Kobiecy blog
Na szlaku
Blog dla kobiet
Kobiecy blog

Kobieta kreatywna - Blog dla kobiet

nowy_slajd.jpg
kobieta-czolowka.jpg
previous arrow
next arrow

Inspiracje

Jak wprowadzić się w świąteczny nastrój, gdy Twoje życie jest zajęte?

Poniżej przedstawię ci 10 prostych i sprawdzonych na własnej skórze sposobów na wczucie się w świąteczny nastrój.


Spoglądasz w kalendarz i zastanawiasz się, jak ogarnąć wypełnione po brzegi najbliższe dni i tygodnie. Pomiędzy obowiązkami towarzyskimi, sprawami zawodowymi, które musisz skończyć przed końcem roku, pomysł ogarnięcia wszystkiego z listy rzeczy do zrobienia i wejścia w iście świąteczny nastrój może wydawać się niemożliwe.

Stworzyłam ten tekst, by zdradzić Ci kilka moich sprawdzonych sposobów na wykorzystanie wszystkiego, co ten świąteczny sezon ma do zaoferowania, oczywiście bez poważnego uszczerbku dla Twojego dziennego harmonogramu. 

1. Umieść w swoim otoczeniu dekorację świąteczną, a nawet dwie.
Zdaję sobie sprawę z tego, że pewnie nie masz czasu lub energii, aby w tym roku pójść na całość w kwestii świątecznych dekoracji, ale poświęcenie kilku chwil na powieszenie wieńca na drzwiach lub ustawienie małej choinki na stole natychmiast sprawi, że Twoja przestrzeń będzie ciut weselsza. Nie potrzebujesz nadmiaru bibelotów. Po prostu przynieś kilka przedmiotów, które zmienią klimat w Twoim domu, aby odzwierciedlić porę roku i świąteczny czas. Kiedy w końcu znajdziesz kilka minut dla siebie, zauważysz, że Twoja przestrzeń jest przytulna i świąteczna.

2. Spaceruj po okolicy i delektuj się zimową herbatką
Zawsze fajnie jest wybrać się na spacer po okolicy i podziwiać wszystkie świąteczne lampki na wystawie, liczyć choinki w oknach (jako mała dziewczynka zawsze uwielbiałam to robić). Przygotuj swoją ulubioną zimową herbatę lub po prostu zatrzymaj się w Twojej miejscowości na rozgrzewający napój, a następnie wybierz się na mały spacer i rozkoszuj się sezonem. Bonusem całej tej ,,akcji z kubkiem” jest zrobienie kilku kroków pod koniec pracowitego dnia.


Zimowe zdjęcia krajobrazów


3. Podaruj uśmiech lub zrób coś dobrego dla innych
Robienie rzeczy dla innych nigdy nie przestanie podnosić na duchu. Nawet jeśli nie możesz poświęcić całego dnia, istnieje wiele innych możliwości na sprawienie komuś świątecznego podarunku. Jeśli możesz poświęcić trochę czasu po pracy, aby np. zapakować prezenty dla potrzebujących dzieci, zauważysz w swoim postrzeganiu świata coś idealnego, coś dobrego.

4. Zorganizuj świąteczny wieczór filmowy z przyjaciółmi nie tylko na weekend, ale spróbuj zrelaksować się tak w ciągu tygodnia.
Może nie masz czasu na weekendowy maraton filmowy, dlatego wykorzystać któryś z pozostałych dni tygodnia. Zaproś kilku znajomych w wieczór powszedni, aby obejrzeć najnowszy film świąteczny lub wrócić do klasyka, takiego jak Kevin sam w domu lub Holiday. Aby wszystko było łatwe, poproś wszystkich o przyniesienie ulubionej świątecznej przekąski, aby podzielić się nią z grupą. Kubki zimowej herbaty w połączeniu z Waszą energią to strzał w dyszkę.


Przeczytaj także: Jak znaleźć zadowolenie z życia mając 30, 40 lat?


5. Upiecz świąteczne ciasto
Jeśli spędzanie czasu w kuchni pomaga Ci się zrelaksować, poświęć trochę czasu na przygotowanie pysznej świątecznej uczty w te święta. Włącz wesołą muzykę lub świąteczny film w tle, aby uczynić kuchenne szaleństwo wyjątkowo świątecznym. Następnie zostaw ciasteczka sąsiadom lub poczęstuj koleżankę w pracy, aby rozjaśnić im dzień.

6. Zarezerwuj kolację w świątecznej restauracji.
Gdy zbliża się koniec roku, a Twoje weekendy są już zarezerwowane, proponuję zaplanować wieczór w środku tygodnia w świątecznej restauracji, w towarzystwie ukochanej osoby. Z pewnością w Twojej okolicy są miejsca w pełni przygotowane na tego typu akcję.


Zimowe pejzaże


7. Wybierz się na randkę.
Nawet jeśli masz tylko kilka wolnych godzin w niedzielne popołudnie, umówienie się na randkę to łatwy sposób na wprowadzenie się w świąteczny nastrój. Poszukaj pobliskich barów, które oferują zimowe specjały, a następnie udaj się i wypróbuj jeden z nich jako małą nagrodę za postawienie choinki lub spakowanie się na zimowy wypad do rodziny.

8. Stwórz świąteczny bukiet.
Nie planujesz w tym roku choinki? Pomiędzy służbowymi podróżami a brakiem miejsca w mieszkaniu, możesz nie chcieć w pełni zatarasować przedpokoju. Ale to nie znaczy, że nie możesz sprawić, by Twoja przestrzeń była świąteczna. Wykorzystaj sezonowe gałązki, jemiołę,włącz świąteczne melodie i stwórz własną, zimową aranżację.


Świąteczna książka


9. Przeczytaj książkę o tematyce świątecznej.
Jest tak wiele zabawnych książek typu komedie romantyczne, które rozgrywają się podczas świąt Bożego Narodzenia. Na początek wybierz kilka świątecznych ulubieńców, takich jak ,,Dom na święta”, ,,Topniejące serce”, ,,Opowieść wigilijna”. Wszystkie te książki celebrują magię sezonu i sprawią, że poczujesz ducha zbliżających się świąt.

10. Stwórz idealną świąteczną playlistę.
Potrzebujesz muzyki, gdy wczuwasz się w świąteczny nastrój? Nie ma sprawy. Poświęć kilka minut na stworzenie listy utworów, które przypomną Ci Twoje ulubione wspomnienia świąteczne. Stwórz własną playlistę, aby mieć pewność, że będziesz spędzać mniej czasu na pomijaniu utworów, a więcej na odczuwaniu wszystkich świątecznych uczuć - nawet gdy pracujesz lub idziesz ulicą.

To tylko dziesięć patentów na wprawienie się w bożonarodzeniowy nastrój. Możliwości są tysiące. Tak naprawdę od Ciebie zależy, które wykorzystasz i jak je zmodyfikujesz. Będę Ci niezmiernie wdzięczna, jeśli w komentarzu podzielisz się Twoim sposobem na uruchomienie świątecznego nastroju.
Wiem, że dasz sobie radę, a te święta będą dla Ciebie wyjątkowe. Tego właśnie Ci życzę.

Kobieta kreatywna

50000 Pozostało znaków