Kobiecy blog
Na szlaku
Blog dla kobiet
Kobiecy blog

Kobieta kreatywna - Blog dla kobiet

nowy_slajd.jpg
kobieta-czolowka.jpg
previous arrow
next arrow

kulturalnie logo

Featured

Zaczytana Ania :)

Zaczytana Ania

Jak wiecie, uwielbiam czytać książki.

Codziennie na facebooku i instagramie podsyłam Wam cytaty, które skradły me serce i mają dla mnie szczególne znaczenie.
Postanowiłam, że raz w tygodniu w zakładce ,,kulturalnie” będę publikować zbiór książkowych cytatów z całego tygodnia. Będziecie mieć je w jednym miejscu i łatwiej Wam będzie sięgnąć po ten ulubiony.

Z cyklu kobieta kreatywna czyta:
,,Szczęście nie spada z nieba, nikt nie może nam go podarować ani też nie można go kupić. Jedyne, co da się zrobić, to po prostu tworzyć je sobie samodzielnie. Eliminując to, co zbędne, a poszukując w otoczeniu tego, co prawdziwe i wartościowe” (Natalia Knopek ,,Miej umiar”)

,,Nie przesadzaj. Świat się nie kończy. To tylko turbulencje. Samolot jest bezpieczny. Ma dobrego pilota. Siedzisz na właściwym miejscu. Trafiłeś po prostu na powietrzny wir. To minie (...) Wstań: staw życiu czoła w pozycji pionowej, zamiast poddawać mu się na leżąco." (Regina Brett ,,Bóg nigdy nie mruga")

,, Nie da się jednym ruchem zmienić wszystkiego. Trzeba tę wielką życiową górę przenosić stopniowo po kamyku. Jedna pozytywna zmiana i jedna decyzja to jeden kamyk. Potem drugi kamyk. Trzeci kamyk (...) Kiedy sięgasz po czwarty kamyk, to wiadomo już na pewno, że ty wreszcie na serio postanowiłeś znaleźć w życiu właściwą drogę i przywrócić mu ład i spokój. Cała góra aż zadrży z radości. Nagle poczujesz, że całe twoje życie unosi się jak statek na falach albo jak kondor szybuje w powietrzu i będziesz miał pewność, że to nie jest przypadek i że nie jesteś sam (...) Jesteś tak samo wartościowy i ważny jak inni ludzie. Tyle tylko, że sam o tym nie wiesz"> :) :) Beata Pawlikowska ,,Wyszłam z niemocy i depresji, ty też możesz"

(...) nie masz pojęcia, jaka jesteś śliczna - Twoje dobre serce daje Ci potężną moc. Jesteś też bardzo odważna i dojrzała; musiałaś się borykać z problemami, które nikogo nie powinny spotkać. (...) Myśl pozytywnie, moja Ty siłaczko. (...)
Jodi Ann Bickley ,,Milion cudownych listów"

,,Kiedy twoja podświadomość zauważy, że jesteś silna i przekonana, i wbrew lenistwu czy niechęci jednak robisz to, co sobie postanowiłaś, uzna, że TY JESTEŚ SZEFEM i zacznie cię w tym wspierać. Musisz jej tylko pokazać w akcji, że teraz już jesteś gotowa działać zgodnie z twoim planem. (...) Chodzi o to, żeby podjać dobrą decyzję, do której jesteś przekonana. Potem postanowić, że zamierzasz ją zrealizować. A następnie naprawdę to zrobić. (...) TY JESTEŚ DYREKTOREM SWOJEGO ŻYCIA. Naprawdę!"
Beata Pawlikowska ,,W dżungli codzienności"

czyta 3

,,Zamartwianie się tylko buduje twój stres zamiast przynosić rozwiązania. Spróbuj spokojnie rozważyć możliwości zaradzenia sytuacji. Wybierz jedną z nich, zdecyduj kiedy rozpoczniesz działanie i nie martw się na zapas!"
Beata Pawlikowska ,,W dżungli codzienności"

Jak odnaleźć radość, ale taką prawdziwą radość z tego, że się żyje?
,,Podejdź do okna. Otwórz je i spójrz na świat. Czy widzisz drzewo? Czy widzisz, jak porusza się dotykane przez wiatr? Czy widzisz i czujesz, że to drzewo jest żywe, jest w pewien magiczny sposób obecne tu i teraz i jest żywym dowodem na to, że na świecie istnieją rzeczy fantastycznie cudowne, niepojęte i potrzebne? Czy wiesz, że to drzewo wytwarza tlen, którym ty właśnie oddychasz?
Czy to nie jest cud? :) ".
Beata Pawlikowska ,,Jak pokochać siebie?"

