Kobiecy blog
Na szlaku
Blog dla kobiet
Kobiecy blog

Kobieta kreatywna - Blog dla kobiet

nowy_slajd.jpg
kobieta-czolowka.jpg
previous arrow
next arrow

Inspiracje

Jak dobrze i produktywnie rozpocząć nowy rok?

Nowy rok, nowa energia i możliwości – nowa TY. Co zrobić, aby dobrze i z pełną parą rozpocząć 2024 rok?

Co zrobić, aby dobrze i z pełną parą rozpocząć 2024 rok?

Przygotowałam dla Ciebie listę rzeczy do zrobienia w styczniu, aby rozpocząć nowy rok w zorganizowany i szczęśliwy sposób.
Rok ma w swojej palecie, wiele nudnych miesięcy. Postaram się udowodnić Ci, że styczeń do nich nie należy. Zobaczysz, jak wiele jest do zrobienia.

To pora roku, kiedy wszyscy, których znasz, snują plany, ustalają postanowienia i odkrywają siebie na nowo, podejmując decyzje zmieniające życie.

Niektórzy decydują się, by traktować styczeń jak normalny miesiąc, co jest zrozumiałe, ponieważ może to być rozczarowujące, gdy nie trzymasz się swoich celów noworocznych w dalszej części roku. Niezależnie od tego, jakie masz nastawienie do stycznia, nie możesz zaprzeczyć jego sile, jako nowego początku.

Spędzenie stycznia we właściwy sposób może nadać ton niesamowitemu rokowi. Postaram się przekonać Cię do podarowania temu pięknemu miesiącowi serdecznego zastrzyku.

Niezależnie od tego, czy jesteś twórcą postanowień, czy zwyczajnie szukasz zimowej radości, mam dla Ciebie 10 rzeczy do zrobienia w styczniu. Zapisz i udostępnij ten post, by móc wrócić do niego później.

Oczywiście nie krępuj się dostosować tych wskazówek do swoich zainteresowań, priorytetów oraz okoliczności.


10 rzeczy, które powinnaś zrobić w styczniu


1. Ustal postanowienia noworoczne
Po pierwsze, musisz ustalić swoje główne postanowienia noworoczne na początku roku. Styczeń to miesiąc nowych początków i wysokiej motywacji.
Efekt świeżego startu jest w tym czasie maksymalny i możesz go w pełni wykorzystać, określając swoje cele i ustalając właściwe intencje.
Zastanów się nad minionym rokiem i wyznacz realistyczne i osiągalne cele, które można osiągnąć do końca roku.
Pamiętaj, że więcej nie zawsze znaczy dobrze.
Trzymaj się maksymalnie trzech dużych postanowień i podziel je na miesięczne cele, aby osiągnąć swoje cele do końca roku.


10 rzeczy do zrobienia w Nowym Roku: Spraw, aby rok 2024 był niezwykły


2. Znajdź czas na zimowe zajęcia
Styczeń to najzimniejsza pora roku, której ludzie zwykle nie są fanami.
Możesz poddać się zimowej chandrze lub w pełni wykorzystać ten magiczny czas, nasycając się zimowymi zajęciami.
Ciesz się sezonem zimowym, uczestnicząc w zajęciach takich jak jazda na nartach, snowboardzie, łyżwach lub po prostu ciesząc się pięknem zimowych krajobrazów.
Oddaj się także przytulnej zimowej opiece, prowadząc dziennik w wolnym czasie, czytając przed snem i piekąc smakołyki do chrupania podczas oglądania filmów o tematyce zimowej.

3. Zorganizuj się
Nawet najbardziej leniwe dusze na tej planecie, będą wypełzać ze swoich skorupek, by coś zorganizować. Myślę, że ty też nie chcesz zostać w tyle.
Stan Twojej przestrzeni fizycznej wpływa na Twoje zdrowie psychiczne bardziej, niż mogłoby się wydawać. Zacznij od zapakowania świątecznego wystroju i uporządkowania przestrzeni.
Zmień układ półki z książkami, uporządkuj swoją garderobę i zaniedbane części domu.
Podczas wykonywania zadań organizacyjnych słuchaj podcastu lub muzyki i nagradzaj się rytuałem dbania o siebie, takim jak ciepła kąpiel, później świece zapachowe i olejki eteryczne.

4. Stwórz prostą rutynę zdrowotną
Styczeń to miesiąc, w którym wszyscy wokół ciebie będą składać przysięgi, że będą zdrowi lub rozpoczną intensywny program fitness.
Na pewno powinieneś się przyłączyć, ponieważ Twoje ciało zasługuje na to, aby nad nim pracować.
Zamiast iść na całość na początku roku tylko po to, by skończyć wyczerpany w lutym, stwórz rutynę zdrowotną, która nie jest zbyt trudna dla twojego ciała i umysłu. U mnie rewelacyjnym rozwiązaniem są zajęcia z pilatesu oraz wykonywanie 20-minutowych treningów w domu każdego dnia.

Zbuduj mikronawyki, których łatwo się trzymać, takie jak rutynowa pielęgnacja skóry, jedzenie owoców rano i popijanie filiżanki zielonej herbaty wieczorem.
Wybierz się na spacery w weekend i zacznij prowadzić dziennik fitness, aby mieć oko na swoje sportowo-aktywne cele. Gdy poczujesz się komfortowo, wzmocnij swoją rutynę, aby uwzględnić bardziej wymagające cele.


