Kobiecy blog
Na szlaku
Blog dla kobiet
Kobiecy blog

Kobieta kreatywna - Blog dla kobiet

nowy_slajd.jpg
kobieta-czolowka.jpg
previous arrow
next arrow

Recenzje

Featured

Zanim zapomnę – Magdalena Wala

Zanim zapomnę – Magdalena Wala


Splątane losy – trylogia Magdaleny Wala z historią w tle

Cykl ,,Splątane losy” Magdaleny Wala to smaczek literacki dla kochających powieści obyczajowe, w które wplątane są historyczne wątki i opowiastki.

W trzecim tomie trylogii poznajemy historię Mai, która mając bolesne doświadczenia w przeszłości boi się i nie chce angażowania w żaden związek. W tej części książki, jak i w poprzednich opisana historia ma związek z Piekielnym Dworem w Zaborzu.

Jak myślicie, czy dwoje ludzi może zbliżyć do siebie kawałek papieru z nutką historii? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie właśnie w najnowszej powieści Magdaleny Wala.

W książce ,,Zanim zapomnę” przyjaciół Maję i Łukasza zaczyna ,,kleić do siebie” problem pisanych w czasie wojny i owianych tajemnicą listów.
Należący kiedyś do rodziny Walddorfów Piekielny Dwór złączony jest z przerażającą historią II wojny światowej. Dwór stał się miejscem, do którego lepiej się nie zbliżać, a mieszkańcy w żadnym wypadku nie chcieli o nim pamiętać.

Trudne wspomnienia okalające serce Mai sprawiają, że decyduje się ona rozwikłać zagadkę tajemniczych listów.
Co ciekawe Łukasz, staje się nabywcą dworu i chce mu przywrócić świetność. Oczywiście prócz tego ma też swój osobisty interes, gdyż zagadka tajemniczych listów nie daje mu spokoju.
Wisienką na torcie jest znalezienie w pobliżu dworu ludzkich szczątek.

Splątane losy – trylogia Magdaleny Wala

Listy tajemniczej B.

Przymusowa mieszkanka przeklętego dworu w swoich listach opisuje jak przerażające rzeczy wyprawiano za jego murami.
Bolesne doznania i przepełnione okrucieństwem, nieposzanowaniem ludzkiej godności fakty, które opisuje B., poruszają Czytelnika. Wraz z każdym przeczytanym słowem miałam ciarki na ciele, a przed oczami obraz osoby, której ludzie zgotowali piekło.

To lektura pokazująca okrucieństwo, do jakiego zdolni są zwyrodnialcy. Czytając trzeba mieć naprawdę mocne nerwy z uwagi na przerażające momentami relacje tajemniczej B.
Wraz z każdym listem, który przyszło mi przeczytać, nie mogłam pojąć jak ludzie mogą być tak okrutni wobec drugiej osoby. Bestialstwo przedstawione na łamach tej powieści skłania do refleksji.


Przeczytaj także: Zanim wybaczę – Magdalena Wala


,,Zanim zapomnę” Magdaleny Wala to bardzo wartościowy egzemplarz, który trzeba przeczytać. Realność postaci, bieg zdarzeń sprawiają, że tej pozycji nie da się odbębnić. Ją trzeba przeżyć.

Dziękuję za egzemplarz recenzencki Wydawnictwu Pascal.

Ania :)

Trylogia Magdaleny Wala


Zanim zapomnę. Magdalena Wala

50000 Pozostało znaków