,,Czasem wydaje nam się, że mamy mały wpływ na własne życie, ale w rzeczywistości nie mamy wpływu raczej na chaos, w jakim żyjemy. To nie od nas zależy, w jakim humorze będzie człowiek, na którego wpadniemy niechcący w supermarkecie - możemy za to zdecydować, czy go przeprosimy, czy zachowamy się po chamsku. Kontrolujemy swoje reakcje i owszem, czasem właściwe postępowanie się nie opłaca, ale założę się o całą skromną zawartość mojej skarbonki, że w dłuższej perspektywie aroganckie podejście prowadzi donikąd. Każdy ma czasem gorszy moment, a ja staram się już za to nie oceniać. Kiedy jestem zła, smutna albo przygnębiona, nie przejmuję się tym. Nie wyrzucam sobie, że mam chandrę, chociaż inni ludzie są w gorszej sytuacji. Jeśli jestem smutna, po prostu zauważam to uczucie, nie wartościując go w żaden sposób, i czekam, aż minie. I zawsze mija. Nie myśl, że już każdego dnia będziesz zdołowany - ludzie tak nie funkcjonują. Jeśli zaakceptujemy swój stan i przestaniemy sami wbijać sobie szpile za gorszy nastrój, zdołamy przetrwać wszystko. (...)
Kiedy się martwisz albo jest ci smutno, spróbuj sobie przypomnieć, co cię niepokoiło pół roku temu i sprawdź, czy coś się zmieniło w tej kwestii. Pewne elementy pozostały takie same, ale prawdopodobnie zdasz sobie sprawę, że dziś sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Wszystko się jakoś układa".
Jodi Ann Bickley ,,Milion cudownych listów"

cytat 2

,,Życie to nie żadne przedstawienie, konkurs popularności ani rywalizacja o coraz większą władzę, bogactwo, sławę, nagrody, tytuły czy stopnie naukowe. W końcu, czy w ostatecznym rozrachunku te rzeczy mają jakiekolwiek znaczenie? (...) Jeśli chcesz skupić się na tym, co dla ciebie naprawdę ważne, stwórz swoją osobistą misję. I niech to nie będzie nudny, korporacyjny bełkot bez odzwierciedlenia w rzeczywistości, lecz deklaracja wartości, na których faktycznie chcesz oprzeć życie".
Regina Brett ,,Bóg nigdy nie mruga"

,,Uciesz się, że masz swój czas tu na Ziemi i jak się dobrze przyjrzysz wszystkim zdarzeniom, łatwo odkryjesz, że wszystko w gruncie rzeczy zależy od ciebie 3 Korzystaj z czasu, jaki masz tu dla siebie..."
Beata Pawlikowska ,,W dżungli codzienności"

,, (...) Zniknie mętlik i to dręczące poczucie bezradności.
Czy pani wie, że wcale nie musi pani radzić sobie ze wszytskim sama?
Można poprosić o pomoc!
(...)
Ja wiem, że trudno sie przyznać przed samym sobą, ze jestem bezradna. I to właśnie wymaga najwiekszej odwagi.
Potem jest już coraz łatwiej, bo tylko kłamstwo i iluzja ciążą jak głaz przywiązany do szyi. Prawda - nawet trudna i niewygodna - jest czysta i lekka jak obłok."
Beata Pawlikowska ,,W dżungli codzienności"

,,A może pojechać do pracy inną trasą?
Zrywanie z utartymi nawykami jest dobre dla umysłu. Jazda nową, nieznaną trasą pobudzi twój mózg, wytrąci go z trybu ,,autopilota". Co więcej, wychylając nos ze swojej bezpiecznej skorupki, możesz odkryć coś pięknego: ukrytą architektoniczną perłę, cudowne stare drzewo, mało znane muzeum albo wspaniały przysmak, o którego istnieniu nawet nie wiedziałeś".
,,Calm" Michael Acton Smith

,,Nikt z nas nie spodziewa się, że nagle wydarzy się coś bardzo złego. Coś, co wywróci nasze życie do góry nogami i kompletnie zamiesza nam w głowie, nie pozostawiając nawet mapy, pozwalającej jakoś odnaleźć się w tym świecie na opak, świecie, który teoretycznie mieliśmy już rozpracowany. Jednak wszystko może się zmienić w jednej chwili - ot tak, po prostu...
(...)
Ale z miejsca w którym jestem, mogę Ci obiecać, że Twój los potoczy się w magiczny sposób. Może nie tak, jak się spodziewałaś, ale w końcu wszystko się ułoży... "
Jodi Ann Bickley ,,Milion cudownych listów"

,,Nie jestem szalona, choć od jakiegoś czasu zastanawiam się, czym właściwie jest szaleństwo. Miliony ludzkich istnień, a każde z nich jest inne i wyjątkowe. Każde ma swoje inne DNA i inne myśli, które decydują o tym, w jaki sposób postrzegamy świat. Każde ma inny światopogląd.
Doszłam do wniosku, że jedyne, co nas łączy, to nasze ciała: cielesna powłoka, z którą przychodzimy na świat. Wielokrotnie powtarzano mi, że każdy z nas inaczej reaguje na smutek i ból, i że każda z tych reakcji jest właściwa. Niektórzy ludzie płaczą miesiącami albo nawet latami. Ubierają się na czarno i okrywają żałobą. Inni przechodzą obojętnie obok straty. Skrywają uczucia i żyją tak jak do tej pory. Jak gdyby nic się nie stało.
Nie jestem pewna, jaka była moja reakcja. Nie płakałam miesiącami. Prawdę mówiąc, niewiele płakałam.
Ale nie zapomniałam. I nie zapomną do końca życia.
Słyszę na dole czyjeś kroki. Musze wstać i udawać, że jestem gotowa, by przeżyć kolejny dzień."
Lucinda Riley ,,Dom Orchidei"

Będzie mi niezmiernie miło, jeśli pod tym postem podacie swoje propozycje książek, które warto przeczytać.

Ania :)

50000 Pozostało znaków