Kobiecy blog
Na szlaku
Blog dla kobiet
Kobiecy blog

Kobieta kreatywna - Blog dla kobiet

nowy_slajd.jpg
kobieta-czolowka.jpg
previous arrow
next arrow

Recenzje

Miejsce na ziemi – recenzja książki

Na rynku wydawniczym pojawił się ostatni tom trylogii ,,Miasteczko Anielin” autorstwa Iwony Mejzy.
Trzecia część trylogii to doskonałe podsumowanie całego cyklu. Choć żegnamy się z mieszkańcami miasteczka, to dla wielu z nich układamy swoje scenariusze. To niezwykle inspirujące, a zarazem budujące doznania.
Sam fakt towarzyszenia bohaterom powieści wpływa na sposób, w jaki my, Czytelnicy postrzegamy otaczający nas świat oraz żyjących w nim ludzi. Spokój, wewnętrzna harmonia to klucz do odnalezienia tytułowego miejsca na ziemi, dlatego tym bardziej warto poznać perypetie postaci z tej książki.


Trylogia miasteczka ANIELIN


Małomiasteczkowy klimat powieści sprawia, że czyta się ją z przyjemnością. Przedstawiona przez autorkę społeczność mogłaby posłużyć za wzór. Wzajemny szacunek, oddanie i doskonała umiejętność życia razem w społeczeństwie to wyznaczniki dla idealnego miasteczka, jakim niewątpliwie jest Anielin. Oczywiście jak to w życiu bywa, tak i tutaj ten spokój, wzorce prawowitości są przykrywane przez negatywne postaci. To jednak nie przytłacza i nie przekreśla. Wręcz przeciwnie uczy jak pokonywać trudności, jak radzić sobie w momentach, gdy wartości, którym jesteśmy bliscy, są deptane i przysłonięte przez ciemne chmury.

,,Nie ma ludzi idealnych, tak jak nie ma idealnych miejsc, ale ważne, by znaleźć dla siebie miejsce najlepsze, najbardziej przyjazne, o dobrej aurze, dające poczucie bezpieczeństwa i spokój, gdy już zrozumiemy, że w każde z nich, gnani niepokojem i pragnieniem zmiany, zabieramy siebie. Istotne, by wśród wielu ludzi, których spotykamy na drodze naszego życia, odnaleźć tych, z którymi nam po drodze. Takich, którzy poratują w razie kłopotów, pocieszą, dadzą wsparcie i znajdą w sobie odwagę, by być przyjaznym w biedzie. Takich, z którymi będziemy razem marzyć i spełniać marzenia, w odpowiednim miejscu i czasie. Takich, którzy zawsze będą mogli liczyć na naszą niewymuszoną wzajemność ” - słowa wstępu do książki ,,Miejsce na ziemi”.


Iwona Mejza ,,Miejsce na ziemi"


Czy z wypadkiem ze skutkiem śmiertelnym można się w ogóle pogodzić? Ile czasu zajmuje ,,dochodzenie” do siebie po tak dramatycznych zdarzeniach? Czy wystarczy rok? A może przez resztę życia żyje się z ciągłym brakiem poczucia sensu i beznadziejności?

Każdy człowiek indywidualnie zmaga się i przechodzi przez proces żałoby. Bohaterka powieści Pola i babcia Czesia śmiem stwierdzić, że zaskakująco szybko doszły, a raczej spróbowały wrócić do siebie. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja u Marty, która została przytłoczona przez codzienność, a niepewność kolejnego dnia jest dla niej ogromnym ciężarem i wyzwaniem zarazem.
Zaakceptowanie tragedii jest czymś niemożliwym dla Marty, która próbuje, o ile potrafi, żyć chwilą. Jutro, choć dla każdego z nas jest niepewne, to w odczuciach Marty wykazuje oddziaływanie nadzwyczaj silne.
Pracujący u braci Pruskich Marcin zaakceptował tragiczne wydarzenia, a swoją uwagę ulokował na życiu z Polą i Martą.


Przeczytaj także: Jak zorganizować idealny piknik?


Czytając ,,Miejsce na ziemi” obserwujemy zwiększoną aktywność wśród mieszkańców Anielina.
Jedne sprawy zostają pozamykane, u innych pojawia się furtka. Iwona Mejza doskonale wiedziała, co pisze, stawiając ostatnią kropkę w książce. Zadziałała na wyobraźnię czytelnika z potężnym natężeniem, dzięki czemu oczarowani miasteczkiem Anielin będziemy rozmyślać o jego dalszych losach.

Iwona Mejza ,,Miejsce na ziemi"


Iwona Mejza ,,Miejsce na ziemi"

Po przeczytaniu tej książki zaczynam bardziej dostrzegać dobro, które każdego dnia krąży wokół mnie. Utwierdziłam się w przekonaniu, że znalazłam swoje miejsce na ziemi i dzielę się radością z odpowiednimi osobami.
Problemy, rozterki, które śledziłam w książce, są doskonałym odbiciem tego, z czym mierzymy się każdego dnia. Książka pozostawia w Czytelniku ogromną nadzieję, że choć kręte są ścieżki naszego życia, to w końcu będzie dobrze. Trylogia miasteczka Anielin przesiąknięta jest wyjątkowym klimatem. To obowiązkowa pozycja dla osób lubiących lekkie, pozytywnie nastrajające do życia powieści.

Dziękuję wydawnictwu Dragon za egzemplarz recenzencki.

Kobieta kreatywna

50000 Pozostało znaków