Kobiecy blog
Na szlaku
Blog dla kobiet
Kobiecy blog

Kobieta kreatywna - Blog dla kobiet

nowy_slajd.jpg
kobieta-czolowka.jpg
previous arrow
next arrow

kulturalnie logo

Książka o pracy w chmurach

Opowieści pokładowe

Nie brakuje dziewcząt, które marzą o tym, by zostać stewardesą.

Rozmyślając o tym zawodzie przed oczami mają najpiękniejsze zakątki świata, do których polecą. Bo przecież co może być trudnego w serwowaniu drinków i uśmiechaniu się do podróżujących...

Teresa Grzywocz, stewardesa, w książce ,,Opowieści pokładowe. Prawdziwe życie na wysokościach”, zdradza nam kulisy tego zawodu. Książka w całości poświęcona jest codzienności życia na pokładzie samolotu.
,,Znajdziecie tu moje przemyślenia i przygody, które przytrafiły mi się w ciągu ostatnich dwunastu lat” - czytamy we wstępie książki.
Mnóstwo ciekawych historii, epizodów, których uczestnikiem była autorka, a także takich, które zna z opowieści innych stewardes. To wszystko pokazuje nam prawdziwe oblicze tego zawodu.

Czytając książkę dowiesz się w jaki sposób przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej. Wtedy na pewno spełnisz wszystkie warunki, a co za tym idzie dostaniesz tą robotę.
Niezwykle barwnie opisywane historie, w których przeplata się różnorodność sprawiają, że czytający nie odczuwa ciężaru, jakiego na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że doświadczy.

Książka napisana jest lekko, przez co bardzo fajnie się ją czyta. Dużym plusem jest to, że już od pierwszych stron mamy do czynienia z prawdą. Grzywocz nie ukrywa, że wykonywany przez nią zawód należy do bardzo wymagających. Nie mniej jednak wielokrotnie podkreśla, że mimo licznych poświęceń, trudności, fakt, iż jest stewardesą, stanowi jej ogromną pasję.
Wielu z nas odbiera pracę stewardesy jako głównie reprezentacyjną. Ładna pani, z nogami do nieba chodzi po pokładzie samolotu, pięknie się uśmiecha i rozdaje drinki. Nic bardziej mylnego. To właśnie dzięki Teresie Grzywocz dowiadujemy się z jak ogromną ilością wyrzeczeń wiąże się ten zawód.

Nieregularne godziny pracy, grafiki, które potrafią nieźle uprzykrzyć życie - planowanie rodziny w szczególności; święta w przestworzach... To tylko nieliczne z przykładów, które wpływają na życie prywatne stewardes.
Autorka pokazuje realia wykonywanego przez siebie zawodu.

Warto sięgnąć po tą pozycję.

Ania :) 

50000 Pozostało znaków