10 rzeczy do zrobienia w styczniu


5. Zaplanuj swoje finanse
Nie zwlekaj z planowaniem finansowym. Im szybciej uporządkujesz swoje pieniądze, tym bardziej będziesz wolny od stresu związanego z wydatkami w ciągu roku. Przeanalizuj swoje cele finansowe i utwórz budżet na dany rok.
Możesz również zaplanować swój budżet na wszystkie 12 miesięcy. Odłóż na bok trochę oszczędności i zaplanuj duże wydatki.

6. Przeczytaj książkę
Jeśli jesteś nałogowym czytelnikiem, tak jak ja, prawdopodobnie masz już ustalone cele czytelnicze i jesteś zajęty robieniem miejsca na nowe książki na swojej półce.
Jeśli nie jesteś osobą, która zwykle czyta, spróbuj znaleźć czas na dokończenie przynajmniej jednej książki w styczniu. Dlaczego? Bo to dobre dla twojego umysłu!
Usiąść z książką i dotrwać do końca wymaga skupienia. To jedna z najbardziej satysfakcjonujących rzeczy na świecie, dająca uczucie spełnienia.
Weź do ręki książkę, którą chciałeś przeczytać od dłuższego czasu i przeczytaj ją przed końcem stycznia. Jestem pewna, że wybierzesz coś dobrego i godnego bycia twoją pierwszą książką roku.


Sprawdź najnowsze recenzje książek: TUTAJ


7. Naucz się czegoś nowego
Poświęć czas w styczniu na zdobycie nowej umiejętności lub hobby. Może to być wszystko, od nauki języka po opanowanie gry na instrumencie muzycznym.
Możesz wziąć udział w warsztatach artystycznych i rzemieślniczych, wziąć udział w krótkim e-kursie lub zapisać się na zajęcia hobbystyczne.
Poznaj nowe opcje i wypróbuj czynności, o których nigdy nie myślałeś.
Nadszedł czas, aby rzucić sobie wyzwanie, aby wyjść ze swojej strefy komfortu i nadać odpowiedni ton na cały rok.

8. Zaplanuj swoje podróże
W 2023 roku zdecydowanie za mało wędrowałam po górach. W głowie nurtuje mnie jedno pytanie – dlaczego nie podróżuję wystarczająco często?


Przytulanie się do drzew


Podróżowanie jest tak dobre dla duszy! Nowe miejsca dają nowe spojrzenie na życie, pomagają się rozwijać i ujawnić te części nas, o których istnieniu nawet nie wiedzieliśmy.
Jeśli to możliwe, zacznij styczeń od podróży, nawet jeśli jest to tylko jeden dzień, i ułóż plany podróży na ulubione miesiące w roku.
Wyszukuj miejsca, które chcesz odwiedzić, pytaj osoby, które chcesz zabrać.
Nawet jeśli podróż jest w odległej przyszłości, posiadanie planów podróży może być ekscytujące i motywować do dawania z siebie wszystkiego.

9. Pielęgnuj przyjaźnie
Każdego roku, gdy nadchodzi styczeń, jesteśmy zajęci robieniem własnych rzeczy. Tym razem znajdź czas dla znajomych.
Rób zabawne zimowe plany z rodziną, spotykaj się z bliskimi przyjaciółmi przy kawie i dzwoń do starszych, aby życzyć im szczęśliwego nowego roku.
Udaj się na koncert, wernisaż ze swoimi przyjaciółkami aby nadrobić zaległości i wzmocnić więzi.

10. Przyjmij uważność i relaks
Noworoczny chaos jest piękny, ale mimo to może być stresujący.
Baw się dobrze, planując i układając sobie życie w styczniu, ale znajdź także czas na uważność i relaks.
Poczuj zimową błogość, próbując rytuałów hygge, takich jak przytulne swetry, ciepłe koce i gorąca herbata.
Rozpieszczaj swoje ciało dniem spa w domu, rób rzeczy, które sprawiają, że jesteś naprawdę szczęśliwy i spędzaj czas w samotności, aby połączyć się ze sobą.


Przeczytaj także: Jak praktykować uważność?


Chcesz wejść w ten rok jako bardziej zrelaksowana i bezstresowa wersja siebie? Zadbaj więc o to, aby styczeń był zrelaksowany i przytulny.

Nie ma nic złego w ustalaniu priorytetów i zwalnianiu, nawet jeśli wszyscy wokół ciebie jadą z szaloną prędkością. Dbanie o siebie jest zawsze na pierwszym miejscu.


Spraw, aby Twój styczeń był ekscytujący i niezapomnianyNiezależnie od tego, czy odkrywasz nowe hobby, wyznaczasz sobie ambitne cele, czy po prostu delektujesz się spokojnymi chwilami, styczeń to miesiąc rozwoju osobistego i zabawnych doświadczeń.

Przyjmij nowy początek, rozkoszuj się możliwościami i pozwól, aby energia stycznia popchnęła Cię w rok wypełniony celem i spełnieniem.

Niech styczeń będzie miesiącem odkryć, autorefleksji i nieograniczonego potencjału.

Dotarłaś do końca i właśnie odkryłaś 10 rzeczy do zrobienia w styczniu.

Kobieta kreatywna

50000 Pozostało znaków