Kobiecy blog
Na szlaku
Blog dla kobiet
Kobiecy blog

Kobieta kreatywna - Blog dla kobiet

nowy_slajd.jpg
kobieta-czolowka.jpg
previous arrow
next arrow

Recenzje

Czułe spotkania. Antologia na zimowe wieczory

Czułe spotkania. Antologia na zimowe wieczory


Bardzo rzadko sięgam po zbiory opowiadań. Mam wrażenie, że historia opowiedziana jest ciut na skróty, jest niedopracowana. Z drugiej strony niedokończone lub zawieszone w próżni historie sprawiają, że w naszych głowach rodzą się pomysły na dokończenie i dopowiedzenie historii.
,,Czułe spotkania” diametralnie zmieniły moje podejście do zbiorowych opowieści. Sześć autorek sprawiło, że rozkochałam się w tej książce. Na tacy dostałam różnych bohaterów a pakiecie z ich doświadczeniami, obawami i nadziejami. Zbiór tych fenomenalnych opowiadań to propozycja wydawnicza na długie zimowe wieczory. Myślę, że jak trafi pod choinkę to ktoś będzie miał fantastyczny prezent.

W książce znajdziesz takie opowiadania:
1. Liliana Fabińska ,,Koncert”
2. Magdalena Majcher ,,Daj mu szansę”
3. Adriana Rak ,,Moje marzenie to ty”
4. Natasza Socha ,,Gwiezdne wojny”
5. Edyta Świątek ,,Żółte listki akacji”
6. Magdalena Wala ,,Gra”

Czułe spotkania - recenzja książki

Sięgając po ,,Czułe spotkania” po raz pierwszy poznałam pióro większości autorek. Poza Magdaleną Majcher, nie miałam okazji przeczytać książek pozostały autorek antologii. Dzięki temu zbiorowi mogę podjąć decyzję, która z autorek na dłużej zagości w mojej literackiej przestrzeni. Czułe opowiadania o miłości i namiętności, ukryte pragnienia ma każdy z nas. Kto wie, może właśnie w którymś z tych opowiadań znajdziesz cząstkę siebie?
Tak mi teraz przyszło do głowy; jak dobrym pisarzem trzeba być, by w krótkim opowiadaniu rozkochać czytelnika i zachęcić go swoją twórczością. W jednej książce spotkasz się z różnymi stylami pisania. To dobre doświadczenie dla każdego miłośnika słowa pisanego.
Spotkania, to wspólny mianownik każdego z opowiadań.

Czułe spotkania - recenzja książki

 

,,Chociaż codzienność przytłacza rutyną, trzeba znaleźć czas dla siebie, w którym można spełnić swoje
ukryte pragnienia. Niektóre bohaterki są gotowe oddać się namiętności już po pierwszym spotkaniu, inne
odkrywają ją na nowo po wielu latach wspólnego życia. Wszystkie pragną miłości i spełnienia. Jedne
szukają go w romantycznym hotelu w górach, inne odnajdują je przypadkiem, w podróży lub przy blasku
świec we własnym domu. Najważniejsze, że każda z nich ma odwagę, by przeżyć niezapomniane
chwile”.

Ciesze się, że te opowiadania nie były zbyt schematyczne. Dobrze, że pojawiła się w nich nutka intrygi, zwodzenia i zaskoczenia. Lubię, gdy autor książki mnie zwodzi, gdy stworzył historię, której nie da się przewidzieć. Budowanie napięcia, wzbudzanie ciekawości u czytelnika sprawia, że wchodzi on całym sobą w opisaną historię.


Trudna jest mi na równi postawić wszystkie autorki. Każda z nich ujęła mnie czymś innym. Jednego jestem pewna, że warto mieć tą książkę w swojej bibliotece. ,,Czułe spotkania” to książka, która otuli Czytelnika odrobiną magicznych doznań i pomoże ubarwić szarą rzeczywistość. Miłość zaskakuje nas na różne sposoby i tego możemy doświadczyć czytając tą książkę. Antologia ,,Czułe spotkania” jest zbiorem klimatycznych opowiadań, które otulą Czytelnika ciepełkiem.

Czułe spotkania - recenzja książki

Bierzcie kubek ciepłej herbatki, siup pod kocyk i z rozkoszą smakujcie słowo po słowie. Miłego wczytywania się w każdą z historii.
Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu Pascal.

Ania :)

50000 Pozostało znaków