Kobiecy blog
Na szlaku
Blog dla kobiet
Kobiecy blog

Kobieta kreatywna - Blog dla kobiet

nowy_slajd.jpg
kobieta-czolowka.jpg
previous arrow
next arrow

babski poradnik logo

Energia lasu

Energia lasu

Dlaczego warto przytulać się do drzew?

,,Zielona energia” to antidotum na wiele schorzeń i dolegliwości. Drzewoterapia ma niesamowity wpływ na nasze samopoczucie. Badania potwierdzają, że osoby, które korzystają z energii drzew, rzadziej mają problemy z psychiką, depresją.

Wpływ natury na nasze zdrowie jest przez wielu ludzi niedoceniany. Wolimy faszerować swoje ciała farmakologicznymi preparatami, zamiast obcować z naturą, jak chociażby podczas spaceru do lasu. Nie dość, że taniej to jeszcze zdecydowanie zdrowiej.

energiaLas, drzewa i łąki sprawiają, że relaksujemy się. Wyciszając swój organizm zaczynamy nastrajać się pozytywnie, co pomaga w zwalczaniu frustracji i negatywnych emocji.
Natura daje nam mnóstwo dobrodziejstw, wystarczy tylko po nie sięgnąć. Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę z tego, że każde drzewo ma inne właściwości lecznicze. Sosny pomagają przy problemach z układem oddechowym, wierzba ma silne właściwości uspokajające i przeciwbólowe. Gdy odczuwamy zmęczenie, dobrze jest przytulić się do lipy, z kolei rewelacyjny wpływ na sen ma drzewo kasztanowca.

Czasem dobrze jest się oderwać od codziennych spraw i wyjść na spotkanie z przyrodą. Regularne wizyty w parku czy też lesie sprawiają, że zaczynamy w zupełnie inny sposób podchodzić do życia.

Shinrin-yoku - leśna kąpiel

Spacer wśród drzew i czerpanie dobrodziejstw z natury ma ogromny potencjał. Zażywanie leśnej kąpieli jest na wyciągnięcie ręki i kosztuje niewiele naszego wysiłku.

Ja bardzo lubię chodzić po górach. Rozkochałam się w skalnych urwiskach, masywnych piaskowcach. Niezwykłą miłością darzę też bory jodłowe, które mijam wspinając się na szczyt. Mam wrażenie, że te górskie partie lasów mają jakąś niebiańską energię i moc. Za każdym razem po takiej wędrówce czuję, że moja dusza jest uzdrowiona i napełniona cudowną energią.

,,Las jest rzeczywistością prawdziwą. Nasza cywilizacja powstała w lasach i dzięki lasom, las tkwi w świadomości i podświadomości każdego z nas, ukształtował nas; w nim żyli nasi przodkowie i do niego sięgają nasze korzenie. Jest naszym przeznaczeniem i tym, co wyróżnia właśnie nas – w naszej strefie klimatycznej ziemia pozostawiona siłom natury ostatecznie stanie się formą najdoskonalszą – lasem”. (Przemysław Barszcz ,,Sekretny dziennik lasu”)


Przeczytaj także:Kierunek offline. Jak znaleźć cyfrową równowagę i zrozumieć e-dzieciństwo swojego dziecka? Recenzja książki.


ĆWICZENIE

1. Stań tyłem do drzewa tak, by twoje plecy i głowa było o nie oparte. Pień drzewa dotykaj dłońmi i spokojnie oddychaj. Wdech, wydech, wdech, wydech... To Twój czas! Pamiętaj o tym. Jesteś Ty i natura.

2. Obejmij pień drzewa swoimi dłońmi i oprzyj głowę o korę. Poczuj jak energia lasu wędruje do Twojego ciała.

3. Teraz trochę poleniuchujemy. Połóż się pod drzewem. Oprzyj swoje stopy o nie i zrelaksuj się.

Mam nadzieję, że uda Ci się znaleźć chwilę na relaks wśród drzew. Ciesz się tą wyjątkową chwilą i łap garściami energię z drzew.

Przytulanie się do drzew


Drzewoterapia


Spacer wśród drzew

Ania :)