Kobiecy blog
Na szlaku
Blog dla kobiet
Kobiecy blog

Kobieta kreatywna - Blog dla kobiet

nowy_slajd.jpg
kobieta-czolowka.jpg
previous arrow
next arrow

kulturalnie logo

Featured

Dryfowanie po bałaganie – wernisaż wystawy Olgi Wardęgi

Dryfowanie po bałaganie – wernisaż wystawy Olgi Wardęgi

,,Dryfowanie po bałaganie” to cykl olejnych obrazów na płótnie.

Autorka prac, Olga Wardęga mówi, że są one ,,próbą uchwycenia podróży, refleksją nad tym, co zostaje ze wspomnień, wymywanych codziennie nową warstwą wrażeń i doświadczeń”.
Artystka w swoich pracach wykorzystuje stylistykę ,,odrapanej ściany”.

Barwy połączone są ze sobą z niezwykłą pieczołowitością i namysłem. Abstrakcja to specyficzny rodzaj sztuki, a pominięcie konkretnych, wyrazistych form sprawia, że możemy w tej podróży bardziej pobudzić wyobraźnię.
Patrząc na obrazy Olgi, widzę, że figuratywność w ogóle nie jest wymagana do tego, by dane dzieło zawróciło mi w głowie.
Już sama barwa potrafi przyprawić o dreszcz emocji i ekscytacji. Patrząc na fenomenalne zestawienie kolorów w obrazach Olgi, dostrzegamy liczne przetarcia i szeroką gamę kolorystyczną, ,,co ma podkreślić nietrwałość pamięci, zanikanie, efemeryczność wspomnień, jak i bałagan, jaki powstaje w głowie od natłoku kolekcjonowanych wrażeń.”

Dryfowanie po bałaganie – wernisaż wystawy Olgi Wardęgi


Dryfowanie po bałaganie – wernisaż wystawy Olgi Wardęgi

Niesamowita jest taka podróż wśród obrazów świata abstrakcji. Zamysł przedstawiony w obrazie sam w sobie nie jest kluczem do odnalezienia odpowiedzi, a jedynie bodźcem do zadawania pytań.

Mam wrażenie, że obrazy Olgi Wardęgi nie mają kresu, a emanują nieskończonością. Przepełnione językiem intuicji, zmysłowych doświadczeń opowiadają historię z widzianych miejsc i oddają klimat strzępków wspomnień.


Przeczytaj także: Alejkami wrażliwości


Olga Wardęga jest absolwentką Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.
Wystawa ,,Dryfowanie po bałaganie” jest dostępna dla zwiedzających do 10 sierpnia br. w Jasielskim Domu Kultury.

Serdecznie zapraszam. Warto!

Kobieta kreatywna

Pat
Zawitałam dziś tu do Ciebie i zostaję...
0
Kobieta kreatywna
Zawitałam dziś tu do Ciebie i zostaję...

Jak miło takie komentarze czytać w poniedziałkowy poranek. Cieszę się, że znalazłaś tu coś, co sprawiło, ze chcesz zostać na dłużej :) Zaglądnij na mojego facebooka i instagram tam codziennie jakieś ,,dobro" leci :) Cudownego dnia :)

0

50000 Pozostało znaków