Kobiecy blog
Na szlaku
Blog dla kobiet
Kobiecy blog

Kobieta kreatywna - Blog dla kobiet

nowy_slajd.jpg
kobieta-czolowka.jpg
previous arrow
next arrow

Inspiracje

Dobrze zorganizowana? Czemu nie... przecież to wcale nie jest takie trudne

Bez nazwy 1

Organizacja pracy i umiejętne zarządzanie czasem, mają ze sobą wiele wspólnego. Im twoja praca jest lepiej zorganizowana, tym lepsze przynosi efekty w przyszłości.

Efektywne zarządzanie czasem jest wręcz pożądane. Dobry pracownik musi być wydajny, a jego praca przynosić korzyści. Patrick Forsyth w książce ,,Efektywne zarządzanie czasem” skompletował maksimum wskazówek, gotowych pomysłów, które pomogą ograniczyć straty czasu i przestoje w pracy. Wszystko przedstawił niezwykle przejrzyście. Zachęcam do lektury :)

Z pewnością czytając ten artykuł zastanawiasz się, czy należysz od grona osób źle zorganizowanych. Wystarczy, że odpowiesz sobie na kilka podstawowych pytań. Taki mały ,,rachunek sumienia” w konsekwencji pomoże Ci uporządkować chaos.
Pomyśl czy:
a) masz bałagan w dokumentach,
b) nie wyrabiasz z terminami,
c) ciągle brakuje ci czasu, ale po krótkiej analizie, dochodzisz do wniosku, że nic tak naprawdę nie zrobiłaś,
d) twój kalendarz przypomina jeden wielki śmietnik wypełniony nieuporządkowanymi kolorowymi karteczkami, z których i tak nie możesz się wyczytać i ich zrozumieć. 

Dobrze zorganizowana

Dość tego! Trzeba zacząć działać! Im sprawniej będziesz zarządzać czasem, tym większe prawdopodobieństwo, że znajdziesz czas też na relaks :)
Wiedz o tym, że twoja zła organizacja ma ogromny wpływ na otoczenie. Jeśli zawalasz w pracy, w domu, to cierpi na tym twoje otoczenie. Jak to zmienić? Musisz mieć swój PLAN DZIAŁANIA!
Przygotuj swój indywidualny grafik i uwzględnij w nim wszystkie wykonywane przez Ciebie czynności. Przeanalizuj i zastanów się, ile czasu potrzebujesz na realizację poszczególnych punktów. Nie zapomnij zostawić trochę zapasu na nieprzewidziane ,,wpadki”, które mogą pojawić się zanim dojdziesz do perfekcji.

Pomyśl co jest twoim priorytetem i zaznacz wybrany punkt np. kolorem. Dobra organizacja musi stać się twoim nawykiem, w przeciwnym razie nie przyniesie takich efektów jak powinna. Przeglądaj swój plan dnia i analizuj tak długo, jak potrzebujesz. Jeśli pojawiają się nowe zadania, dopisuj do niego według przyjętych zasad.

Możesz podzielić zadania na:

1) do zrobienia
2) priorytety
3) potrzeba więcej informacji
4) do kupienia
5) wykonaj telefon
6) do zapłaty
7) moje motto

plan działania

Plan dnia musi być przygotowany przez ciebie. To ty musisz uwzględnić w nim wszystkie ważne elementy; on ma być twoim pomocnikiem.
Dzięki dobrej organizacji unikniesz chaosu i osiągniesz wyznaczone cele.

Dobrze zorganizowana nie tylko na papierze
Musisz być dobrze zorganizowana nie tylko na papierze. Ważne, by twoje otoczenie było również uporządkowane – to ułatwi ci pracę.

1) wyrzuć z biurka niepotrzebne przedmioty
2) miej pod ręką to, co potrzebujesz do swojej pracy
3) zaopatrz się w pudełeczka, kalendarz, notes
4) długopisy, zszywki, ołówki, koperty – UPORZĄDKUJ

Bądź panią swojego czasu! Zacznij działać. Nie odkładaj dobrej organizacji na ,,jutro”

Ania :)

Zuza
W dzisiejszych czasach dobrze jest być zorganizowanym. Czas ucieka a do zrobienia mnóstwo rzeczy. Świetny poradnik
0

50000 Pozostało znaków