filtrować wodę, skoro woda, jaka dostarczana jest przez wodociągi powinna być dobra?
Filtrowanie wody powinno być prze nas robione, gdyż tak naprawdę woda z wodociągów najlepsza jest u ich źródła. Zanim do nas dotrze, pokonuje sieć rur, które mogą być różnej jakości, a to finalnie ma wpływ zarówno na smak, kolor, jak i jakość spożywanej przez nas wody.

Podsumowując...
Dzbanek filtrujący to inwestycja, która potrafi dużo dobrego zmienić w naszym codziennym funkcjonowaniu. Oszczędności, zdrowy tryb życia, troska o środowisko, to tylko niektóre z korzyści, jakie niesie za sobą zakup dzbanka filtrującego. Możecie go kupić TUTAJ

Kochani!
Mam dla Was 20% rabatu na zakup produktów z kategorii filtry i dzbanki. Podczas zakupów pamiętajcie, by podać kod rabatowy: kobietakreatywna

AQUA CLASSIC od Wessper

Ania :)

Lubię wodę
Bardzo ciekawy wpis. Od dłuższego czasu planuję zakup dzbanka ale nigdy tak do końca nie byłam przekonana do tego. Dzięki za motywację
0

50000 Pozostało znaków