Kobiecy blog
Na szlaku
Blog dla kobiet
Kobiecy blog

Kobieta kreatywna - Blog dla kobiet

nowy_slajd.jpg
kobieta-czolowka.jpg
previous arrow
next arrow

Recenzje

Zwolnij wreszcie

Zwolnij wreszcie


,,Czy to świat jest taki zapracowany, czy tylko ja? Jak nie zwariować, słuchając wiadomości? Jak przestać się martwić końcem świata? Jak być spokojniejszym? Czasem wystarczy... zwolnić.
Chwila wytchnienia może uratować nie tylko ciebie, ale i cały świat bo gdy zwalniasz ty, świat zwalnia razem z tobą”.

Świat pędzi do przodu, a nam coraz trudniej znaleźć spokój. Niekończąca się gonitwa i nacisk na wszechogarniający wyścig szczyrów wprowadza ogromny chaos w nasze życie. Często czujemy się tak, jakby życie uciekało nam prze palce, jakby chwila traciła swoją wartość i ginęła w przestworzach. Bestsellerowa książka ,,Zwolnij wreszcie” to antidotum na porozwalane w galopującym świecie myśli i uczucia.

Autorem książki jest buddyjski mnich Haemin Sunim. Wielu nazywa go mentorem, który uzdrawia lub mnichem z Twittera. Książka ,,Zwolnij wreszcie. Jak odnaleźć spokój w świecie, który nigdy się nie zatrzymuje” zawiera ponadczasowe i poruszające nasz umysł myśli. Wiadomość, że pojawiła się ona na polskim rynku spowodowała ogrom radości wśród książkoholików.
To pięknie zilustrowana książka zawierająca myśli, które mogą pomóc w kontemplacji chwili, w zatrzymaniu się. Napisana jest bardzo lekko, bez zbędnych ,,upiększaczy” literackich. Została podzielona na rozdziały, a każdy z nich zapoczątkowany jest krótkim esejem.

Często zastanawiamy się jaki wybrać kierunek w życiu. Stajemy przed wyborem i bijemy się z myślami. Ta książka pozwala wziąć głęboki oddech, a poznanie prostych rozwiązań jest wsparciem w codziennym życiu. Ten poradnik, to wskazówka i pewnego rodzaju drogowskaz dla zagubionego we współczesnym świecie człowieka.

,,Ludzie wypowiadają krzywdzące słowa, ponieważ sami zostali skrzywdzeni. Gdy spotkasz kogoś drażliwego i złośliwego pomyśl, w jak rozpaczliwej sytuacji musi się znajdować. Jeśli trudno ci go znieść i nie masz czasu do stracenia, wyszeptaj: Błogosławię cię i idź dalej w swoją stronę”.

Gdy czytałam tą książkę, nasunęła mi się na myśl pewna refleksja. Mam wrażenie, że ja dorastałam w zupełnie innym świecie niż moje dzieci. Popołudniami, po powrocie ze szkoły znajdowałam czas na obowiązki jak i rozwijanie swoich pasji, czy zainteresowań. Być może jako dziecko inaczej odbierałam i odczuwałam długość doby. Zgodzicie się ze mną, że obecnie żyjemy w świecie, w którym każdy pędzi i nie ma na nic czasu.

Zwolnij wreszcie. Recenzja książki.

Książka ,,Zwolnij wreszcie” pomoże powiedzieć ci STOP i zwolnić. Proste, często oczywiste sformułowania sprawiają, że czyta się ją z zapartym tchem.

Czytając niektóre myśli miałam wrażenie, jakby autor znał moją codzienność. Dotykał takich zagadnień, które poprzez wzbogacenie pięknymi sentencjami dotykały czuło mego serca. Tej książki nie da się przeczytać na szybko. Wówczas umknęłoby Ci to, co najważniejsze.
Uwierz mi na słowo i spróbuj. Delektowanie się każdym słowem, daje siłę do życia tu i teraz.


 Przeczytaj także: Najbardziej inspirująca książka. Sztuka sięgania gwiazd


,,Gdy zaglądam głęboko w siebie, wiem, czego tak naprawdę potrzebuję od innych:
uważnych uszu, które słuchają tego, co mam do powiedzenia;
życzliwych słów, które doceniają moje istnienie i wartość;
łagodnych oczu, które akceptują moje niedoskonałości i zagubienie”.

,,Życie jest jak teatr. Każdy dostaje w nim swoją rolę. Jeśli nie podoba ci się ta, którą otrzymałeś, pamiętaj, że masz moc stworzyć sobie swoją własną”.

,,Jeśli chcesz rozgonić chmury myśli, wystarczy, że zakotwiczysz umysł w teraźniejszości. Chmury myśli kłębią się tylko w przeszłości i przyszłości. Sprowadź swój umysł do chwili obecnej, a myśli odpoczną”.

Ania :)

50000 Pozostało znaków