Kobiecy blog
Na szlaku
Blog dla kobiet
Kobiecy blog

Kobieta kreatywna - Blog dla kobiet

nowy_slajd.jpg
kobieta-czolowka.jpg
previous arrow
next arrow

kulturalnie logo

Featured

Przezabawne komiksy dla najmłodszych

Przezabawne komiksy dla najmłodszych

TOP 3 ostatnich miesięcy

Kto z nas nie był fanem sekwencyjnych historii obrazkowych? Mniej tekstu, więcej kolorowych obrazków sprawia, że nasze dzieci częściej sięgają po tego typu literaturę.
W dzisiejszym wpisie przedstawię wam moje TOP 3 wśród komiksowych historyjek. Są to świeżynki, jeśli chodzi o rynek wydawniczy.
Każda z tych książek rewelacyjnie wpływa na wyobraźnię dzieci i pomaga u najmłodszych przełamać barierę nauki czytania.
Jestem przekonana, że wasze pociechy pokochają te książki. Moje dzieci są nimi zachwycone.

Trzymaj się, Sunny!

Lekka i przyjemna literatura dla młodego czytelnika.
Sunny to główna bohaterka komiksu. Po powrocie z wakacji musi się zetknąć z domowo-szkolną rzeczywistością, a dodatkowy bonus od losu to opieka nad młodszym braciszkiem.
Akcja książki toczy się w jesienno-zimowym czasie. Chyba nie przesadzę, jak napiszę, że książka jest trochę w halloweenowym nastroju. Spokojnie, nie będą tutaj bombardować nas duchy.
W tej książce młodzi czytelnicy napotkają na treści o przyjaźni, szkole i codziennych trudnościach. Ta książka to gwarancja pozytywnej i pouczającej treści.
Jedyny minus to dialogi, które wypadły dość kiepsko na tle rysunków i ogólnej formy komiksu. Przewodnia myśl jest bardzo dobrze zobrazowana. Jennifer L. Hol i Matther Holm przekazali młodym czytelnikom świetną lekcję. Poddać się? Nie! Stawić czoła przeciwnościom!


Przeczytaj także: Labirynt. Alicja w Krainie Schematów. Magdalena Walczak


 Dogman. Tom 6 Mały Kieł

Sześć tomów książek o przygodach Dogmana w przeciągu roku? Niezły wyczyn. Zresztą nie ma się co dziwić, bo młodzi czytelnicy pokochali przygody policjanta z głową psa.
Szósta część niesie sporo niespodzianek. Dogman zostaje aresztowany, a my czytając tą książkę zetkniemy się z wieloma wątpliwościami.
Dogman to książka pełna humoru, akcji, ale i sensu. To gwarancja zabawy słowem i obrazem. Szalone przygody z wartościowym przesłaniem. To książka dla fanów „Majtasa”, pewnością znajdą tutaj coś dla siebie.

Strzeżcie się potwory

Ekspresyjna Claudette spotka na swojej drodze potworne zagrożenie. Będą potwory!
Claudette wraz z Marie i Gustonem ma reprezentować miasteczko w Igrzyskach Wojowników. Jest bardzo pewna siebie i uważa, że nikt inny, tylko ona zwycięży. Szybko jednak pokornieje, bo zagrożenie jest ogromne.
Komiks czyta się bardzo sprawnie. To idealne rozwiązanie na rodzinny wieczór przy książce.

Mam nadzieję, że śmiało skorzystacie z powyższych propozycji, a czas spędzony przy książce upłynie wam niezwykle przyjemnie.

Ania :)

50000 Pozostało znaków