Kobiecy blog
Na szlaku
Blog dla kobiet
Kobiecy blog

Kobieta kreatywna - Blog dla kobiet

nowy_slajd.jpg
kobieta-czolowka.jpg
previous arrow
next arrow

Recenzje

Najbardziej inspirująca książka. Sztuka sięgania gwiazd

sztuka siegania gwiazd


Strach potrafi sparaliżować nawet najsilniejszego psychicznie człowieka. Unikamy wszelkich niebezpieczeństw, a niektórzy nadzwyczaj ostrożnie stąpają po ziemi.

,,Jedyne, czego powinniśmy się bać, to sam strach” (Franklin Delano Roosevelt)

Książka Chairy Parenti ,,Sztuka sięgania gwiazd” to poradnik dla tych, którzy ciągle boją się żyć pełną piersią. To instrukcja i kurs życia tu i teraz, bez strachu.

(...) ,,Potrzebujesz jednej małej chwili bez strachu. Wtedy robi się najbardziej niesamowite rzeczy.”

W życiu jesteśmy raz pewni siebie, a z drugiej strony mamy też takie obszary, w których na dobre zadomowił się lęk.  Sole – główna bohaterka powieści żyje w pełnej lęków i stresu życiowej bańce. Na liście jej ,,strachów” są rzeczy, które dla większości ludzi nie stanowią problemu. Przykładem jest chociażby lot samolotem. Przecież latanie w dzisiejszych czasach to standard. Jednak Sole panicznie boi się latać.

(…),,Delikatna i wrażliwsza od innych Sole unika w życiu wszelkich niebezpieczeństw. Tak bardzo boi się lecieć samolotem, że nie przyjmuje zaproszenia do Paryża od swojej jedynej przyjaciółki Stelli. Niespodziewanie Stella ginie w dramatycznych okolicznościach, a Sole ze łzami w oczach czyta jej ostatnią wiadomość: ,,Musisz wybiec życiu naprzeciw! Zdziwisz się, co jesteś w stanie zrobić! Żyj, dopóki jesteś żywa!”

Śmierć przyjaciółki rozpoczyna lawinę zmian w życiu Solle. Tworzy ona listę swoich lęków i krok po kroku uczy się stawiać im czoła. Bardzo lubię, gdy książka pisana jest w pierwszej osobie liczby pojedynczej. Dzięki temu mogę całkowicie wejść w świat bohatera.
Ta książka oprócz niesamowitej i ponadczasowej fabuły pozwala wkraść się w zakamarki swojego życia. Czytając ją odczuwałam cały wachlarz emocji. Na przemian: śmiałam się pod nosem i ocierałam strugi łez z policzków. Fenomenalne ,,złote myśli” pozwoliły mi analizować moje osobiste strachy.


Przeczytaj także: Podsumowanie 2020 roku


,,Sztuka sięgania gwiazd” to poradnik dla wszystkich, którzy przykryci płachtą strachu nie mogą zrobić kroku na przód, by realizować marzenia.
Lubię odnajdywać cząstkę siebie w czytanych przeze mnie książkach. Tak stało się i w tym przypadku. Czytając, zdanie po zdaniu, analizowałam osobiste strachy; niektóre nawet udało mi się pokonać.
Ta książka motywuje Czytelnika do przeprowadzenia wewnętrznej rewolucji. ,,Sztuka sięgania gwiazd”, która na polskim rynku wydawniczym pojawiła się dzięki Wydawnictwu Znak, jest powieścią niosącą pozytywne przesłanie. Ona wnosi w życie powiew świeżości i nadzieję. Dodaje skrzydeł i pomaga sięgać gwiazd.

,,(...) To prawda, jesteśmy gwiezdnym pyłem. Ale ten pył nie pochodzi z nieba, tylko z nas samych. Składa się z odwagi, siły i determinacji: mamy go w środku i może prowadzić na szczyt świata”.

Kochani!
Mam nadzieję, że dzięki mojej recenzji sięgniecie po tą książkę. Gwarantuję, że nawet najbardziej niedostępne obszary Waszego serca zostaną poruszone. Życie to niesamowita przygoda. Tylko od nas zależy czy będziemy czerpać z niego garściami; czy zechcemy je w pełni przeżyć.

Sztuka sięgania gwiazd. Wydawnictwo ZNAK

,,Sądzę, że nic nie jest bardziej odległe od szczęścia niż szukanie go w głowach innych, zamiast w nas samych”.

,,Jesteś inteligentniejsza, silniejsza i odważniejsza, niż myślisz. Poddaj się próbie, sama się zdziwisz tym, co jesteś w stanie zrobić”.

,,Żyj, dopóki jesteś żywa”.

Ania :)

50000 Pozostało znaków