Kobiecy blog
Na szlaku
Blog dla kobiet
Kobiecy blog

Kobieta kreatywna - Blog dla kobiet

nowy_slajd.jpg
kobieta-czolowka.jpg
previous arrow
next arrow

zdrowie logo

Featured

Hormony pod kontrolą

Hormony pod kontrolą

Recenzja książki ,,Odzyskaj równowagę hormonalną” Mia Ludin, Ulrika Davidsson

,,Twój organizm to inteligentna, sprawnie działająca maszyna, która do właściwego funkcjonowania potrzebuje odpowiedniego paliwa”. (,,Odzyskaj równowagę hormonalną” Mia Ludin, Ulrika Davidsson)

Całkiem niedawno w moje ręce wpadła interesująca książka, a raczej kompendium wiedzy, baza przydatnych informacji na temat gospodarki hormonalnej naszego organizmu. Hormony w ludzkim ciele pełnią funkcję przekaźników. W życiu kobiety mamy cztery fazy hormonalne. Wiedziałaś o tym?

Książka zawiera przepisy, które pomogą skomponować dietę, by utrzymać w równowadze hormony. Znajdziesz w niej wskazówki, jakich rzeczy unikać, by swojej równowagi nie zaburzyć.

Hormony pod kontroląKsiążka ,,Odzyskaj równowagę hormonalną” dzieli się na dwie części. Część teoretyczna bogata jest w informacje, które przydadzą się każdej kobiecie. Wcale nie liczy się to, czy w tym momencie czujesz się świetnie, czy może kiepsko panujesz nad hormonami, ta książka to pewniak i powinnaś ją mieć.
Druga część książki obfituje w przepisy autorstwa Urliki Davidsson. Istna magia i do tego cudowne zdjęcia. Od samego patrzenia nabiera się ochoty na zdrowe odżywianie. Książka pomaga zrozumieć, co dzieje się w naszym układzie hormonalnym.

Mia Lundin, która napisała pierwszą część książki wyjaśnia, co może doprowadzić do zaburzeń hormonalnych oraz jakie są tego objawy. Nasz organizm potrzebuje odpowiednich składników do produkcji ważnych dla nas – kobiet, hormonów.
Z tej książki dowiesz się co jeść, aby te składniki dostarczyć do organizmu.

Co znajdziesz w książce?
- spis zdrowych i niezdrowych składników odżywczych
- tabelka opisująca niedobory diety i ich objawy
- przepisy kulinarne
- plan żywieniowy na dwa tygodnie

Jeśli chcesz mieć hormony pod kontrolą to ta pozycja jest dla ciebie.

50000 Pozostało znaków