Kobiecy blog
Na szlaku
Blog dla kobiet
Kobiecy blog

Kobieta kreatywna - Blog dla kobiet

nowy_slajd.jpg
kobieta-czolowka.jpg
previous arrow
next arrow

kobieta aktywna logo

Featured

Jaka praca, taki odpoczynek

5

Odpoczywać chcemy wszyscy, jednak mało jest wśród nas osób, które potrafią odpoczywać.

Eksperci twierdzą, że najpierw trzeba się zmęczyć, by móc potem cieszyć się z odpoczynku. 

Marzysz, by po ciężkim tygodniu pracy za biurkiem wygodnie rozsiąść się w fotelu i wypoczywać.
Ważne! Nasz odpoczynek powinien być odpowiednio zaplanowany i dostosowany do trybu naszej pracy. Jeśli masz pracę umysłową postaw na aktywny wypoczynek. Na lenistwo, z czystym sumieniem może pozwolić sobie osoba pracująca fizycznie.

4

Zmęczony mózg
Praca umysłowa potrafi nieźle dać w kość. Człowiek ma wrażenie, że w jego ciele nie ma odcinka, który pracuje prawidłowo. Twoje ciało w całości ogarnia zmęczenie. Mało z nas zdaje sobie sprawę , że zmęczony jest tak naprawdę nasz mózg.
Gdy charakter twojej pracy jest biurowy, zacznij dotleniać mózg. Zobaczysz, że regularne ćwiczenia, które możesz wykonywać wszędzie i wcale nie musi być to ekskluzywny fitness klub – dodadzą ci energii.
Możliwości jest mnóstwo. Wystarczy tylko kropla kreatywności i chęć do działania.

Osoby, które regularnie i aktywnie spędzają czas są bardziej kreatywniejsze, a ich mózg sprawniejszy.

,,Złoty środek” na bolący kręgosłup
Praca przy komputerze, jak i ta w pozycji stojącej niestety nie służy naszemu kręgosłupowi. Pojawiają się nieprzyjemne dolegliwości – dokucza nam ból. Nasze mięśnie potrzebują wzmocnienia – bardziej niż kiedykolwiek.
Mam tu na myśli mięśnie całego ciała, z uwzględnieniem mięśni brzucha. Systematyczne ćwiczenia wzmacniające, uwolnią cię od bólu i skutecznie odciążą bolący kręgosłup.
Nie zapomnij o rozciąganiu ciała! To przywróci elastyczność twoim mięśniom. Doskonale wzmacniająca i uelastyczniająca nasze ciało jest joga. Warto spróbować :)

3

Umiarkowany ruch dla fizycznego pracusia
Osoby pracujące fizycznie, jak nikt inny, śmiało mogą pozwolić sobie na bierny odpoczynek. Mimo tego, warto ich namówić na mini spacer lub basen. Dzięki temu skutecznie się zrelaksują.
Pracując fizycznie męczysz w głównej mierze ciało. Warto podczas zasłużonego odpoczynku rozruszać mózg. Proponuję dobrą książkę.

Solidna dawka endorfin mile widziana
Aktywny odpoczynek = hormony szczęścia
Warto aktywnie wypoczywać każdego dnia.

Ania :)

50000 Pozostało znaków