Kobiecy blog
Na szlaku
Blog dla kobiet
Kobiecy blog

Kobieta kreatywna - Blog dla kobiet

nowy_slajd.jpg
kobieta-czolowka.jpg
previous arrow
next arrow

kobiecy punkt widzenia logo

Featured

Kochaj!

Kochaj! www.kobietakreatywna.pl

,,Tam gdzie jest miłość, jest też życie” Mahatma Gandhi

,,Czy szukasz miłości?
Czy wciąż wściekasz się, że nie nadchodzi?
Czujesz żal, że inni ją mają, a ty nie?
A czy wiesz, że ona może przyjść dopiero wtedy, kiedy nauczysz się żyć z tym, co masz?
Wiesz dlaczego?
Bo jeśli czujesz żal, smutek i samotność, to znaczy, że nosisz w sobie brak. Brak miłości do samego siebie, brak poczucia bezpieczeństwa, brak poczucia akceptacji i bycia potrzebnym” (Beata Pawlikowska ,,Myśl pozytywnie”)

www.kobietakreatywna.pl

Bez miłości nie ma nic. I wcale nie mam tu na myśli tylko i wyłącznie uczucia do drugiej osoby. Przede wszystkim musisz zaakceptować i pokochać siebie, to jaka jesteś naprawdę. Miłość jest najważniejsza. Akceptacja samej siebie bardzo istotna. Tylko w momencie, gdy osiągniesz pełną harmonię życia sama ze sobą – osiągniesz wewnętrzny spokój i szczęście.

Często wydaje nam się, że bycie szczęśliwym jest ponad nasze siły. Ostatni rok był dla mnie i moich bliskich bardzo ciężki. Mnóstwo problemów, zmartwień. W pewnym momencie czułam się tak przytłoczona, że zaczynałam wątpić w to, że w końcu wyjdzie słońce. Gdy jedną ,,dziurę” udało się nam załatać – pojawiała się kolejna. Z każdej strony ,,coś” uderzało i atakowało poszczególne aspekty naszego życia. Było sporo zawirowań, ale jedna sytuacja całkowicie zmieniła nasz sposób patrzenia na życie. Bardzo nieoczekiwanie i zbyt wcześnie straciliśmy bliską osobę. Pewnie czytając to pomyślisz ,,śmierć zawsze przychodzi nieoczekiwanie”. Owszem. Mimo tej ,,teorii”, ona dotknęła nas na tyle, że postanowiliśmy inaczej przeżywać każdy dzień. Dbanie o dobra materialne jest bardzo ważne, ale nie może w żaden sposób sprawić, że zaniedbamy siebie i swoich bliskich.

www.kobietakreatywna.pl


www.kobietakreatywna.pl
Teraz więcej czasu spędzamy ze sobą, ustalamy sobie dokładny plan dnia, uwzględniając w nim czas na przyjemność z bycia razem. Zaczęliśmy chodzić po górach – od zawsze to lubiliśmy, ale potrafiliśmy znaleźć sobie miliony wymówek by w końcu nie doszło do wyjazdu. Teraz? Na hasło góry obmyślamy plan co i jak i jedziemy. Kurcze chyba złapaliśmy niezłego bakcyla i bardzo się z tego powodu cieszę.

Poniżej kilka cytatów z książki mojej ulubionej autorki Beaty Pawlikowskiej. Mam nadzieję, że choć jeden z nich okaże się dla Was wyjątkowy.

www.kobietakreatywna.pl

,,Lubię patrzeć na dobrą stronę świata nie po to, żeby udawać, że problemy nie istnieją, ale po to, żeby czerpać z niej siłę do radzenia sobie z kłopotami”

,,Jest nowy dzień. Cokolwiek było – niech zostanie w przeszłości. Podnieś główkę, zaufaj sobie i pomyśl, że dzisiaj może być najpiękniejsze na świecie”

,,Poświęć sobie tyle czasu, ile to konieczne, żeby siebie oswoić i zaprzyjaźnić się ze sobą. Wtedy zmieni się też świat dookoła”

,,Dorosłym w życiu przeszkadza nie to, co jest, ale to, co o tym myślą. Dziecko umie się cieszyć tym co ma bez oceniania, porównywania i zamartwiania się na zapas. To prosta umiejętność”

,,Bo nic, to także coś”

Ania :)

Angelika
Świetny profil, bardzo dobrze się czyta Pani posty. Stu procentowa prawda, że jeżeli nie zaakceptujemy samych siebie, nie będzie możliwe życie w szczęściu. Ja, od pewnego czasu zaczęłam prowadzić bloga. Pomyślałam, że mogę zacząć dzielić się moimi przemyśleniami z innymi. Mam nadzieję, że i Pani zajrzy do mnie :) www.oh-life.pl ZAPRASZAM i pozdrawiam !
0

50000 Pozostało znaków