Kobiecy blog
Na szlaku
Blog dla kobiet
Kobiecy blog

Kobieta kreatywna - Blog dla kobiet

nowy_slajd.jpg
kobieta-czolowka.jpg
previous arrow
next arrow

Inspiracje

Featured

Obudź na wiosnę swoją kreatywność

Obudź na wiosnę swoją kreatywność

Uwielbiam ten czas, gdy świat budzi się do życia z zimowego snu.

Choć wydawałoby się, że skoro wiosnę mamy rok w rok, to przeżyliśmy już wszystko; ale tak nie jest. Wiosna za każdym razem potrafi zaskoczyć czymś innym. Wystarczy otworzyć szeroko oczy i serca, a zbierzemy wachlarz doznać i wartości. Uwielbiam wiosenne powietrze, które tańcuje poprzeplatane ostatnimi oddechami zimy. Wiosną robię restart ciała i pragnę wprowadzać zmiany w życie. Wraz z promieniami wiosennego słońca mam potrzebę działania, by dobrze spożytkować energię i rozgrzewającą mnie od środka chęć zmian.


Jak pobudzić swoją kreatywność na wiosnę?


Wprowadzenie świeżości do naszego życia przyniesie inną jakość. W każdym z nas drzemie potencjał, więc czas go wykorzystać.
Zacznij od malutkich kroczków, bez spiny i nie potrzebnego pośpiechu. Delikatnie zmodyfikuj plan dnia i zrób coś nowego. Dzięki z pozoru prostym krokom, odkryjesz swoją kreatywność i poprawisz jakość życia.

1. Znajdź czas na rozwijanie swoich zainteresowań

W dziennym planie wygospodaruj trochę czasu na przyjemności i rozwijanie swojej pasji.
Dla mnie rewelacyjnym motorem, który napędza kreatywność jest ruch na świeżym powietrzu. Uwielbiam rowerowe szaleństwo po lesie, szczególnie wiosną. W tygodniu staram się możliwie najczęściej jeździć do lasu. Nic tak pozytywnie nie wpływa na mój umysł, jak śpiew ptaków, zapach lasu i to magicznie rozproszone światło, które całości dodaje uroku.
Las jest dla mnie miejscem o szczególnym znaczeniu. To tutaj wyciszam swój umysł i rozładowuję złą energię. W tej drugiej sytuacji sprawdzają się dłuższe podjazdy lub strome zjazdy. Wysiłek fizyczny połączony z maksymalnym skupieniem się na drodze (wystające korzenie, kamienie...) to antidotum na chandrę.
Kiedy nadchodzi weekend i mam więcej wolnego czasu – jadę w góry. Koniecznie zaglądnijcie na mojego górskiego bloga, gdzie dzieję się z Wami migawkami z podróży. Kliknij TUTAJ
Kocham docierać tam, gdzie wcześniej nie byłam, a odkrywając nieznane karmię się pięknem. To właśnie w górach wpadam na najlepsze pomysły. Pielęgnując w sobie potrzebę aktywności pobudzam się do działania i rozkręcam swoją kreatywność.
Zwiększenie aktywności fizycznej nie wymaga skomplikowanych algorytmów. Wystarczy małymi kroczkami, codziennie zafundować sobie szczyptę ruchu.
Spacer, rower, bieganie... Opcji jest mnóstwo, a wybór należy do Ciebie.

Jak pobudzić swoją kreatywność na wiosnę?2. Zrób coś inaczej

Do pracy jeździsz samochodem, choć masz ją rzut beretem od domu? Tym razem zrób inaczej. Wstań wcześniej i przespaceruj się.
Co Ty na to?

Rutyna to ogromny przeciwnik kreatywności. Oczywiście jeśli jesteś zmuszona dojeżdżać do pracy (bo jest dość daleko), spróbuj raz na jakiś czas pojechać inną trasą. Zawsze ,,inne rozwiązanie” urozmaici Twoją podróż.
Kolejnym sposobem na pozbycie się rutyny jest np. książka zamiast reklamowych tasiemców w telewizji.

Czytanie, nie dość, że dobrze wpłynie na Twoją kreatywność, to dodatkowo ubogaci Twoje wnętrze. Jak nie masz pomysłu na to co poczytać, to może przypadnie Ci do gustu któraś z recenzowanych przeze mnie książek.


- Codziennie jest piątek – nordycki klucz do szczęścia TUTAJ

- Najbardziej inspirująca książka. Sztuka sięgania gwiazd TUTAJ

- Maciej Piera, Siła przetrwania. Największe górskie tragedie TUTAJ


 

Zresztą mam nadzieję, że śledzisz mojego bloga, gdzie na bieżąco w zakładkach kulturalnie i recenzje pojawiają się polecajki.

3. Otwórz się na NOWE

Spraw, by w Twoim życiu doszło do wiosennego przebudzenia. Skoro natura budzi się do życia, to nic nie stoi na przeszkodzie, byś i Ty zaszalała na wiosnę.
Być może w Twojej głowie nawarstwiają się marzenia, plany i myśli, które zamiast powoli realizować się, zarastają kurzem, a Ty starannie wrzucasz je do szufladki.
Wiosna jest idealną okazją do tego, by zrobić coś nowego.

Wykorzystaj wiosenny przypływ i zacznij działać. Wyzwól w sobie kreatywność.

Wyobraź sobie sytuację, w której stoisz na peronie i czekasz na pociąg. On przyjeżdża, ale nie zatrzymuje się na Twojej stacji, a Ty tracisz możliwość dotarcia do celu. Dokładnie taka sama sytuacja dotyczy życia i zmian. Jeśli nie spróbujesz, nie odważysz się, to Twój pociąg odjedzie, a Ty stracisz szansę na przeżycie czegoś nowego.

4. Sprowokuj kreatywność

Najlepsze pomysły, przełomowe rozwiązania często pojawiają się w najmniej oczekiwanych momentach. Tylko spryt w manewrowaniu bodźcami pobudzi kreatywne myślenie.
Pobądź sama ze sobą. Wycisz się. Wsłuchaj się w swoje wewnętrzne pragnienia i dokop się do ukrytych pomysłów. Nie szukaj kreatywności na zewnątrz. To w Tobie są niesamowite jej zasoby.

Obudź na wiosnę swoją kreatywność

Kreatywne myślenie wpisane jest w naszą naturę, ale tego nie doceniamy i przykrywamy je masówką gotowców. Chcemy mieć ,,coś” szybko, bez wysiłku. Później, gdy to przychodzi, dołączamy je do kolekcji zdobytych punkcików. To takie zaliczenie czegoś, ale bez większego naszego udziału.
Jeśli realizując swoje plany, marzenia wchodzisz cała Ty, wówczas rezultat zostaje na dłużej, a wraz z dokładaniem kolejnej cegiełki powstaje potężna budowla.
Jeśli ktoś kiedykolwiek powiedział Ci, że jesteś mało produktywna i brak Ci kreatywności, to nie daj sobie tego wmówić. Spróbuj przejść krok po kroku i odszukać ją w sobie. Bez spiny, na luzie ale z nadzieją.

Ania :)

50000 Pozostało znaków