Kobiecy blog
Na szlaku
Blog dla kobiet
Kobiecy blog

Kobieta kreatywna - Blog dla kobiet

nowy_slajd.jpg
kobieta-czolowka.jpg
previous arrow
next arrow

babski poradnik logo

Featured

Modowy niezbędnik

Modowy niezbędnik

Fasony, kolory, modowe nowości – można się w tym wszystkim nieźle pogubić.

Niedawno w moje ręce wpadła książka Adama Gutowskiego ,,Twój modowy notatnik”. To kompendium wiedzy na temat mody. Autor zabiera czytelnika do świata mody i pomaga w znalezieniu odpowiedzi na pytanie: co zrobić, by moda nas nie przerażała i stała się naszym stylem bycia.

Już pierwsze zdanie, jakie przeczytasz napawa optymizmem: ,,Wyglądasz super”. Nieźle... :) Ile razy chcesz to usłyszeć, a tu nic? Przecież kupiłaś dopiero nową sukienkę, która króluje na światowych wybiegach, a nikt nie zwrócił na to uwagi. Nikt poza Tobą samą, nie zauważył jak pokaźną zrobiłaś inwestycję.
Kochane, problem w tym, że prędzej ktoś wytknie Twoje niedoskonałości, niż powie o Tobie coś miłego. Tak niestety funkcjonuje dzisiejszy świat. Ludzie w gonitwie zapominają o drugim człowieku, który zasługuje na ich uwagę i czeka, by się do niego uśmiechnąć i popatrzeć w sposób pełen dobroci.

Bez nazwy 1

Adam Gutowski w swojej książce porusza wiele tematów. Pomaga w zmianie naszego nastawienia, w organizacji szafy (oj, która z nas nie ma tam bałaganu, albo zbiera rzeczy ,,na potem” - śmiech), przygotowaniu do zakupów itp.

Niezwykłe są w tej książce hasła. Ja wynotowałam je sobie w kilku miejscach i np. moja garderoba ma różową karteczkę z napisem: ,,To Ty sprawiasz, że ubrania nabierają blasku, poprzez to, jak je nosisz”.

Poniżej mam dla Was kilka moich ulubionych cytatów z tej książki. Mam nadzieję, że któryś się Wam spodoba.

1. Nie ma ludzi idealnych i ty też nie musisz być doskonała.
2. Zawartość szafy daje zawsze więcej możliwości stworzenia zestawów, niż się nam wydaje.
3. Nie teoria, lecz odważne eksperymentowanie rozwija kreatywność.
4. Garderoba powinna odzwierciedlać twój indywidualny charakter, powinna być dopasowana do twojego wieku, temperamentu i stylu życia.

DPP 5


DPP 9

To tylko niektóre, nie chcę zdradzać wszystkich, bo mam nadzieję, że sięgniesz po modowy notatnik i sama zakreślisz to, co ci się podoba, co ci będzie pomocne.

Ta książka ma też mnóstwo miejsca na zapiski :) Już nie musisz podczas czytania mieć pod ręką sterty kolorowych karteczek. Wystarczy ołówek lub długopis i w razie potrzeby zanotujesz złotą myśl w poradniku, a dzięki temu będziesz mieć wszystko w jednym miejscu. Ja z przyzwyczajenia, gdy czytam książkę mam pod ręką ,,cytatnik” - notesik z ulubionymi cytatami. Notuję w nim wszystko, co w danej chwili spodobało mi się w książce :)
Kochani, ta książka jest pisana bardzo lekko, dzięki czemu nie ma tu przerostu formy nad treścią. Wszystko ma swoje proporcje. Odpowiednia ilość tekstu, świetne zdjęcia, doskonała grafika i miejsce na przemyślenia – jednym słowem wszystko idealnie ze sobą połączone.
Zachęcam do lektury :)

DPP 3
Jeśli już miałaś okazję zapoznać się z zawartością modowego notatnika napisz jakie są twoje przemyślenia.

Ania :)

50000 Pozostało znaków